Integrated Systems Europe 2013 – AV špička v Amsterdamu

4. 2. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Jubilejní desátý ročník tradičního veletrhu AV technologií se opět uskutečnil v nizozemském Amsterodamu, a to s rekordní návštěvou. Za tři dny si na výstavu našlo cestu přes 44 000 návštěvníků, což je o 4 000 více než v loňském roce. Své produkty jim představilo přes 800 vystavovatelů.

Všech dvanáct výstavních hal bylo až po strop zaplněno novinkami z oblasti Digital Signage, Unified Communications a Smart Building. Nechyběly ani odborné přednášky a semináře.

Oblasti Digital Signage velkoformátových displejů se nesly ve znamení společností Samsung a LG, které v tomto směru výstavu ovládly. Samsung zaujal představením svého portfolia v největším stánku celé výstavy a s vlastní VIP sekcí. Představil velkoformátové dotykové obrazovky, dotykový prezentační stůl, nejnovější pracovní monitory a také 4k displeje. Zaslouženou pozornost vzbudily i dotykové průhledné panely.

LG kontrovalo obrovskou 3D Video wall složenou z 49 panelů se schopností promítání obrazu v 2D i 3D režimu. Společnost dále představila své portfolio i na poli monitorů a Digital Signage panelů.

Pomyslný souboj o nejtenčí rámeček u obrazovek však vyzněl ve prospěch Samsungu.

Digital Signage je však více, než jen displej, proto prezentovala celá řada společností svá řešení i na poli digitální správy obsahu a konverze formátů typu HDMI over IP.

Nechyběli ani výrobci audio technologií a na ISE 2013 tak byla k vidění celá řada výjimečně designovaných audio soustav i příslušenství k mobilním telefonům, headsetů a konferenčních mikrofonů.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

IDC: V roce 2020 se prodá 50 milionů chytrých hodinek

23. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Trh s chytrými hodinkami v letošním roce zažívá pouze velmi mírný růst prodeje, za kterým vězí menší množství novinek i jejich uvedení na trh až později v průběhu roku. Podle informací společnosti IDC letošní prodej dosáhne na 21,5 milionu kusů, což představuje meziroční nárůst o necelá 4 %. Čtěte více

Čtvrtina online nákupů probíhá z mobilních telefonů. Vedou produkty Huawei

25. 7. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Twisto)
Podle statistiky platební metody Twisto je již 24 % online nákupů v letošním roce realizováno z chytrých telefonů a tabletů, především pak z těch s operačním systémem Android. Nejpoužívanější operační systém v České republice je poté Windows ve verzi 7, který má na svém počítači 44 % Čechů. Čtěte více

Samsung rozšířil portfolio displejů pro smart signage

17. 9. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila monitory z řady smart signage displejů určených pro evropský trh. Řada optimalizovaných displejů přináší nové možnosti v různých prostředích. Čtěte více

Samsung: tablety Galaxy Tab S 8,4" a 10,5"

12. 8. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Tablety Galaxy Tab S s operačním systémem Android 4.4 KitKat jsou dostupné ve velikosti 8,4" a 10,5" a nabídnou displeje typu Super AMOLED s rozlišením 2 560 x 1 600 bodů. Další výbavu tvoří například čtyřjádrový procesor, 3 GB operační paměti či 8Mpx fotoaparát se záznamem videa v rozlišení Full HD. Čtěte více