Od produktů k řešením na Partnerských dnech Axis 2016

22. 4. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Posun v pojetí IP videodohledu demonstrovaly Partnerské dny společnosti Axis Communications, které v letošním roce navštívily Bratislavu, Brno a Prahu. Tam, kde dříve hrály prim jednotlivé produkty bez větší provázanosti, dnes nastupují propojená automatizovaná řešení. A právě okolo chytrých řešení, připravených spolu s hardwarovými i softwarovými partnery, se letos vše točilo.
Voucher v hodnotě 500 eur v rukách šťastného výherce

Účastníky setkání v prezentacích a materiálech provázelo logo 20. výročí od uvedení první IP kamery, která se objevila na trhu v roce 1996 pod názvem Axis 200.  Aktuální dění ve společnosti Axis shrnula na úvod Markéta Bauerová, obchodní ředitelka pro střední a východní Evropu. Její vystoupení se neslo v optimistickém duchu, protože firmě se v uplynulém období dařilo. A to jak obchodně, tak v rozšiřování počtu zaměstnanců i zastoupení v dalších zemích. Dobrou zprávou pro resellerský kanál bylo potvrzení prodeje produktů i služeb výhradně přes partnery a také navyšování investic do vývoje a inovací. Markéta Bauerová se dotkla i loňské akvizice Axisu společností Canon a partnery ujistila, že Axis zůstává samostatnou a nezávisle fungující společností a naopak vyzdvihla řadu pozitiv, které spojení přineslo (například sdílení patentů a technologií).

Posunu od produktů k řešením se věnoval Dalibor Smažinka. Zdůraznil, že se dnes již jen málokterý zákazník spokojí se samostatnou kamerou, protože stále větší důraz je kladen na zasazení kamer do širšího celku s dalšími hardwarovými i softwarovými komponentami a pokročilými možnostmi. Stále více se také zvětšují rozdíly mezi požadavky jednotlivých segmentů, například při dohledu ve městech, monitorování dopravy či hlídání ve školách a obchodech. To vše je spolu s velikostí zákazníka nezbytně nutné zohlednit při přípravě projektů.

Novinkám v portfoliu (mimo kamer šlo i o nové příslušenství, jako jsou reproduktory nebo systémy pro ovládání dveří) a softwaru pro videodohled se věnoval Richard Malíř. Obchodní argumenty pro úspěšný projekt přinesli Tomáš Chumchal a Kristýna Pitnerová a tematice soukromí ve spojitosti s kamerovými systémy se věnovali odborníci z úřadu pro Ochranu osobních údajů.

Nedílnou součástí programu letošních partnerských dníbyly prezentace zaměřené na možnosti softwaru a přidanou hodnotu analytiky, dohledová bezpečností řešení v reálných podmínkách či nástroje pro efektivní práci projektantů. Přidanou hodnotou pro instalační firmy měly prezentace odborníků z ÚOOÚ Mgr. Ladislava Hejlíka a Ing. Milana Ševčíka, kteří připomněli aktuální předpisy o ochraně soukromí a vyvolali tak živou debatu. Velký zájem posluchačů také zaznamenalo vystoupení kriminalistů a soudních znalců kpt. Ing. Martin Spurného, plk. RNDr. Hany Eliášové Ph.D. a prof. PhDr. Jiřího Strause, DrSc, kteří ukázali, jak vyšetřovatelé a soudy v praxi využívají kamerové záznamy, jaké chyby při instalaci se nejčastěji objevují a kam pokročila věda v oblasti forenzní biomechaniky.

Závěr setkání patřil distributorské desetiminutovce, vyhlášení nejlepších partnerů roku 2015 a losování vítěze voucheru v hodnotě 500 eur na marketingové účely.

Nejlepší partneři

Projekt roku:

  • Slow TV – Netrex (David Capoušek) a Taktiq Communications (Ivan Sobička)
  • Videoanalýza hry českého hokejového týmu na MS 2015 s použitím kamer Axis – Amden (Erik Elmer)

Skokan roku (za nejrychlejší obchodní růst):

  • TINT – Pavel Říha
  • Techniserv – Tomáš Kostúr
Štítky: 
IP kamery, Videodohled, Bezpečnost, Axis Communications
Fotogalerie: 
Představení týmu společnosti Axis
Úvodní prezentace Markéty Bauerové
Přednáší Richard Malíř
Slova se ujal Marek Pavlica
Partnerské dny se těšily velkému zájmu
Losování tomboly
Losování tomboly
Losování tomboly
Z vyhlášení nejlepších partnerů - cenu přebírá společnost Techniserv
Ukázky chytrých řešení v podání společnosti Axis a jejích partnerů
Ukázky chytrých řešení v podání společnosti Axis a jejích partnerů
Ukázky chytrých řešení v podání společnosti Axis a jejích partnerů
Ukázky chytrých řešení v podání společnosti Axis a jejích partnerů
Ukázky chytrých řešení v podání společnosti Axis a jejích partnerů
Ukázky chytrých řešení v podání společnosti Axis a jejích partnerů

Podobné články

Umělá inteligence od Konica Minolta předpovídá budoucnost

29. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Nová řada chytrých kamer Konica Minolta dokáže s pomocí termovize a umělé inteligence upozornit na nebezpečí vzniku požáru ještě před samotným vznícením. Kamery rovněž dovedou odhalit nežádoucí zahřívání strojů a předejít tak jejich poškození nebo zvýšit ochranu objektů i za špatného počasí. Čtěte více

Hanwha Techwin rozšiřuje nabídku síťových videorekordérů podporujících kamery Wisenet AI

23. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Díky uvedení osmi- a šestnáctikanálových síťových videorekordérů řady Wisenet X mohou i malé podniky za dostupnou cenu využít výhod kamer Wisenet AI s bezplatnou licencí pro analýzu video obsahu na bázi AI se schopností hlubokého učení, prováděnou přímo na zařízení. Čtěte více

D-Link rozšířil nabídku kamer Vigilance o vylepšené modely

27. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link ohlásila kompletní aktualizaci svojí populární kamerové řady Vigilance. Nové kamery pro střežení interiérů i exteriérů mají rozlišení až 4K a jsou ideální pro malé a střední firmy i velké podniky, které hledají profesionální řešení za výhodnou cenu. Čtěte více

Český startup GoodVision a Axis mění kamery na dopravní senzory

26. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnosti Axis Communications a GoodVision uvádějí nové řešení monitoringu dopravy v reálném čase. Aplikace GoodVision Live Traffic, která se nahraje přímo do kamer vybavených procesorovou jednotkou hlubokého učení, dokáže například rozlišovat a počítat až osm kategorií objektů, vyhodnocovat dopravní přestupky a vytvářet další statistiky. Čtěte více