Svitavský seminář Virtualizace a cloud pro IT manažery

19. 2. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DCD Publishing, tradiční organizátor odborných seminářů, poprvé uspořádala odborný seminář mimo Prahu. S tématem Virtualizace a cloud 16. února 2016 zavítala do Svitav. Záštitu nad seminářem převzala Krajská hospodářská komora Pardubického kraje a město Svitavy.
„Z debaty u kulatého stolu“

Seminář zahájila prezentace odborného garanta Daga Jegera, který vysvětlil základní pojmy. Trochu netradičně hned na začátku následovala beseda u kulatého stolu, které se mimo Daga Jegera zúčastnili Vladimír Kvaš, Milan Petrásek a Ondřej Vlach. Diskuse, do níž se aktivně svými dotazy zapojovali i posluchači, se točila zejména okolo témat, jako jsou výhody a nevýhody cloudu, jeho bezpečnosti a různých formách.

Následný blok komerčních prezentací odstartoval Vladimír Kvaš z G2 server s vystoupením „Cloud je pro každého, ale jak začít?“. Radek Langramer, který zastupoval společnosti Veracomp a Red Hat, posluchače seznámil s Red Hat Infrastructure. Jan Haken z Altronu se posluchačům uvedl prezentací „Cloud – dobrý sluha, ale zlý pán“.

Po přestávce, kterou posluchači využili k tomu, aby se přednášejících mohli osobně zeptat na to, co je skutečně zajímá, vystoupil Ondřej Vlach ze společnosti Veeam, který svou prezentaci nazval „Nový věk IT“. Jan Romančenko zastupoval společnosti DataCore (s prezentací „Virtualizace datových úložišť“) a Nakivo (s prezentací „Zálohování virtuálních serverů nemusí být drahé“). Přednáškový blok uzavřel Filip Pavlíček z Avnetu, který představil cloudová řešení z portfolia IBM.

Seminář uzavřel prostor pro dotazy posluchačů, kteří mohli prostřednictvím panelové diskuze pokládat otázky všem přednášejícím. Akce byla ukončena tombolou o ceny.

Z dotazníků vyplněných účastníky vyplynulo, že posluchači by ve svém regionu uvítali semináře na další IT témata (Kybernetický zákon, Správa podnikových mobilních zařízení a BYOD, ICT & Security). DCD Publishing se tedy do Svitav brzy vrátí.

Hlavními partnery akce byly Altron, Avnet, Bakotech, G2 server, Veeam a Veracomp.

Fotogalerie: 

Podobné články

Chráníte svá data i na home officu? Otestujte se online!

27. 3. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Informační bezpečnost je jedno z nejaktuálnějších témat současnosti. Denně dochází k závažným bezpečnostním incidentům, které mají dopad na fungování organizací. Na těch nejzávažnějších mají často svůj podíl také nedostatečně informovaní zaměstnanci, kteří se nevědomky dopouštějí zásadních pochybení. Čtěte více
Prezentace Alef Distribution

Odborný seminář „Jak na big data“ 2015

4. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
V prostorách pražského Erbia Congress Centra proběhl další seminář společnosti DCD Publishing, tentokrát zaměřený na problematiku velkých dat z pohledu prostředí, nástrojů, technologií a trendů. Čtěte více
Jiří Lepka, x86 servers & converged infrastructure category manager, HP

Odborný seminář virtualizace a cloud 2013

1. 10. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DCD Publishing, vydavatel titulů Reseller Magazine, Professional Computing a RMOL.CZ, uspořádala odborný seminář virtualizace a cloud, na které bylo tentokrát pohlíženo z technologického, ekonomického, strategického i právního hlediska. Seminář probíhal pod záštitou Richarda Voigtse, šéfredaktora Reseller Magazinu. Čtěte více
Martin Zikmund, moderátor semináře

Odborný seminář Virtualizace a cloud

19. 6. 2013. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: DCD Publishing)
Vydavatelství DCD Publishing uspořádalo seminář Virtualizace a cloud o aktuálních trendech v této oblasti i nástrahách a příležitostech, které přinášejí. Čtěte více