eD Klikman s nasazením života

14. 5. 2012. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: DCD Publishing)
Partnerská síť kamenných prodejen Klikman distributora eD‘ system Czech pořádala na Vysočině v hotelu Medlov dvoudenní setkání, tentokrát v havajském stylu. Od příjezdu do konce probíhalo s nasazením, s trochou nadsázky až života.
Petr Schrom, marketingový a obchodní ředitel eD‘ system Czech a vedoucí projektu Klikman

Už samotný příjezd v bouřce byl dramatický. Ve škarpách a na polích bylo bílo, jako by někdo u obce Sklené vysklil všechna okna. Nebo že by sníh? V květnu? V havajském stylu? Ne, to kroupy jak malé děti z nebe padaly!

Šokující večer

Na recepci v hotelové hale však bylo jasno – krásné hostesky s květinami spoře zahalujícími jejich dekolty rozptýlily všechny nejasnosti. Petr Schrom, marketingový a obchodní ředitel eD‘ system Czech, který má projekt sítě Klikman na starosti a zúročuje v něm svoje předchozí zkušenosti, uvedl program večera slovy, že se bude na co těšit. A taky že bylo, včetně soutěže hostesek o Miss mokré tričko.

Dobrovolnice z publika, kovaná resellerka, které z každého oka koukalo nejméně pět pořádně nabouchaných desktop PC a notebooků, se na to však nemohla dívat a nakonec ještě poněkud nezkušeným mladičkým hosteskám ukázala, jak se mokré tričko dělá pořádně. Večer pokračoval volnou zábavou, jejíž průběh umocňovala barmanská show, včetně nabídky míchaných nápojů. Zástupce Reseller Magazinu se však nechal až příliš rozptýlit a vyvést vším tím havajským stylem natolik z míry, že nakonec o míchaný nápoj přišel. Zato se mu toho podařilo nafotit maximum.

A teď vážně!

Petr Schrom se kupodivu zřejmě příliš vyvést z míry nenechal a druhý den ráno uvedl ten správný program – prezentace výrobců a představení sítě Klikman. Hostesky zůstaly, dokonce i (ne)oblečené stejně jako večer, takže program v zásadě pokračoval téměř beze změny dál, pouze doplněný o prezentace výrobců.

Klikman v roce 2012

Partnerská síť Klikman má dnes zhruba 170 členů, kteří dosahují obratu okolo 970 milionů korun. Jejich prodejny se v ČR nacházejí skoro ve všech městech s počtem nad 15 tisíc obyvatel. Klikman plánuje pro tento rok 20procentní růst. O péči, která je partnerům Klikman věnována, svědčí například dubnový týdenní pobyt TOP 40 Klikman partnerů v Alpách.

Za minulý rok síť Klikman vydala 6 200 000 katalogů s neadresným roznosem do schránek domácností v oblastech partnerů, vylepila 768 000 plakátů A2 a A4 obsahujících zboží ze závozů a uskutečnila billboardovou kampaň ve 20 městech se členy sítě a společností Hewlett Packard. Mezi novinky patří prodloužení splatnosti pro členy sítě na větší zakázky až na 180 dní, fixace kurzu pro závaznou objednávku až na 180 dní, komisní prodej nad rámec Klikman až do hodnoty 100 000 korun za měsíc s možností vratky a instalace e-shopu Orchidej na šest měsíců za 10 korun za den (300 korun za měsíc), dále pak 20 korun za den (600 korun za měsíc). Zajímavostí je, že letáky a jejich roznos do schránek jsou pro členy sítě zdarma. Letákové akce totiž mají podle průzkumů velký zásah. Například podle agentur Incoma a GfK letáky sleduje 70 procent českých domácností a zhruba 30 procent z nich podle letáku nakupuje.

PC Lynx jsou nejprodávanější

Nakonec Petr Schrom představil počítače Lynx od eD' system Czech, které jsou mj. nejprodávanější tuzemskou značkou. Přestože trh se stolními PC stále klesá, zůstává jejich prodej zajímavý – lze u nich totiž vytvářet atraktivní marži na komponentech a ve službách. Petr Schrom uvedl: „Lynx jsou výkonné počítače za rozumnou cenu. Vyrábějí se od roku 2000, za tuto dobu jsme jich vyrobili a dodali asi 280 000 kusů, od roku 2005 jsou Lynx neprodávanějšími českými počítači, v roce 2011 jsme jich prodali 15 267 kusů. Opět jsme obhájili první místo, náš růst byl tři procenta, a to přes propad trhu o 6,5 procenta.“ Michal Útrata, manažer projektu Lynx, k tomu – při odvrácení zraku od hrajících si hostesek v hotelové hale na jeho Lynxech – poznamenal: „Nebojím se, že by se stolní PC přestaly úplně vyrábět a prodávat.“ Petr Schrom ještě představil nabídku vybraných konfigurací od 9 999 korun bez DPH, možnost částečné úpravy konfigurace a pětiletou záruku na řadu Lynx Office, řešení All-in-One, dostatečně výkonné řešení pro každodenní práci s velkým monitorem s nízkým dpi a speciální klávesnicí. Jako určité odlehčení nakonec zmínil nabídku PC Lynx pro seniory.

Následovaly přednášky výrobců, doprovázené dalším programem – opětovnou barmanskou show a havajským tancem. Všichni vydrželi na přednáškách až do večera a už na místě se jak reselleři, tak výrobci dožadovali podzimního pokračování.

Líbilo se

Setkání sítě Klikman se bezpochyby líbilo všem, což dokazují pochvalné e-maily pořadatelům akce. První setkání bylo v andělském stylu, druhé v havajském. K jídlu jsme měli dokonce havajské granáty (promiňte, garnáty). Při obou setkáních doslova drásaly nervy krásné hostesky (bylo to až peklo). Co bude za explozi příště, tedy letos na podzim?

Mediálním partnerem akce byl Reseller Magazine.

Fotogalerie: 

Podobné články

Soutěž o víkend s novým modelem elektromobilu Tesla má vítěze

23. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: eD‘ system Czech)
Minulý týden ukončená soutěž „Akcelerujte své obraty s vozem Tesla X“ o víkendové zapůjčení jedinečného elektromobilu má svého výherce. Nevšední zážitek pro své zákazníky připravila společnost eD´ system Czech, která se tak snaží klienty motivovat k navýšení obratu. Čtěte více

eD World (nejen) virtuálně reálný

21. 10. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: DCD Publishing a eD’ system Czech)
Pražské Vysočany hostily i v letošním říjnu jednu z největších IT konferencí v České republice. Tradiční eD World, pořádaný společností eD’ system Czech, nabídl řadu přednášek, výstav a praktických demonstrací a jako každý rok i zastřešující téma, jímž se tentokrát stala virtuální realita. Čtěte více

eD’ system Czech rozšířil nabídku o značku Suunto

12. 10. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD´ system Czech)
Společnost eD’ system Czech zařadila do portfolia sportovních hodinek produkty značky Suunto. Nabízený sortiment zahrnuje širokou škálu sportovních hodinek mnoha barev a materiálů i dalších doplňků. Čtěte více
Generální ředitel eD' System Czech Radim Galvánek při slavnostním přivítání hostů

Po Vltavě s eD‘ system Czech

25. 6. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Opět po roce, na den přesně 19. 6. 2013 (tentokrát kouzlem nechtěného) uspořádal distributor eD‘ system Czech tradiční výlet parníkem pro své VIP partnery po řece Vltavě v Praze. Účastníky čekala plavba kolem malebných vltavských břehů, spousta skvělých drinků, výborného jídla a živá kapela. Čtěte více