Softwarovou firmu ISFG vede Ivana Hančíková

17. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: ISFG)
Výkonnou ředitelkou české softwarové společnosti Information Systems Factory Group (ISFG) se stala Ivana Hančíková. Hlavním cílem manažerky, jež řadu let působila na vysokých IT pozicích v energetickém koncernu RWE (dnes Innogy) a výrobci antivirových programů AVG (dnes Avast), je rozvíjet open-source programy pro veřejnou správu a nahrazovat jimi zastaralé systémy z 90. let.

Digitalizující se úřady budou podle Hančíkové díky platformě s otevřeným zdrojovým kódem mnohem lépe připravené na neznámou budoucnost. „Pokud je platforma otevřená, je mnohem snadnější ji připojit na již existující systémy, nebo nad ní postavit nové open-source řešení,“ popsala ředitelka ISFG.

Hančíková v ISFG klade důraz na rozvoj potenciálu mileniálů a spolupráci se start-upovými akcelerátory. Jedním z nich je i Block33 zaměřený na aplikovanou digitalizaci, který sama vede. Při práci se start-upy plánuje Hančíková využít i svoje vlastní zkušenosti z mezinárodních akceleračních programů. Start-up MycroftMind, který je spin-offem Masarykovy univerzity v Brně zaměřeným na umělou inteligenci a zpracovávání velkého objemu dat ze senzorových sítí, se pod jejím vedením podílel v katarském městě Lusail na největších Smart cities projektech na Blízkém východě.  V celosvětové soutěži EDP Open Innovations vyhlašované v Lisabonu energetickým holdingem EDP se dokonce firma v čele s Hančíkovou v roce 2018 umístila v TOP 10 nejinovativnějších společností z celého světa. Před nástupem do ISFG měla Hančíková na starost restrukturalizaci a akceleraci týmu externího vývoje softwaru pro finanční skupinu Trinity Bank.

Česko-slovenská manažerka na svojí nové pozici v ISFG zúročí rovněž zkušenosti z energetického koncernu RWE (Innogy), kde na manažerských pozicích vedla projekty implementace rozsáhlých IT systémů a ITSM procesů. Více než čtyři roky působila také v antivirové společnosti AVG, kde se postupně vypracovala na ředitelku globálního ICT s ročním rozpočtem 10 milionů dolarů a týmem čítajícím až 100 lidí v 15 zemích světa.

Budování nových projektů od úplného základu si Hančíková vyzkoušela také v rámci vlastního podnikání. Oděvní značku a e-commerce platformu POSHme.cz úspěšně rozvíjela 2,5 roku a následně ji prodala novému investorovi. Ve svém volném čase se také věnuje vyhledávání talentovaných lidí z korporací a následnému rozvíjení jejich skrytého kreativního potenciál na poli designu či umění. „Open-source je svým způsobem umělecké práci velmi blízko. Lidé, kteří se jeho vývojem a implementací zabývají, musí být stejně jako umělci velmi kreativní a hledat ve své práci výzvy i krásu,” uvedla Hančíková.

Ivana Hančíková je česko-slovenská vrcholová manažerka se zaměřením na digitalizaci a rozvoj potenciálu mileniálů v oblasti informačních technologií, finančních produktů a start-upů. V minulosti působila na IT a top manažerských pozicích v nadnárodním energetickém koncernu RWE (Innogy), výrobci antivirových programů AVG (AVAST), a start-upech v oblasti Fintech a EnergyTech. Budovala také svoje vlastní podnikání pod značkou POSHme.cz. Ve volném čase se věnuje rozvoji talentovaných lidí v korporacích. Nyní je generální ředitelkou české softwarové společnosti ISFG, jež působí v oblasti vývoje open-source softwaru pro veřejnou správu. Zároveň stojí v čele akcelerátoru aplikované digitalizace Block33.

Štítky: