Yvese Maitre výkonným ředitelem HTC

20. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HTC)
Výkonným ředitelem společnosti HTC byl jmenován Yvese Maitre, který do HTC přešel od operátora Orange, kde působil jako výkonný viceprezident pro spotřebitelské vybavení a partnerství.

Yves Maitre působil více než 14 let ve vedení společnosti Orange, naposledy coby výkonný viceprezident pro spotřebitelské vybavení a partnerství. S HTC spolupracuje již od roku 2005, kdy zastával pozici senior viceprezidenta pro mobilní zařízení. V průběhu své kariéry se staral o poskytování inovativních služeb i zahájení prodeje prvních zařízení se systémem Android v Evropě. Jeho odborné znalosti tak pokrývají nejen oblast spotřebitelské elektroniky, ale také služby a vývoj technologií pro firemní zákazníky.

Ještě před působením u Orange sbíral Yves pracovní zkušenosti u výrobce spotřební elektroniky Thomson Multimedia, a to na vyšších pozicích v USA a v Singapuru. Zastával také nejrůznější role napříč dodavatelským řetězcem nebo v produktovém managementu. Mimo jiné je Yves inženýrem nukleární fyziky a také členem představenstva v mnoha světových společnostech.

Cher Wang bude pokračovat na pozici předsedkyně představenstva HTC a mezi své hlavní cíle si vytyčila především nové technologie. Ty by měly obohatit rozrůstající se portfolio produktů HTC i vizi VIVE Reality.

Štítky: 
HTC