Partneři SUSE ve větrném tunelu

14. 11. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost SUSE pozvala partnery na neformální setkání v pražských Letňanech, při jehož příležitosti představila změny v partnerském programu a další aktuality z dílny této již nejenom „linuxové“ firmy. Na závěr na partnery čekala možnost zalétat si ve větrném tunelu Hurricane Factory.
Ve větrném tunelu

První částí setkání partnery provedl Miroslav Kořen, country manager společnosti SUSE pro Českou republiku a Slovensko, který připomenul, v jakých oborech dnes SUSE vlastně působí (mimo Linuxu jsou to například Open Stack či SDN), co dělá a kde nyní sklízí nejvíce úspěchů. Miroslav Kořen se dotkl i loňské akvizice SUSE skupinou Micro Focus a zdůraznil, že firma zůstává samostatným subjektem s vlastním managementem, ale může se opřít o lepší zázemí. Zdůrazněna byla také skutečnost, že SUSE se pohybuje na rostoucích trzích (týká se celého světa open source)a zejména, že v ČR je 100 % byznysu uskutečněno prostřednictvím partnerů (globálně je to pak asi 90 %).

Novinky v partnerském programu

Největší změny v partnerském programu se odehrály u značení partnerských úrovní. Zatímco až doposud byli partneři rozděleni do skupin Silver, Gold a Platinum, nyní se rozlišují Registrovaní partneři (základní typ partnerství, jenž nevyžaduje žádné certifikace, je zadarmo a přináší výhody jako je možnost volně získat produkty pro testování, přístup na partnerský portál nebo účast na školeních, standardně jsou k dispozici také slevy na nákup produktů), akreditovaní partneři (pro získání této úrovně je potřeba mít jednoho certifikovaného administrátora a jednoho prodejního specialistu; partner je kromě předchozích zmíněných výhod „na oplátku“ vidět na webu výrobce, má nárok na technologickou podporu a získává rabaty navíc na základě registrovaných obchodů) a solution partneři (vyžadován je byznys plán, dva certifikovaní administrátoři a dva obchodní specialisté; partner se specializuje pouze na vybrané oblasti a kromě výše zmíněného získává navíc například širší technologickou podporu).

Stávající Silver partneři budou převedeni na Registrované partnery (někteří rovnou na Akreditované), Gold a Platinum partneři pak budou převedeni na Akreditované partnery, avšak s podmínkou doplnění potřebných certifikací (probíhá prostřednictvím příslušných webových stránek).

Určitými drobnými změnami prošel také partnerský online portál a registrace obchodů. Více se o partnerském programu dozvíte zde.

SLES 4 SAP

S dalšími novinkami přítomné partnery seznámil Martin Zikmund, který své vystoupení zahájil tématem spolupráce SUSE a SAP a proč je toto spojení tak výhodné. V dalším průběhu své prezentace Martin Zikmund představil dvanáctou verzi řešení SLES 4 SAP a několik klíčových inovací. Zmínit můžeme například tzv. Full System Rollback na jeden klik pro rychlý návrat k předchozí funkční verzi zálohy a tzv. Live Patching, což je technologie umožňující instalaci aktualizací bez nutnosti restartování systému. Samozřejmě nechyběly ani praktické názorné ukázky.

Prostor dostala také otázka vysoké dostupnosti a jejích možností pro SAP Hana (s důrazem na přidanou hodnotu, kterou SUSE přináší oproti výchozímu řešení).

OpenStack a další

Společnost SUSE v poslední době rozšiřuje svou působnost do dalších oblastí, a proto během setkání samozřejmě dostaly prostor i další novinky a produkty.

Partneři se dozvěděli řadu zajímavých detailů o řešeních SUSE Manager (komplexní nástroj pro správu produktů SUSE, ale například i Red Hat), SUSE OpenStack Cloud (proč platformu vybrat, nasadit a využívat) a SUSE Enterprise Storage (řešení pro ukládání dat, které reaguje na rostoucí objemy vznikajících informací a s tím související rostoucí náklady na jejich skladování; jde o řešení založené na projektu CEPH schopné obejít omezení tradičního hardwaru vhodné pro středně nároční uživatele).

Ve větrném tunelu
Po skončení formální části programu čekala na partnery diskuse, lehká večera a hlavně možnost vyzkoušet si létání ve větrném tunelu.

Fotogalerie: 
Zleva Miroslav Kořen a Martin Zikmund
Miroslav Kořen
Ve větrném tunelu

Podobné články

ESET rozšířil ochranu firem o Endpoint Antivirus pro Linux

24. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET vydal novou verzi produktu Endpoint Antivirus pro zabezpečení koncových stanic s operačním systémem Linux. Firmy tak mohou udržovat zabezpečení bez ohledu na to, jaký operační systém využívají. Novinka doplnila nabídku produktů pro firemní zákazníky, která zahrnuje řešení pro operační systémy MacOS a Windows. Čtěte více

Red Hat vylepšil svůj operační systém RHEL

13. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Dva měsíce po uvedení verze 8 Red Hat oznámil dostupnost betaverze systému RHEL 8.1. Aktualizace přináší několik vylepšení v podobě zlepšení možností správy, nových zabezpečovacích prvků nebo nástrojů pro zvýšení vývojářské produktivity. Zveřejněná verze rovněž obsahuje aktualizované ovladače s novými funkcemi a opravy chyb pro podporované hardwarové platformy. Čtěte více

SUSE Linux Enterprise 15 Service Pack 1 přináší řadu vylepšení

3. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Nová verze multimodálního operačního systému coby platformy pro aplikace založené na kontejnerech pro provoz v cloudu zefektivňuje tradiční IT infrastrukturu a poskytuje zajímavou platformu pro vývojáře. Firmy díky němu mohou snadno nasazovat a přecházet na servery důležité v jejich klíčových prostředích a veřejných prostředích cloudu. Čtěte více

Nezávislost umožňuje SUSE dodávat ještě lepší řešení na bázi open source

10. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Nově nezávislá a samostatná společnost SUSE dokazuje trhu, že je, více než kdy jindy, připravena se plně zaměřit na potřeby zákazníků a dodat správnou technologii, podporu a služby, které jim pomohou orientovat se v tržních požadavcích kolem vlastních digitálních transformací. Dokazuje to i řada novinek představených na světové konferenci SUSECON 2019 v Nashvillu. Čtěte více