Acrobat X Roadshow

23. 11. 2010. (redaktor: Martin Bartolšic, zdroj: Adobe)
V Clarion Congress Hotelu uspořádala společnost Adobe 23. listopadu 2010 Acrobat X Roadshow. Její zástupci na něm představili software Adobe Acrobat X, který bude k dispozici v české verzi v polovině prosince.
Vladimír Střálka představuje možnosti Adobe Acrobat X
 

Ukázali zjednodušené ovládání tohoto nástroje pro práci s dokumenty v kancelářích a předvedli návštěvníkům, některé nové možnosti, jak jim může pomoci při přípravě a zasílání smluv, různých formulářů, korekturách a schvalování dokumentů, zabezpečení a ověřování dat, archivaci dokumentů a e-mailů a porovnávání dokumentů.

Při schvalování a korekturách dokumentů např. zefektivňuje práci možnost sloučení komentářů od několika lidí do jednoho souboru nebo současná práce několika uživatelů s jedním souborem. Vítanou možností práce s PDF dokumentem je také odstranění citlivých informací, které lze po jejich nalezení a případném redigování z dokumentu vyjmout. Výhodná je také tvorba a převod již existujících formulářů do jejich vyplnitelných PDF variant pomocí automatického rozpoznávání.

Významnou a vítanou změnou je spolupráce s Microsoft Office, a to zejména snadný přechod dokumentů mezi těmito velmi často užívanými aplikacemi. Ne závěr odborníci ze společnosti Adobe odpověděli návštěvníkům na jejich zajímavé a mnohdy detailní dotazy a vylosovaným předali dárky.

Fotogalerie: