Veeam: Kate Hutchinsonová

5. 10. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Veeam Software jmenoval Kate Hutchinsonovou marketingovou ředitelkou. Hutchinsonová bude řídit globální marketing a posilovat postavení firmy v čele žebříčku poskytovatelů dostupnosti pro aplikace a data v cloudu.

Hutchinsonová si přináší do společnosti Veeam více než 20 let zkušeností na pozici marketingové ředitelky v různých softwarových a hardwarových technologických firmách jako jsou Riverbed, Polycom, VMware, Citrix a BEA. V poslední době zastávala Hutchinsonová post první viceprezidentky a ředitelky marketingu ve firmě Riverbed, soukromé společnosti, jenž vévodí trhu aplikační infrastruktury a softwarově definovaných sítí. Hutchinsonová úspěšně Riverbed provedla procesem vytvoření nové pozice a značky, díky němuž firma obsáhla mnohem větší (cca 11x) tržní prostor.

„Prokazatelné zkušenosti Kate Hutchinsonové, především v oblasti vedení marketingových týmů během období rychlého růstu a transformace, přinesou cenný strategický a odborný pohled na náš tým, s nímž míříme k metě překonání tržeb ve výši miliardy dolarů,“ řekl McKay. „Kate zvýšila tržní podíl a podpořila pozici značky v nejznámějších technologických firmách a její zkušenosti jsou bezkonkurenční. Na naší cestě k řešením nepřetržité dostupnosti pro firmy na celém světě bude Kate hrát klíčovou roli, přičemž jejím úkolem bude zajistit rozvoj a růst naší značky. Jsem nadšený, že je členkou našeho týmu.“

Před působením v Riverbed byla Hutchinsonová výkonnou viceprezidentkou a ředitelkou marketingu v Polycomu, přední firmě z oblasti řešení firemní konferenční komunikace. Hutchinsonová stála v čele transformace firmy z poskytovatele hardwaru na společnost zaměřenou na software a poskytovatele sjednocené komunikace a vizuální/hlasové komunikace. Rovněž napomáhala zaměstnancům pochopit, jak může software urychlit uvádění inovací na trh a zároveň odlišit Polycom od konkurence.

„Veeam je úžasná společnost s mimořádnými základy, velkou a loajální skupinou zákazníků a vzrušující vizí. Naším cílem je upevnit vedoucí pozici společnosti ve sféře zajišťování dostupnosti dat, jež jsou hnacím motorem digitální ekonomiky,“ uvedla Hutchinsonová. „Firmy na cestě k digitální transformaci stále více potřebují robustní řešení dostupnosti, a společnost Veeam je připravena tyto potřeby i nadále naplňovat, stejně jako tomu bylo v uplynulých deseti letech. Zažíváme skvělou éru společnosti Veeam a já se těším, že společně zvýšíme její tržní podíl a rozšíříme povědomí o značce i v rámci druhé dekády růstu.“

Před prací v Polycomu byla Hutchinsonová marketingovou ředitelkou a viceprezidentkou pro marketing ve společnosti VMware, v níž rozšířila pozici firmy z prodejce hypervizorů na poskytovatele virtualizačních řešení. Před působením ve firmě VMware pomohla Hutchinsonová společnosti Citrix vyvinout strategii, jak během tří let zdvojnásobit výnosy na miliardu dolarů a stanout tak v čele sektoru přístupu a dodávek aplikací. Ve společnosti BEA Systems Hutchinsonová vytvořila a řídila všechny aspekty marketingu, díky nimž společnost během tří let vyrostla ze 300 miliónů na miliardu dolarů a stala se jednou z nejrychleji rostoucích firem, která v ročních výnosech dosáhla miliardy dolarů.

Hutchinsonová získala magisterský titul na sanfranciské státní univerzitě a má bakalářský titul z univerzity na Long Islandu, Southampton College (nyní součást newyorské státní univerzity ve Stony Brooku).  V roce 2005 dostala Hutchinsonová od univerzity na Long Islandu, Southampton College, ocenění Distinguished Alumni (vynikající absolvent).

Štítky: 
Veeam