Pražské setkání MSP partnerů společnosti Sophos

22. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Sophos v březnu uspořádala své vůbec první setkání MSP partnerů v České republice. Oblast spravovaných služeb, včetně souvisejících produktů, se pro Sophos stává stále důležitějším segmentem, který těží z rychle rostoucího zájmu zákazníků (a současně třeba i z nedostatku spolehlivých specialistů na kybernetickou bezpečnost).

Zájem o nabídku spravovaných služeb potvrdila i velká účast tuzemských resellerů a poskytovatelů ICT služeb na tomto setkání, které Sophos pod názvem Partner Get Together Prague zorganizoval v pražském hotelu Vienna House by Wyndham.

Akci za společnost Sophos společně odstartovali Patrick Müller, sr. channel manažer, a Scott Tyson, který je z pozice ředitele prodejního kanálu MSP v EMEA zodpovědný za rozvoj vztahů Sophosu s MSP na úrovni celého regionu.

„Moc rád bych vás zde přivítal a hned v úvodu bych chtěl zdůraznit, že dnešní den je především o vás a o tom, co vám můžeme nabídnout. Dnes se bude hodně mluvit o MDR nástrojích a dalších novinkách určených pro poskytovatele služeb, ale představíme vám i náš rychle rostoucí tým dedikovaný pro potřeby MSP,“ uvedl v úvodu konference Scott Tyson. „MSP segment na většině trhů raketově roste a my bychom se s vámi rádi podělili o to, jak to vypadá v zahraničí a kam se budeme ubírat v blízké budoucnosti. Doufáme tedy, že si z dnešních prezentací odnesete užitečné informace, ale současně bychom od vás rádi získali upřímnou zpětnou vazbu, protože jste to právě vy, kdo naše produkty a služby prodává,“ doplnil Tyson.

Následně byli hostům představeni i další zaměstnanci společnosti Sophos zodpovědní za oblast partnerského prodeje a spravovaných služeb včetně Ann-Kathrin Jacobs (vedoucí marketingu pro prodejní kanál), Christophera Dedeke (marketingový manažer pro prodejní kanál), Petera Skondra (manažer pro sales engineering) a George Trzila (sr. channel manažer). Konference se zúčastnili také zástupci distributorů Annex NET a Comguard.

Prezentační blok

Přednáškový blok byl zaměřený na klíčové aspekty související s oblastí spravovaných služeb a jejich poskytovatelů. V první prezentaci nejprve hovořil Patrick Müller obecněji o aktuální situaci na trhu a v prodejním kanále jaké takovém. Následně popsal nejnovější vývoj na poli kybernetické bezpečnosti, včetně aktuálních kybernetických hrozeb a situace v ČR, a poradil nejvhodnější „go-to-market“ strategie pro nové produkty a služby. Na závěr svého vystoupení Müller partnerům nabídl i několik zajímavých podpůrných marketingových a prodejních promoakcí a připomněl i aktualizaci partnerského portálu a výhody plynoucí z registrace obchodních případů.

Na technické novinky se zaměřil Peter Skondro, který své vystoupení zahájil myšlenkou, že běžný antivirus je již mrtvý a detekce hrozeb a reakce na ně jsou naopak stále složitější. Během své přednášky partnery seznámil např. s integrovanou bezpečnostní platformou Sophos Active Adversary Defense, poukázal na rozdíly v řešeních Sophos MDR Essentials a Sophos MDR Complete a přiblížil novinky v nabídkách Sophos XDR či Sophos NDR. Skondro se zastavil také u platformy Sophos MDR for Microsoft Defender a následně dal prostor také firewallům z rodiny Sophos XGS.

Čas vyhrazený prezentacím po pauze na kávu a občerstvení uzavřel blok věnovaný novinkám pro partnery ze segmentu MSP, který si vzali na starost Scott Tyson a Georg Trzil.

Společná večeře a prostor pro networking

Setkání bylo oficiálně zakončeno společnou večeří a prostorem pro diskusi o tématech, která vyvstala v průběhu konference, stejně tak jako o záležitostech z každodenního pracovního, ale i mimopracovního života.

Obrazová galerie:

Podobné články

Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více

Kyberútoky jsou propojené s nedostatkem dovedností

25. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet ve své výroční zprávě upozorňuje na přetrvávající problémy spojené s nedostatkem dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti. Z výzkumu vyplývá, že téměř 90 % organizací zaznamenalo v posledním roce napadení, které bylo částečně způsobeno nedostatkem personálu s potřebnými dovednostmi. Čtěte více

Progress vylepšil webový aplikační firewall v LoadMaster 360

23. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Progress )
Progress představil nové funkce ve své cloudové platformě pro doručování aplikacíProgress LoadMaster 360. Vylepšení pomáhají firmám chránit jejich webové aplikace před kybernetickými útoky a poskytují zákazníkům optimální zkušenosti s aplikacemi. Čtěte více

Hrozby pro macOS: Škodlivá reklama si hledá cesty do zařízení přes napodobeniny přehrávačů

22. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ESET)
Uživatelé a uživatelky počítačů Apple mohli ve druhém kvartálu 2024 narazit na řadu napodobenin aplikací a nástrojů, které ukrývaly malware. V čele statistiky nejčastějších hrozeb pro platformu macOS v Česku a na Slovensku zůstávaly i v období od dubna do června 2024 adware Pirrit, downloader Adload a škodlivý kód PSW.Agent, který se řadí mezi tzv. infostealery. Čtěte více