Od produktů k řešením na Partnerských dnech Axis 2016

22. 4. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Posun v pojetí IP videodohledu demonstrovaly Partnerské dny společnosti Axis Communications, které v letošním roce navštívily Bratislavu, Brno a Prahu. Tam, kde dříve hrály prim jednotlivé produkty bez větší provázanosti, dnes nastupují propojená automatizovaná řešení. A právě okolo chytrých řešení, připravených spolu s hardwarovými i softwarovými partnery, se letos vše točilo.
Voucher v hodnotě 500 eur v rukách šťastného výherce

Účastníky setkání v prezentacích a materiálech provázelo logo 20. výročí od uvedení první IP kamery, která se objevila na trhu v roce 1996 pod názvem Axis 200.  Aktuální dění ve společnosti Axis shrnula na úvod Markéta Bauerová, obchodní ředitelka pro střední a východní Evropu. Její vystoupení se neslo v optimistickém duchu, protože firmě se v uplynulém období dařilo. A to jak obchodně, tak v rozšiřování počtu zaměstnanců i zastoupení v dalších zemích. Dobrou zprávou pro resellerský kanál bylo potvrzení prodeje produktů i služeb výhradně přes partnery a také navyšování investic do vývoje a inovací. Markéta Bauerová se dotkla i loňské akvizice Axisu společností Canon a partnery ujistila, že Axis zůstává samostatnou a nezávisle fungující společností a naopak vyzdvihla řadu pozitiv, které spojení přineslo (například sdílení patentů a technologií).

Posunu od produktů k řešením se věnoval Dalibor Smažinka. Zdůraznil, že se dnes již jen málokterý zákazník spokojí se samostatnou kamerou, protože stále větší důraz je kladen na zasazení kamer do širšího celku s dalšími hardwarovými i softwarovými komponentami a pokročilými možnostmi. Stále více se také zvětšují rozdíly mezi požadavky jednotlivých segmentů, například při dohledu ve městech, monitorování dopravy či hlídání ve školách a obchodech. To vše je spolu s velikostí zákazníka nezbytně nutné zohlednit při přípravě projektů.

Novinkám v portfoliu (mimo kamer šlo i o nové příslušenství, jako jsou reproduktory nebo systémy pro ovládání dveří) a softwaru pro videodohled se věnoval Richard Malíř. Obchodní argumenty pro úspěšný projekt přinesli Tomáš Chumchal a Kristýna Pitnerová a tematice soukromí ve spojitosti s kamerovými systémy se věnovali odborníci z úřadu pro Ochranu osobních údajů.

Nedílnou součástí programu letošních partnerských dníbyly prezentace zaměřené na možnosti softwaru a přidanou hodnotu analytiky, dohledová bezpečností řešení v reálných podmínkách či nástroje pro efektivní práci projektantů. Přidanou hodnotou pro instalační firmy měly prezentace odborníků z ÚOOÚ Mgr. Ladislava Hejlíka a Ing. Milana Ševčíka, kteří připomněli aktuální předpisy o ochraně soukromí a vyvolali tak živou debatu. Velký zájem posluchačů také zaznamenalo vystoupení kriminalistů a soudních znalců kpt. Ing. Martin Spurného, plk. RNDr. Hany Eliášové Ph.D. a prof. PhDr. Jiřího Strause, DrSc, kteří ukázali, jak vyšetřovatelé a soudy v praxi využívají kamerové záznamy, jaké chyby při instalaci se nejčastěji objevují a kam pokročila věda v oblasti forenzní biomechaniky.

Závěr setkání patřil distributorské desetiminutovce, vyhlášení nejlepších partnerů roku 2015 a losování vítěze voucheru v hodnotě 500 eur na marketingové účely.

Nejlepší partneři

Projekt roku:

  • Slow TV – Netrex (David Capoušek) a Taktiq Communications (Ivan Sobička)
  • Videoanalýza hry českého hokejového týmu na MS 2015 s použitím kamer Axis – Amden (Erik Elmer)

Skokan roku (za nejrychlejší obchodní růst):

  • TINT – Pavel Říha
  • Techniserv – Tomáš Kostúr
Štítky: 
IP kamery, Videodohled, Bezpečnost, Axis Communications
Fotogalerie: 
Představení týmu společnosti Axis
Úvodní prezentace Markéty Bauerové
Přednáší Richard Malíř
Slova se ujal Marek Pavlica
Partnerské dny se těšily velkému zájmu
Losování tomboly
Losování tomboly
Losování tomboly
Z vyhlášení nejlepších partnerů - cenu přebírá společnost Techniserv
Ukázky chytrých řešení v podání společnosti Axis a jejích partnerů
Ukázky chytrých řešení v podání společnosti Axis a jejích partnerů
Ukázky chytrých řešení v podání společnosti Axis a jejích partnerů
Ukázky chytrých řešení v podání společnosti Axis a jejích partnerů
Ukázky chytrých řešení v podání společnosti Axis a jejích partnerů
Ukázky chytrých řešení v podání společnosti Axis a jejích partnerů

Podobné články

Z bezpečnostních kamer se stávají senzory umělé inteligence

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Securitas)
Online workshop společnosti Securitas ČR ukázal, že základním prvkem moderního zabezpečení se i v Česku stává IP kamera s umělou inteligencí. Kamery dnes slouží spíš jako detektory, které z videa automaticky extrahují metadata, a český systém umělé inteligence dokáže rozpoznat tvář s pravděpodobností jedna ku milionu i v případě, že je zakryta rouškou. Čtěte více

Axis: IP kamery řady P32

25. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis)
Společnost Axis uvedla na trh nové přírůstky v sérii síťových kamer P32. Fixní varifokální kopulovité kamery nabízejí cenově výhodnou instalaci a jsou vhodné pro dohled v celé řadě míst, včetně datových a logistických center, nebo prémiových maloobchodních prodejen. K dispozici je i verze s duální čipovou sadou navržená pro analytiku s umělou inteligenci a hlubokým učením. Čtěte více

Jaké trendy se objevují v oblasti dohledové techniky? Nejen AI a hluboké učení

12. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Bezpečnostní videokamery představují inteligentní technologii, která díky umělé inteligenci (AI) pomáhá v rozvoji firmám i společnosti jako takové. V kontextu pandemie lze aplikace hlubokého učení efektivně využívat pro rutinní organizační úkoly. V roce 2021 se očekává také nástup takzvané hyperautomatizace, i v této oblasti podpoří bezpečnostní kamery plnění základních činností. Čtěte více
Robert Jaroš, obchodní ředitel společnosti Express Alarm Czech

Express Alarm Czech: Nezávislý distributor bezpečnostních technologií se specializací na značku Hikvision

9. 2. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Robert Jaroš, obchodní ředitel ve společnosti Express Alarm Czech, nám prozradil, co všechno společnost na českém trhu nabízí i to, kam se bude trh s bezpečnostními systémy ubírat v dohledné době. Řeč byla také o značce Hikvision a novém bezdrátovém bezpečnostním systému AX PRO, jehož je společnost Express Alarm Czech exkluzivním distributorem. Čtěte více