O2: Jindřich Fremuth

20. 12. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Společnost O2 v České republice povede od začátku příštího roku Jindřich Fremuth. Na pozici generálního ředitele a v představenstvu po čtyřech letech střídá Tomáše Budníka. Jindřich Fremuth přichází do čela firmy z pozice ředitele Komerční divize, kam spadá řízení vztahů s rezidentními, firemními i korporátními zákazníky, stejně tak jako vývoj produktů O2 a marketing.

Vedení O2 se Jindřich Fremuth ujímá po více než čtyřech letech působení ve vrcholovém managementu společnosti. Pod jeho vedením komerční divize tvořila 90 % veškerých výnosů O2 Czech Republic, a to v segmentech fixních i mobilních služeb, televize, korporátních služeb i nedávno představených finančních služeb a v prodeji hardwaru.

Jindřich Fremuth působí v O2 od roku 2009, nově vzniklou Komerční divizi spojující obchod a marketing napříč celou skupinou O2 vedl od počátku roku 2017. Před svým nástupem do O2 působil jako konzultant v poradenské firmě McKinsey & Company, kde se zaměřoval na oblast technologií a telekomunikací.

Největším koníčkem Jindřicha jsou moderní technologie. Ve volném čase se věnuje sportu.

Tomáš Budník, který stál v čele O2 od převzetí novým majoritním akcionářem, skupinou PPF, provedl firmu v Česku restrukturalizací a strukturální separací, během níž došlo k oddělení infrastrukturní části firmy od obchodní, čímž vznikla společnost CETIN. Díky tomu bylo možné zjednodušit fungování firmy, což se podstatnou měrou podílelo na obratu ve vývoji hospodaření O2 a po letech poklesu klíčových finančních ukazatelů se tak společnost vrátila k růstu.

Štítky: 
O2