eD´ system Czech: Dušan Kolínek

26. 5. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD´ system Czech)
Pozici Business & Channel Development Directora ve společnosti eD´ system Czech v květnu obsadil Dušan Kolínek. Jeho hlavním cílem je zejména rozvoj projektového obchodního kanálu.

IBM, Cisco, HP, Xerox, Comparex, DNS a eD´ system. Tak by se dala stručně popsat osmnáctiletá kariérní cesta Dušana Kolínka, který si u českého distributora IT a výpočetní techniky vytyčil tři hlavní úkoly: „Prvním z nich je rozvoj prodejního kanálu velkých obchodních partnerů a systémových integrátorů. Dále budu usilovat o rozšíření produktového portfolia o další kontrakty, ať už ty přímé nebo subdistribuční,“ uvedl Dušan Kolínek s tím, že třetím cílem je tvorba synergie napříč celou skupinou, tedy mezi eD´ system Czech, Dileris, E Linkx, CELogis a DNS. Právě ze sesterské společnosti DNS (a stejné pozice) Dušan Kolínek do eD´system Czech přišel.

Pracovní zkušenosti začal získávat již při studiu na ČVUT, kdy si s kamarády v pátém ročníku založil firmu. O několik let později dostal nabídku na juniorskou obchodní pozici v IBM, kde nabral první korporátní zkušenosti. V roce 2000 přišla nabídka na pozici key account manažera ve společnosti Cisco. Po osmi letech, již v pozici manažera commercial segmentu, mu však začaly chybět velké nadnárodní integrátorské projekty, a když přišla nabídka od Hewlett Packard, neváhal a šel řídit obchod u deseti největších mezinárodních zákazníků patřících do CzechTop100. Další zkušenosti získal jako obchodní a marketingový ředitel pro český a slovenský trh ve společnostech Xerox a Comparex.

„V průběhu let jsem si uvědomil, že je mi nejbližší nepřímý obchodní model, tedy práce s obchodními partnery. Myslím si, že jde o optimální obchodní model, který přináší celou řadu benefitů jak pro výrobce a distributory, tak samozřejmě resellery a hlavně koncové zákazníky“ vysvětlil důvod, proč se nyní rozhodl pro eD´ system Czech a doplnil, že jej od první chvíle nadchly vizionářské představy o budoucnosti prodeje a distribuce ICT generálního ředitele Hynka Tyla.

Štítky: