Novým generálním ředitelem společnosti CETIN byl jmenován Martin Škop

1. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: CETIN)
Martin Škop ve funkci generálního ředitele společnosti CETIN nahradil Juraje Šedivého, který zůstává předsedou představenstva CETIN a jako člen představenstva a generální ředitel regionální CETIN Group se naplno věnuje řízení a provozu skupiny ve střední a východní Evropě.

Jde o plánovaný krok navazující na dokončení strukturální separace tří mobilních operátorů, kteří pod značkou Telenor působí v Maďarsku, Bulharsku a Srbsku, a vznik CETIN Group, sdružující infrastrukturní společnosti CETIN v České republice, Maďarsku, Bulharsku a Srbsku.

Martin Škop, který hovoří plynně anglicky a rusky a domluví se německy a španělsky, má v oboru telekomunikací a IT rozsáhlé mezinárodní zkušenosti. Po ukončení studia na ČVUT působil na různých manažerských pozicích u mobilního operátora Eurotel, od roku 2000 pracoval v Českém Telecomu na pozici výkonného ředitele pro plánování a rozvoj sítě.

Mezi lety 2005 až 2015 byl ve společnosti Telefónica jako výkonný ředitel odpovědný za oblasti ICT a rozvoje infrastruktury v České republice, působil jako CTO na Slovensku, kde se podílel na vybudování nového operátora O2 Slovakia, a od roku 2013 zastával pozici CTO v Telefónica Germany.

Od ledna 2015 byl členem vrcholového vedení ruského operátora Vimpelcom, působícím pod obchodní značkou Beeline, kde byl na pozici CTIO odpovědný za rozvoj a provoz fixních a mobilních sítí a IT. Současně od roku 2017 působil jako předseda představenstva tamní infrastrukturní společnosti NTC.

Štítky: 

Podobné články

CETIN dál modernizuje. Průměrná dostupná rychlost přípojky loni dosáhla 105 Mb/s

1. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: CETIN)
V průběhu uplynulého roku CETIN naplno rozjel systém výstavby optických přípojek a prakticky dokončil plošnou modernizaci a zrychlení původní metalické sítě. Obojí vedlo k dalšímu navýšení průměrné dostupné rychlosti, která se oproti roku 2019 zvedla o 25 % na stávajících 105 Mb/s. Čtěte více

CETIN investuje 22 miliard korun do rozvoje sítí

29. 10. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: CETIN)
Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) v příštích sedmi letech investuje 22 miliard korun do rozvoje svých telekomunikačních sítí. Celá částka bude investována ze zdrojů CETIN s cílem vybudovat sítě nové generace (NGN). Čtěte více

CETIN začal posilovat optickou síť

18. 9. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: CETIN)
Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (zkráceně CETIN) v nejbližších šesti měsících zvýší rychlost internetového připojení pro 111 000 bytových jednotek. Více než polovina z nich bude mít dostupný až osmkrát rychlejší internet. Čtěte více