Se Smart Distribution za golfem, mobilitou a bezpečností

2. 5. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Smart Distribution spolu s partnery, kterými byly Veracomp, Panasonic, Honeywell, Intermap, Made4Net a UPC Business, uspořádala konferenci zaměřenou na aktuální témata z oblasti mobility a bezpečnosti. Mediálním partnerem akce byl Reseller Magazine a RMOL.CZ.
Jan Tesner, CEO ve společnosti Smart Distribution

Setkání, uspořádané v prostorách Yard golf resortu v obci Předboj nedaleko Prahy, zahájil Jan Tesner, CEO společnosti Smart Distribution, který přivítal účastníky a seznámil je s programem konference a se společnostmi, které se na ní podílely.

Slovo následně dostal Ladislav Arvai, produktový manažer ze společnosti Veracomp. Postupně představil produkty Aruba Networks, Fortinet a Invea-Tech. Aruba Networks se soustředí na Wi-Fi (a bezdrátovou komunikaci obecně) a patří mezi leadery v segmentu. Mezi její zákazníky patří například armádní složky nebo banky. K argumentům, proč produkty Aruba prodávat (a kupovat) patří důraz na kvalitu zpracování, nízké náklady na správu sítě, doživotní záruka, optimalizace pro Apple a Honeywell nebo příprava na nasazení v prostředí s vysokou hustotou klientů. Zároveň jde díky maximální flexibilitě, možnosti spolupráce s infrastrukturou jiných výrobců či spektrální analýze zdarma i o investici do budoucnosti. Dále se ve svém vystoupení Ladislav Arvai dotkl také konceptu ClearPass pro BYOD, „gigabitové“ Wi-Fi 802.11ac, nasazení Wi-Fi v letadlech či technologii „PowerDsine“, která je alternativou k napájení PoE.

Druhá část prezentace patřila bezpečnostním produktům Fortinet. V oblasti bezpečnosti nabízí Fortinet kompletní bezpečností portfolio, které staví na výkonu. Mezi výhody patří vlastní vývoj, nízká latence či certifikáty pro všechny relevantní standardy. Ochrana navíc funguje i bez připojení do firemní sítě (vhodné pro BYOD).

Získat naprostý přehled o síti a jejím zabezpečení umožňuje řešení FlowMon českého výrobce Invea-Tech. Řešení je certifikováno NBÚ a kromě kompletního monitoringu sítě přináší řadu možností a výhod včetně analýzy chování sítě NBA nebo automatického reportingu bezpečnostních incidentů.

Jakub Vokáč ze společnosti Panasonic představil odolná zařízení Toughpad a Toughbook. Produktové portfolio je dle stupně ochrany rozděleno do tří kategorií (business rugger, semi rugged a fully rugged), které se kromě svých vlastností samozřejmě odlišují také cenou.

Tablet Toughpad UT-MB5 s 20“ 4K displejem, vhodný pro návrháře, grafiky, 3D modeláře a další profesionály, kteří potřebují pracovat také v terénu. Zařízení FZ-G1 je prvním odolným tabletem na trhu s Windows 8.1. Svou výbavou jde o plnohodnotné mobilní PC, které nabídne 10“ displej typu IPS s jasem 800 cd/m2, procesor Core i5, 256GB SSD, až 8 GB RAM a možnost konfigurace portů a rozhraní.  Ještě lepší mobilitu pak nabízí model FZ-M1 se sedmipalcovým displejem a Windows 8.1. Jakub Vokáč také prozradil, že Panasonic připravuje odolný pětipalcový chytrý telefon se systémem Android 4.2.2 nebo Windows 8 Embedded, který se na trh dostane v průběhu letošního roku.

Izraelsko-americkou společnost Made4Net s vizí stát se integrovaným dodavatelem IT systémů dodavatelských řetězců pro potřeby maloobchodu představil Tomáš Štefl, který zde působí jako account manager. Mimo jiné prozradil, že společnost má již více než 1 000 instalací svých produktů ve 30 zemích světa. Podrobněji se zaměřil na základní firemní platformu SCExpert, která nabízí možnosti jako je řízení skladů, řízení dopravy a plánování tras, sledování dodávek či správa areálu. Varianta „NetLog“ je pak vhodná i pro větší zákazníky. Na Tomáše Štefla navázal Marcel Hatiar s vyčerpávajícím popisem použitých technologií.

Společnost Intermap Technologies, která se zabývá získáváním geografických dat pro byznys-analytické nástroje a jejich využitím, představil Martin Benecký, regionální manažer pro prodejní kanál. Serverový softwarový nástroj GeoPro řeší potíže s řízením a integrací velkého množství nesourodých geoprostorových informací. Samozřejmostí je možnost sdílení na různých úrovních, propojení s různými webovými aplikacemi nebo napojení na systémy pro řízení dopravy. Dostupné informace lze využít k celé řadě činností, mezi praktické možnosti patří např. vyhodnocování rizika požáru, povodně nebo kriminality pro vybranou lokalitu.

Závěr konference okořenil kromě tomboly o ceny věnované partnery, také „golfový dýchánek“ na přilehlém hřišti. Díky ochotné pomoci instruktorů mohli proniknout do tajů tohoto sportu i lidé doposud golfem nepolíbení. 

Štítky: 
Bezpečnost, UPC, Made4Net, Intermap, Honeywell, Panasonic, Veracomp
Fotogalerie: 
Ladislav Arvai, produktový manažer Veracomp
Tomáš Štefl, account manager, Made4Net
Marcel Hatiar, Made4Net
Martin Benecký, regional channel manager, Intermap
Jakub Vokáč, key account manager, Panasonic

Podobné články

Jak COVID-19 (podle výrobců) ovlivnil ukládání a zálohování dat

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Jak se události z posledních měsíců promítly do přístupu k ukládání a zálohování dat jsme zjišťovali přímo u poskytovatelů souvisejícího hardwaru, softwaru a služeb. Některé z nastíněných trendů pravděpodobně vytuší každý, řada z nich vás však možná překvapí. Čtěte více

Obnova škod po útoku ransomwaru přijde na téměř 2 miliony USD

6. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Průzkum The State of ransomware 2021 firmy Sophos odhalil, že se průměrné celkové náklady na obnovu po ransomwarovém útoku za rok více než zdvojnásobily, když se zvýšily ze 761 106 dolarů v roce 2020 na 1,85 milionu dolarů v roce 2021. Kolik činí zaplacené výkupné v globálním měřítku a kolik v ČR? Čtěte více

Fortinet má automatizované XDR řešení pro pokročilou detekci a reakci

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet představila nové řešení pro pokročilou detekci a reakci FortiXDR, které zjednodušuje zabezpečení, urychluje detekci a umožňuje koordinovat reakci na počítačové útoky v celé organizaci. FortiXDR je jediné řešení svého druhu, které využívá umělou inteligenci (AI) k vyšetřování potřebné reakce na bezpečnostní incidenty. Čtěte více

Kompletní kybernetická ochrana Acronis s novým licenčním modelem

29. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis představil novou verzi řešení kybernetické ochrany pro poskytovatele služeb Acronis Cyber Protect Cloud, která díky novému licencování umožňuje vytvářet a nabízet ucelené služby s minimálními či žádnými počátečními náklady. Nová varianta řešení vznikla rozšířením aktuální nabídky Acronis Cyber Backup Cloud o nové prvky kybernetické ochrany. Čtěte více