T-Mobile Czech Republic: José Perdomo Lorenzo

5. 6. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Milan Vašina (1969), generální ředitel společností T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom, se rozhodl ukončit své působení ve skupině Deutsche Telekom a požádal představenstvo k uvolnění z funkce k 1. říjnu 2018. Ke stejnému dni na uvolněnou funkci nastoupí José Perdomo Lorenzo, jenž se od 1. července 2018 stane členem představenstva obou firem.

 „Velmi se těším na to, že se stanu součástí skupiny Deutsche Telekom, jež je vůdčí silou a trendsetterem ve velmi dynamickém telekomunikačním sektoru,” uvedl José Perdomo Lorenzo. „Tuto značku jsem vždycky obdivoval, stejně jako strategii a výkonnost obou poboček DT v České a Slovenské republice. Své síly chci zaměřit na podporu společností v dosahování dalšího udržitelného rozvoje a transformaci.”

José Perdomo Lorenzo (1971) je manažerem s více než dvacetiletou praxí a důkladným telekomunikačním a obchodním zázemím. Kariéru začal v roce 1996 jako technik ve společnosti Spanish Sener Engineering & Systems a později v Boeing Company v USA. V roce 2000 se stal management konzultantem ve španělské pobočce McKinsey & Company, o šest let později se jeho působištěm stala skupina Telefónica, kde nejprve působil jako ředitel marketing Telefónica Spain a od roku 2008 jako ředitel B2C divize v Telefónica O2 v ČR. Poté se roku 2010 vrátil do mateřské společnosti ve Španělsku jako Global Managing Director pro oblast eHealth a bezpečnost. V roce 2014 nastoupil do Millicomu (telekomunikační skupina s více než 18 000 zaměstnanci a tržbami přesahujícími šest miliard amerických dolarů), kde naposledy zastával funkci generálního ředitele Tigo Paraguay, jedničky na lokálním konvergovaném trhu.

Štítky: 
T-Mobile