Setkání společnosti Annex NET na hostivařském „greenu“

17. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
VAD distributor Annex NET pro své partnery uspořádal setkání, na kterém se s nimi podělil o aktuality „z dílen“ společností Sophos, LANCOM Systems, innovaphone nebo PROGRESS. A protože akce probíhala v prostředí golfového bistra Green, byla by škoda nevyužít letního počasí a neprohloubit své dovednosti v této sportovní disciplíně.

„Jsme moc rádi, že jste přišli v tak hojném počtu a doufáme, že se dnes dozvíte spoustu zajímavých novinek, a zároveň že si také trochu odpočinete od svých každodenních pracovních povinností. S radostí se s vámi můžeme podělit o informaci, že jsme podepsali distribuční kontrakt se společností LANCOM, která zde rovněž dostane prostor pro prezentaci svých zajímavých řešení. Rozhodně se tedy máte na co těšit, bude to zajímavé. Kromě firmy LANCOM Systems zde vítáme i partnerské společnosti Sophos, innovaphone a PROGRESS,“ pozdravili přítomné za Annex NET jednatelé Milan Stehlík a Aleš Kotmel.

„I já jsem moc rád, že jste za námi dnes přišli, protože času je málo a nesmírně si toho vážíme. Rádi bychom vám ukázali naše horké novinky, které jsou pro nás velmi důležité,“ přivítal hosty krátce i obchodní ředitel Annex NETu Patrik Sychra.

První partnerské přednášky se následně ujal Michal Hebeda ze společnosti Sophos, jejímž je Annex NET na českém trhu již dlouholetým partnerem a distributorem. Ve své prezentaci se zaměřil na centrální správu firemní IT bezpečnosti a představení možností a novinek řešení Sophos Central pro hromadný management (bezpečnostních) síťových zařízení. Nechybělo ani detailní představení nástroje Intercept X s důrazem na funkce pro ochranu serverů (varianta Intercept X for server), kde se stejně jako v mnoho dalších oblastech do stále větší míry prosazují technologie umělé inteligence a strojového a hlubokého učení. Závěr prezentace odlehčil i zajímavý kvíz o věcné ceny.

V další prezentaci dostala prostor žhavá novinka v portfoliu Annex NETu – značka LANCOM Systems – kterou partnerům blíže představil její zástupce Lutz Linzenmeier. Kromě stručného představení této německé společnosti, která je „mimochodem“ od roku 2016 součástí skupiny Rohde & Schwarz, se partneři dozvěděli informace o cloudových řešeních softwarově definovaných (SD) WAN sítí, LAN i Wi-Fi a souvisejících produktech a službách. A jaké jsou argumenty pro jejich pořízení, respektive pro jejich prodej? Např. výroba v Německu, garance, že zde nejsou a nikdy nebudou žádné „backdoory“ nebo třeba použití vlastních operačních systémů. A samozřejmě nikdy nekončící vývoj a velký důraz na spolupráci s partnery.

Po krátké přestávce se slova ujali Martin Stočes a Roman Hošna z Annex NEtu a partnery seznámili s produkty innovaphone z oblasti IP telefonie a vnitropodnikové komunikace. Nejdůležitější sdělení se týkalo nástupu nové, již 13. generace řešení innovaphone, a jejích novinek. K nejdůležitějším změnám patří nasazení moderního rozhraní myApps (s možností vyvíjet a následně třeba i prodávat vlastní aplikace), vylepšený komunikační klient, rozšířený management nebo inovovaný systém upozornění a notifikací. Dostalo se také na představení produktového portfolia, napříč kterým je samozřejmostí rovněž komplexní zabezpečení komunikace. Nechyběly ani informace o licencování, dostupnosti a novém partnerském programu a podmínkách, za kterých se do něho můžete zapojit a čerpat poskytované výhody (jde např. o různá technická či obchodní školení nebo slevy na nákup hardwaru i softwaru a další).

V závěrečné části formálního bloku Patrik Sychra představil podnikové řešení pro přenos souborů a síťový monitoring Ipswitch, po akvizici nově vystupující pod názvem společnosti PROGRESS. Přiblíženy byly možnosti jednotlivých řešení (s důrazem na produkt WhatsUp), licencování i argumenty, proč je svým zákazníkům nabízet. Zajímavou novinkou jsou např. nástroje pro monitoring cloudu nebo řešení MoveIt ADHoc pro jednoduchý, avšak bezpečný přenos souborů.

Závěr setkání patřil odpalování golfových míčků s trenérem, bohatému rautu a volné zábavě.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Annex NET, Innovaphone, LANCOM Systems, Progress (Ipswitch), Sophos