HP Mánia Monínec 2013 – kontrasty s divizí HP Networking

3. 5. 2013. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: DCD Publishing)
Výrazem „kontrasty“ uvedl Petr Skořepa, country manager enterprise business – networking, setkání s partnery nazvané HP Mánia v Monínci.
Petr Skořepa, country manager HP enterprise business – networking

Jedním z kontrastů bylo podle Petra Skořepy srovnání nejnovějších technologií s doprovodným večerním programem ve středověkém stylu, nazvaném „Po stopách významných rod, aneb co mají společného Pánové z Růže a divize HP Networking. Pán z Vítkova varoval, ať to přes den nikdo z přítomných s jídlem ani pitím moc nepřehání, protože od toho bude večer. (A taky že byl...)

Petr Skořepa mj. demonstroval na „magickém kvadrantu“ analytické společnosti Gartner, že HP je ohledně síťových technologií světovou jedničkou co se týče vize, a že po posílení produktového portfolia (v květnu 2013) bude jedničkou i ve využitelnosti.

Druhým kontrastem je podle Petra Skořepy, že na současném stagnujícím trhu obrat i podíl HP Networkingu roste, a to právě díky partnerům a na úkor konkurence.

Dopolední blok byl věnován obchodním informacím. Tvořil je přehled certifikací a jejich aktualizací, obchodní a konfigurační nástroje, registrace obchodního případu a vše, co k tomu patří, My Networking Portal, záruky a trendy v oblasti networkingových řešení. Klíčovým obchodním sdělením je vyjádření nejvyššího vedení korporace, že její obchod bude veden pouze přes partnery. Součástí tohoto procesu je registrace obchodních případů na partnerském portálu HP.

Odpolední část byla věnována technickým záležitostem. Představeny byly vize HP Networkingu, strategie, nová technologie SDN (Software Defined Networking), správa sítě pro menší zákazníky (iMC Basic), BYOD jako hotový balíček Smart Connect, novinky v hardwaru enterprise switchingu/routingu, v enterprise wireless a v SMB hardwaru. Doslova strhující přednášku měl Tomáš Kubica, který demonstroval na příkladech změny, které dnes kladou na dnešní sítě potřeby a požadavky uživatelů, které jsou bez SDN jen obtížně a velmi draze řešitelné. „Prodávejte naše produkty, protože i ty už stávající jsou vybaveny rozhraním OpenFlow, což znamená, že i v budoucnu budou softwarově řiditelné v SDN. Je to argument pro ochranu investic zákazníka, nikdo jiný než HP to dnes nenabízí,“ prohlásil na závěr svého vystoupení Tomáš Kubica.

Partnery přijel podpořit z Mnichova i Rudy Kozak, ředitel HP Networking EMEA.

Setkání bylo zakončeno ráno ohlášenou velkolepou slavností na tvrzi pánů z Vítkova.

Fotogalerie: 

Podobné články

Společenský večer DNS 2020

13. 2. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing, DNS)
Slovanský dům se stal 23. ledna opět dějištěm honosného Společenského večera, který uspořádala pro své partnery společnost DNS jakožto poděkování za spolupráci v uplynulém roce. Čtěte více

Setkání SWS již podevětatřicáté v Čejkovicích

18. 10. 2019. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Malebné městečko a místní zámeček v jihomoravských Čejkovicích již podevětatřicáté hostily distributorské setkání společnosti SWS. Účastníky z celé ČR sice během dne zprvu svlažilo vskutku podzimní počasí, ale později se znovu zahřáli během ochutnávek regionálních vín a bohatého programu. Čtěte více

COMPOS Distribution: Serverová konference

16. 10. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Společnost COMPOS Distribution uspořádala 9. října v prostorách vysočanského Clarion Congress Hotelu pátý ročník konference, jejímž hlavním tématem byly servery Supermicro. Své prezentace zde měli také zástupci společností Intel, Eset, Cisco a APC by Schneider Electric. Čtěte více

BlueStar a Innovative Solutions Show 2019

26. 3. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
V hotelu Holiday Inn na Vyšehradě se uskutečnilo 14. března první tuzemské setkání distributorské společnosti BlueStar určené českým a slovenským resellerům. Na akci se představili nejen zástupci společnosti BlueStar, ale prostor dostali také nejvýznamnější výrobci a současně partneři setkání, jako je Honeywell, Datalogic, ELO, Star a Zebra, jejichž produkty jsou součástí portfolia BlueStaru. Čtěte více