Nejlepší obchodní partneři HP roku 2013

9. 2. 2014. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: HP a DCD Publishing)
Na svá vítězství z loňského roku dokázaly v hlavních kategoriích navázat společnosti Alza.cz, C System CZ, DNS a eD´ system Czech.
Jan Kameníček, generální ředitel HP

Společnost Hewlett-Packard vyhlásila své nejlepší obchodní partnery za uplynulý fiskální rok 2013 (listopad 2012 – říjen 2013). S obchodními výsledky loňského fiskálního roku a strategií HP pro letošní rok 2014 seznámili účastníky slavnostního večera, konaného 4. února v Anežském klášteře v Praze, zástupci nejvyššího vedení společnosti Jan Kameníček, generální ředitel české pobočky a Erika Lindauerová, ředitelka divize Printing and Personal Systems Group pro Českou republiku a Slovensko.

Absolutním vítězem napříč všemi kategoriemi a partnerem s největším obratem prodaných HP produktů a služeb v roce 2013 se opět stala společnost Alza.cz. Obhájila tak své loňské i předloňské vítězství. Druhé místo v absolutních prodejích patří stejně jako v loňském roce společnosti AutoCont CZ, na třetím místě se umístila společnost T.S.Bohemia.

Slavnostním večerem provedla hosty moderátorka Michaela Ochotská, o kulturní program se postaraly zpěvačka Lenny s kapelou a akrobatky na šálách. Slavnostního vyhlašování se zúčastnilo šedesát partnerských společností.

Vítězové v kategoriích největších distributorů dílčích obchodních divizí HP obhájili titul z loňského roku. Titul Největší distributor v oblasti prodeje produktů PPS si odnesla společnost eD´ system Czech, stejný titul v oblasti prodeje produktů divize Enterprise Group (EG) obdržela společnost DNS.

Vítězství v některé z dílčích kategorií získaly tyto společnosti (v abecedním pořadí): Alternetivo, Alwil Trade, Alza.cz, AutoCont CZ, C System CZ, CZC, DNS, eD´ system Czech, Elso Philips Service, Impromat-Computer, T.S.Bohemia, Vujo a Xanadu.

Medailisty ankety HP Partner roku 2013 se v jednotlivých kategoriích staly následující společnosti (vítěz každé kategorie je vždy uveden první, dále abecedně):

Divize Enterprise Group (EG):

 • Největší distributor v oblasti prodeje produktů EG: DNS, Avnet, eD´ system Czech;
 • Největší partner v oblasti prodeje produktů Industry Standard Servers: AutoCont CZ, K2 atmitec, Xanadu;
 • Největší partner v oblasti prodeje produktů HP Storage: Impromat-Computer, Alwil Trade, Wincor Nixdorf;
 • Největší partner v oblasti prodeje produktů Business Critical Systems: Elso Philips Service, Alwil Trade, Impromat-Computer;
 • Největší partner v oblasti prodeje produktů HP Networking: Alternetivo, AutoCont CZ, CompuNet;
 • Nejlepší partner v prodeji HP služeb – Technology Services: Alwil Trade, AutoCont CZ, Impromat-Computer.

Divize Printing and Personal Systems (PPS):

 • Největší distributor v oblasti prodeje produktů PPS (hardware a spotřební materiál): eD´ system Czech, AT Computers, Lama Plus;
 • Největší komerční partner divize PPS: C System CZ, AutoCont CZ, ExaSoft Holding;
 • Největší retail partner divize PPS: Alza.cz, Comfor Stores, T.S. Bohemia;
 • Komerční partner divize PPS s největším meziročním nárůstem prodeje hardwarových produktů: Vujo, Bechtle direkt, Premo;
 • Retail partner divize PPS s největším meziročním nárůstem prodeje hardwarových produktů: CZC, Elkjop Nordic, Internet Mall;
 • Partner divize PPS s největším meziročním nárůstem prodeje spotřebního materiálu: Xanadu, Okay, Tesco Stores ČR.

Partner s největším obratem prodaných HP produktů a služeb – absolutní pořadí

 1. Alza.cz
 2. AutoCont CZ
 3. T.S.Bohemia
Obrazová galerie:
Štítky: 
AT Computers, DNS, eD system a.s., Hewlett Packard Enterprise, HP Inc., Lama Plus