Společnost Sophos posílila o Radima Krauta

11. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Na pozici senior channel account manager pro východní Evropu Sophos jmenoval Radima Krauta, který je zodpovědný za rozvoj partnerské sítě v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Rusku a zemích CIS, včetně vzdělávání a certifikace partnerů, rozvoje marketingových aktivit na podporu prodeje a vyhledávání nových obchodních příležitostí.

Nově vytvořená pozice zohledňuje rostoucí zájem zákazníků o bezpečnostní řešení společnosti Sophos, se kterým se pojí i dynamický rozvoj distribuční a partnerské sítě jak v České republice a na Slovensku, tak i v širším regionu východní Evropy.

Radim Kraut má dlouholeté zkušenosti v oblasti informačních technologií a kybernetické bezpečnosti. Specializuje se na moderní technologie využívající prostředky umělé inteligence a cloudové datové systémy pro digitalizaci a digitální transformaci v Průmyslu 4.0. Mezi jeho dovednosti patří budování nepřímých prodejních kanálů a obchodních strategií pro IT společnosti, v nichž byl od roku 2002 spoluzodpovědný za vytváření obchodních plánů, rozvoj trhů a obchodních příležitostí. Jeho cílem je vždy maximalizovat profit a spokojenost s technologickým řešením na straně partnerů i koncových zákazníků.

V posledních pěti letech působil Radim Kraut v oblasti softwarových bezpečnostních technologií v oboru moderní průmyslové automatizace a robotiky, kde se mimo jiné věnoval například navrhování smart factory výrobní linky a technologiím pro prediktivní údržbu nebo řídil dodávky IT projektů v oblasti automobilového průmyslu. V minulosti spolupracoval s Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT (CIIRC) a působil například ve společnostech ABB, Symantec nebo eD system.

V minulosti jsme měli příležitost s Radimem Krautem spolupracovat a jsem rád, že náš tým posiluje takto zkušený kolega. Věřím, že kontakty, které si Radim v průběhu své dosavadní profesní kariéry vybudoval, nám přinesou další příležitosti pro úspěšný rozvoj značky Sophos,” uvedl Patrick Müller, senior channel account executive pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Sophos.

Štítky: 
Sophos