DNS a Hitachi odhalily Jupiter 2 ve velkém stylu

20. 10. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Podvečer 7. října v Art Restaurantu Mánes patřil společnostem DNS a Hitachi Vantara. Třebaže hlavním tahákem bylo odhalení dlouho očekávaného řešení Jupiter 2, celkový program večera, který si obě společnosti připravily, byl opravdu různorodý.

V krásném prostředí restaurantu, nedaleko vltavských splavů pod Jiráskovým mostem, se sešli distributoři, reselleři a zástupci výrobců už před sedmou hodinou večerní, kdy celá akce odstartovala přípitkem. Pozvednutí sklenic a blahopřání bylo namístě. Jak totiž poznamenal moderátor a komik Jiří Charvát, který večerem provázel podobně jako před dvěma lety, kdy Hitachi odhalovala první generaci svého Jupiteru, má společnost už leccos za sebou. Tentokrát slavila už 111. narozeniny, a tak přišla řada na děkování partnerům a dort, na kterém 111 let jubilea reprezentovala trojice svíček.

Po krátkém úvodu ze strany zástupců obou pořadatelských firem přišlo na řadu to nejdůležitější, totiž představení řešení Jupiter druhé generace. Vtipnou a vůbec ne technickou prezentaci si mohli užít především diváci v předních místech u pódia, dále od něj se rozhořela vášnivá diskuse. Bylo patrné, že účastníci se potkali na živo po opravdu dlouhé době a mají si co říct. Nová řešení pro práci s datově intenzivními aplikacemi nesou označení VSP 5200 a VSP 5600. S vylepšeným výkonem, díky kterému dokážou zpracovat dvojnásobek operací oproti starší generaci, a přitom stejným poměrem snížit odezvu, se řadí k nejvýkonnějším řešením tohoto typu. Zmíněna byla mimořádná škálovatelnost řešení od kapacity 3,8 TB až po 69 PB a také akcelerace datové redukce v poměru 4 : 1. Navíc při přechodu z Jupiteru první generace nemusejí uživatelé měnit již používané disky ani migrovat data.

Po krátké prezentaci pak přišla tolik očekávaná volná zábava. Atmosféru zajistil klavírní doprovod a později také kapela Mirai. Hosté mohli při té příležitosti ochutnat výběrové rumy, využít bohatého bufetu nebo zábavnou cestou pomoci dětem z dětských domovů.

Obrazová galerie:
Štítky: 
DNS, Hitachi Vantara