Flowmon Networks: Jiří Tobola

29. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Jiří Tobola se stal novým generálním ředitelem společnosti Flowmon Networks. Pod jeho vedením chce česká firma, která vyvíjí řešení pro správu a zabezpečení počítačových sítí, do tří let zdvojnásobit svůj obrat, a to prostřednictvím globální expanze. Zaměří se také na zaměstnance jako klíčový faktor růstu.
Jiří Tobola, generální ředitel Flowmon Networks

Tobola převzal funkci po Rostislavu Vocilkovi, který nadále zůstává členem dozorčí rady a odborným poradcem firmy. „Je mi ctí být součástí této skvělé firmy. Za deset let jsme ušli dlouhou cestu. Z ‚garáže‘ je dnes stabilní a respektovaná firma, jejíž řešení dennodenně používají stovky síťových a bezpečnostních expertů,“ uvedl Jiří Tobola, generální ředitel Flowmonu.

Jako spoluzakladatel je Tobola ve Flowmonu od začátku firmy v roce 2007. Stál za vytvořením tržní vize firmy, rozvojem obchodního kanálu a technologickými změnami napříč produktovým portfoliem. Před tím působil jako výzkumník a vývojář organizace CESNET, kde byl součástí týmu, který položil základy dnešního řešení Flowmon.

„Nemám pochyb o tom, že s Jirkou ve vedení a všemi zaměstnanci, kteří věnují své zkušenosti a dovednosti budoucnosti firmy, je Flowmon v dobrých rukách,” řekl Rostislav Vocilka.

Pod Tobolovým vedením firma během následujících tří let plánuje vstoupit na americký trh, expandovat ze silného Japonska do další zemí asijsko-pacifického regionu a posílit pozici v Evropě. „Po technologické stránce bude motorem dalšího vývoje prohlubování viditelnosti do síťového provozu, zaměření na cloud a analytické schopnosti řešení Flowmon,“ okomentoval Tobola klíčové oblasti, na které se chce zaměřit.

Na této cestě chce firma během tří let zdvojnásobit svůj obrat i počet zaměstnanců. Pro dosažení tohoto cíle posílila management a pokračuje v investicích do vývoje, obchodu, marketingu a zaměstnanců jako motoru firmy. V loňském roce Flowmon dosáhl 25% růstu obratu.

„Je před námi spousta práce, ale já věřím, že to zároveň bude i velká zábava,” dodal Tobola.

Štítky: 
Flowmon Networks