„Ajťáci“ mají svou první královnu krásy

5. 2. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Česko a Slovensko mají svou první Miss IT. Stala se jí Jana Vitoušková. Protože jsou děvčata z oboru, položili jsme jim několik zvídavých otázek. Mimochodem, s jednou z nich máte jako reselleři možnost přijít do kontaktu.
Uprostřed Miss IT Jana Vitoušková, vlevo první vicemiss Lucie Androlová a vpravo druhá vicemiss Zuzana Krásová

Do soutěže Miss IT se mohly přihlásit všechny dívky a ženy narozené 15. 11. 1994 a dříve, tedy dívky starší 18 let nejpozději v den ukončení soutěže. Do soutěže se celkem přihlásilo 632 dívek a jeden muž :-). Nejmladší zájemkyní o titul bylo necelých dvanáct let, nejstarší přes sedmdesát.

Vyvrcholením soutěže byl slavnostní galavečer, který se uskutečnil 25. ledna 2013 v pražském Klubu Lávka. Právě zde byly na základě hlasování čtrnáctičlenné poroty složené z představitelů vyhlašovatele a partnerů, vyhlášeny dívky na prvních třech místech v Soutěži Miss IT 2012 a Miss Sympatie, o které rozhodli internetoví fanoušci.

Titul Miss IT získala pětadvacetiletá Jana Vitoušková z Liberce, studující na Technické Univerzitě v Liberci a současně také pracující jako grafička a webová analytička ve společnosti Mironet. Ve volných chvílích se věnuje programování a skládání počítačů. Pokud zrovna nepracuje s počítači, ráda se dívá na filmy či seriály, sportuje nebo cestuje.

Druhé místo a současně také titul Miss Sympatie (o kterém hlasovali fanoušci na webových stránkách) získala devětadvacetiletá Lucie Andrlová, která pracuje v Esetu. Třetí se umístila třicetiletá Zuzana Krásová, která šest let pracuje jako key account manager v IT společnosti Merz, která vyvíjí softwarová řešení převážně pro výrobní podniky.

Dívkám jsme se rozhodli položit několik „tematických IT“ otázek. Zde jsou jejich odpovědi:

Čím myslíte, že jste u hlasujících zabodovala?
Jana Vitoušková: Mnoho hlasujících byli mí kamarádi, kteří mne znají a zároveň ví, jaký jsem do počítačů blázen a nadšenec :-). U ostatních to snad byly sympatie či podobné zájmy, ale těžko se to soudí, protože zpětný průzkum jsem si nedělala. 

Prozradíte nám, na čem aktuálně v Mironetu pracujete?
Jana Vitoušková: Momentálně pracuji na doladění webových stránek pro jednu neziskovou organizaci, na jejichž tvorbě v Joomle jsem se podílela společně s programátorem, a také zajišťuji a spravuji e-mailovou doménu. Občas také vypomůži jako grafička při tvorbě reklamních bannerů a e-mailingů pro náš e-shop.

Co vlastně v Esetu děláte? Mohou s vámi reselleři přijít to kontaktu?
Lucie Andrlová: V Esetu mám na starosti partnerskou síť. To znamená, že já jsem ta osoba, na kterou se mohou reselleři obracet, pokud potřebují pomoci  s aktualizacemi našich antivirových programů, licencováním či výběrem vhodného produktu. Myslím, že i oni přispěli k mé výhře v on-line hlasování.

Co pro vás toto ocenění znamená?
Lucie Andrlová: Účast ve finále pro mě znamenala možnost se na jeden večer podívat do úplně jiného prostředí, než na jaké jsem zvyklá. Výměna tenisek a monitoru za podpatky a podium byla více než příjemná. Tomu, že jsem se nakonec v konkurenci 14 krásných slečen z IT umístila mezi prvními třemi, jsem nejdřív sama nevěřila. Z úspěchu v soutěži měli velkou radost i mojí kolegové z Esetu, kteří mi moc fandili, a které bylo mezi diváky na finálovém večeru slyšet asi nejvíce :-).

Nezávidí vám třetí místo v soutěži kolegyně v práci?
Zuzana Krásová: Nezávidí. Naopak od začátku mi moc fandily, včetně naší ředitelky, a přály mi to. Ženy jsou u nás ve firmě hýčkané, moc jich tu totiž není :-). Navíc finále se mnou absolvovala kolegyňka (Míša Velikovská), se kterou sedím v kanceláři. Myslím, že mohu mluvit i za ní, a necítíme se být konkurentky ani v práci, natož v umístění v soutěži.

Myslíte, že vám může toto ocenění pomoci při jednání s vašimi klienty?
Zuzana Krásová: To nevím, myslím si, že se nic v této rovině nezmění. Spíše mi moje práce umožnila účast v této soutěži, do které mě přihlásil bratr, normálně se soutěží krásy neúčastním.  Na pozici key account managera v Merzu pracuji již sedmým rokem, většina mých zákazníků (převážně výrobní manažeři) tuto soutěž ani výsledky neznají a lepší pozici mi jistě nezajistí.

Štítky: 
Fotogalerie: