Oracle Hardware Systems 2012

1. 3. 2012. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: DCD Publishing)
Oracle v pražské administrativní budově City Tower uspořádal konferenci na téma budoucnost podnikového hardwaru. Celkem 177 návštěvníků mělo šanci poznat nejen budoucnost hardwaru u Oraclu, ale i to, jak ho mohou získat již dnes.
Luigi Freguia, Senior viceprezident společnosti Oracle

Oracle si pro akci vybral zajímavé datum a to sice poslední únorový den, který letos připadl na 29. 2. 2012. Že by se podobná akce konala vždy jednou za čtyři roky? To nevíme, ale víme, že všechny přivítal Zdeněk Pilz, generální ředitel Oracle Czech a po něm v úvodním slove vystoupil Luigi Freguia, Senior viceprezident společnosti Oracle, který hovořil o zjednodušování IT díky systémům Oracle.

V průběhu této informacemi nabité akce jste se mohli dozvědět, jak je hardware Oracle optimalizován pro zajištění extrémního výkonu celé vaší IT infrastruktury. Přednášky se věnovaly tématům, jako co umožní urychlit inovaci podniku díky mimořádnému výkonu veškerého IT hardwaru, či jak zjednodušit IT infrastrukturu a snížit tak náklady, zjednodušit správu a zvýšit produktivitu.

Hovořilo se i o budoucnosti hardwarových technologií, o strategii společnosti Oracle a plánech v oblasti vývoje nových produktů a v centru zájmu byly také konkrétní řešení a integrované systémy s důrazem na maximalizaci konkurenčních výhod.

V části expozice Extreme Performance na vás čekali mezinárodní odborníci z celého Oracle a nechyběl ani Petr Hošek, který má na starosti Oracle hardware ve střední a východní Evropě a je nejvýše postaveným českým člověkem věnující se hardwaru.

Zvláštním hostem konference byl český spisovatel a novinář Ondřej Neff. Na závěr akce vystoupila slovenská kapela The Backwards, která patří mezi nejlepší Beatles revivalové kapely na světě.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Oracle slaví a je na cestě k autonomnímu IT

11. 11. 2019. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: Oracle)
V září uplynulo 25 let od založení české pobočky společnosti Oracle. Za čtvrtstoletí firma prošla velmi dynamickým rozvojem a rozšiřuje svou nabídku o další služby. Čtěte více

Avnet investoval do cloudového prostředí Oraclu

18. 1. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avnet)
Společnost Avnet investovala do cloudového prostředí od firmy Oracle. Zakoupením cloudových služeb od Oraclu Avnet získal prostředí pro podporu obchodních partnerů a koncových zákazníků, kteří řeší projekty založené na službách v cloudu. Čtěte více

Microsoft a Oracle partnery

2. 7. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Microsoft)
Společnosti Microsoft a Oracle oznámily společné partnerství, které umožní fungování softwaru Oracle na Windows Server Hyper-V a na Windows Azure. Zákazníci nyní budou moci spustit software Oracle včetně Javy, Oracle Database a WebLogic Server na Windows Server Hyper-V nebo na Windows Azure a navíc získat od Oracle plnou podporu. Čtěte více

Oracle představil Exadata X3

6. 10. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Oracle)
Čtvrtá generace databázových systémů využívajících technologii in-memory je řešením pro OLTP databáze nejvyšší třídy, velké datové sklady a databáze na bázi cloudu. Nově nabízená konfigurace zaujímající pouze osminu racku je navíc výhodná i cenově. Čtěte více