Konference AI DAYS 2024 nastínila trendy ze světa umělé inteligence

5. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: M Computers)
Společnost M Computers zorganizovala již sedmý ročník technologické konference AI DAYS. Letošní ročník přinesl aktuální pohled na svět umělé inteligence očima společnosti Nvidia a firem, které na technologiích této společnosti postavily svá AI řešení.

Akce se uskutečnila v Konferenčním centru City v Praze a zúčastnilo se jí přes 100 hostů.

Organizátoři se letos vrátili ke kořenům – ukázali, kam se od prvních ročníků konference posunula oblast umělé inteligence a start-upy, jejichž prezentace bylo možné zhlédnout v počátečních letech AI DAYS.

Co bylo na programu?

Konferenci za organizátory zahájil obchodní ředitel společnosti M Computers Petr Plodík, na kterého navázal první blok prezentací. V jeho průběhu vystoupili Lukáš Kačena z prg.ai s přednáškou na téma Jak proměnit Prahu v centrum umělé inteligence a Arts Yang z Nvidie (hovořila o nejnovějších AI trendech a technologií v portfoliu této společnosti).

Po krátkém cofee breaku následovaly další čtyři přednášky. Během první z nich hovořila Kamila Jeřábková z M Computers o Nvidia projektech a referencích v našem regionu. Ve druhé dostal prostor Marek Šimůnek ze Seznamu, který se zabýval vývojem a nasazením Seznam LLM. O LLM následně mluvil také Aleš Křenek z Masarykovy univerzity, tentokrát však v souvislosti s využitím této technologie pro získání vzorce sloučeniny z jejího hmotnostního spektra. O informace o programu společnosti Nvidia pro start-upy (Nvidia Inception programu) se v závěru tohoto bloku podělil Aleks Polak z Nvidie.

Po pauze na oběd vystoupili Josef Vopička a Martin Čmejrek (oba z Mama AI), kteří se ve své prezentaci zaměřili na praktické příklady využití aplikací generativní AI v oblasti efektivních konverzací nad daty a špičkových syntetických hlasů. O použití NVIDIA stacku pro inteligentní video analýzu následně prezentoval Milan Pultar z firmy Quantasoft a navázal David Herman z DataFromSky o AI v monitorování dopravy.

Závěrečné části konference se zhostili Pavel Kordík z firmy Recombee s přednáškou na téma, jak velké jazykové modely pomáhají uživatelům s doporučeními relevantních položek, Tomáš Tunys z Rossum.ai hovořící o tom, jak se učí velké jazykové modely rozumět obchodním dokumentům, a Ondřej Székely z Digiteq Automotive s tématem umělé inteligence v oblasti automotive.

Jednotlivé prezentace si můžete detailněji prostudovat na webových stránkách konference.

Obrazová galerie:
Štítky: 

Podobné články

Cloud, AI a automatizace pro odvětví telekomunikací: Umění možného

30. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Telekomunikační společnosti dnes čelí výzvě, jak efektivněji provozovat a monetizovat své sítě. Klíčem k úspěchu je schopnost navrhnout a vybudovat inteligentní, autonomní infrastrukturu, která bude zahrnovat využití automatizace, umělé inteligence (AI) i příznivých ekonomických aspektů modelu hybridního cloudu. Čtěte více

Dell Technologies zvyšuje výkon, odolnost a efektivitu úložiště PowerStore

28. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies představila vylepšená úložiště Dell PowerStore s vyšším výkonem, efektivitou, odolností a lepší mobilitou dat v multicloudových prostředích. Dell oznámil také rozšíření portfolia cloudových platforem Dell APEX o novinky v oblasti AIOps a vylepšenou správu úložišť pro multicloud a Kubernetes. Čtěte více
Michal Krňák, AI produktový manažer Zoe.ai

Budoucnost využití AI v e-commerce

27. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoe.ai)
Umělá inteligence je dnes již často používaným buzzwordem, za který se dá skrýt téměř jakýkoliv automatizovaný systém pro využití v online odvětví. Spousta produktů se chlubí implementací AI jen za účelem zvýšení atraktivity, ale často s ní nemá nic společného. To však vůbec neznamená, že by AI reálně už neměla co nabídnout... Čtěte více

Lenovo představilo Copilot+ počítače Yoga Slim 7x a ThinkPad T14s Gen 6

23. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo rozšiřuje své portfolio zařízení, softwaru a služeb optimalizovaných pro umělou inteligenci o dva nové notebooky pro běžné uživatele i firemní zákazníky – Lenovo Yoga Slim 7x a Lenovo ThinkPad T14s Gen 6. Jde o první notebooky nové generace s aplikací Copilot+ poháněné procesory Snapdragon X Elite. Čtěte více