Dell Technologies Forum 2018 ovládlo pražský Clarion

6. 12. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Kongresové patro hotelu Clarion v Praze se na celý den proměnilo na dějiště konference Dell Technologies Forum 2018. Návštěvníci se mohli nejen dozvědět o aktuálních trendech a nejnovějších produktových novinkách, ale mohli si v hlavním sále na vlastní kůži řadu z těchto novinek a jejich praktických využití vyzkoušet.

Letošním titulem konference bylo motto „Make it real“, které jasně dokazuje, že Dell Technologies nezůstane pouze u pompézních slov a prázdného vyjmenování trendů, ale dostane se k praktickým činům. Úvodní slovo si vzal Jiří Kysela, generální ředitel Dell EMC ČR, který přítomným představil úspěchy, jichž se společnosti podařilo během letošního roku dosáhnout.

V následující prezentaci se představila marketingová viceprezidentka společnosti Dell EMC pro oblas EMEA Margaret Franco, která přítomným přiblížila aktuální trendy, na nichž Dell Technologies pracuje, a které ve spojení se svými partnery přivádí k životu. Jedním z nich byla i prezentace Aerofarms, tedy společnosti, která za využití umělé inteligence a nejrůznějších senzorů vypěstovala rostlinné produkty v uzavřeném prostoru bez půdy a s pouhými 5 % vody oproti klasickému pěstování. Kromě umělé inteligence se zaměřila také na jiné trendy jako IoT, rozšířenou realitu nebo multicloud. Zmínila také čtyři transformace, s nimiž se nyní setkáváme – digitální, IT, pracovní síly a bezpečnosti. Rovněž zdůraznila myšlenku, že data mohou posilovat společnosti, ale musí se s nimi něco dít.

Následovala přednáška jednoho z globálních partnerů – Aleše Petra z Microsoftu, který se zaměřil na možnosti nabízené operačním systémem Windows 10. Zároveň také přítomným připomněl, že již brzy skončí podpora Windows 7, které už jsou na trhu úctyhodných deset let.

Luděk Šafář, ISG tech senior manager v Dell EMC představil korporaci Dell Technologies, kterou lze v podstatě rozložit na několik dílčích částí. Ty následně představili jednotliví mluvčí:

  • Pivotal představil Juraj Gvoth;
  • David Hanáček přiblížil činnosti Virtustream;
  • RSA se rozpovídal Marek Ledecký;
  • Na VMware se zaměřil Marek Bražina;
  • Jaroslav Vašek hovořil o Dell EMC;
  • Petr Zajíček se věnoval portfoliu Dell.

O tom, jak moc jsou a do jaké míry nejsou odolné pracovní stanice od Dellu jsme se mohli přesvědčit hned v další přednášce, kterou vedl Petr Zajíček společně se svou kolegyní Monikou Celbovou. Kromě představení řady novinek z řad XPS a Latitude návštěvníci na vlastní oči viděli, kolik toho odolné pracovní stanice opravdu vydrží, a kolik ne. Přímo před publikem totiž Monika Celbová záměrně rozbila displej notebooku kladivem. Během dne se však mohli zákazníci přesvědčit, že i takové poškození lze během několika hodin opravit. Souběžně pak v menších sálech probíhaly i další prezentace. Pokud jste je však propásli, musíme vám říct, že jediná možnost, jak to napravit, je zúčastnit se akce Dell Technologies Forum 2019.

Obrazová galerie:
Štítky: 

Podobné články

Novinky z public cloudu

26. 2. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Dnešní doba se odehrává stále více a častěji v cloudu. Každý poskytovatel služeb se tak snaží svou nabídku neustále aktualizovat tak, aby bez problémů zvládal konkurovat na trhu. Proto pojďme nahlédnout do světa privátního cloudu v tom nejaktuálnějším měřítku. Čtěte více