Sony Ericsson: Andrea Gaal

14. 7. 2011. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Sony Ericsson )
Andrea Gaal, současná generální ředitelka Sony Ericsson pro region střední Evropy, přebírá vedení pěti nových zemí – Albánie, Bosny a Hercegoviny, Kosova, Černé Hory a Srbska.
Andrea Gaal, ředitelka Sony Ericsson ve střední Evropě a pobaltských zemích

V roce 2010 byla Andrea Gaal jmenována do vedoucí pozice Sony Ericsson ve střední Evropě v následujících zemích: Chorvatsko, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko a Slovinsko. Tento region je nyní rozšířen a dalších pět zemí - Albánie, Bosna a Hercegovina, Kosovo, Černá Hora a Srbsko.

Andrea Gaal, která díky svým profesionálním zkušenostem získala přehled v mnoha rozdílných zemích, je s nárůstem kompetencí spokojena a bere to jako novou výzvu: „Region střední Evropy je opravdu zajímavý především v tom, že země v této oblasti jsou na různé ekonomické úrovni, nerozvíjí se stejnorodě a mají také rozdílný potenciál. Vedení regionu, který čítá 85 milionů obyvatel, je skutečnou výzvou a mým hlavním cílem bude samozřejmě dosáhnout co nejvyššího nárůstu prodeje telefonů Sony Ericsson ve střední Evropě – zejména modelů s rychle se rozvíjející platformou Android  - a to bez výjimky ve všech jedenácti zemích, které nyní spadají pod mé vedení,“ uvedla Andrea Gaal.

Andrea Gaal působí více než 20 let v oboru telekomunikací, multimédií a informačních technologií.  Vysokoškolské studium ukončila v Grazu na Karl-Franzen Universität a následně vyučovala na několika britských univerzitách včetně Oxford University, University of London a European Business School. Svou profesní kariéru dále rozvíjela v soukromé sféře – v severoamerické společnosti Antenna Company, kde zastávala pozici řízení prodeje a marketingu pro Švýcarsko a Rakousko, později také pro střední a východní Evropu, Rusko a země pacifické Asie. Před nástupem do společnosti Sony působila v Andrew Corporation.

Více než desetiletou praxi získala Andrea Gaal v rámci klíčových manažerských pozic ve společnosti Sony Digital Telecommunications Europe v oblasti mobilních telefonů.