Do čela vývoje MALL Group nastoupil Ondřej Šťastný z Microsoftu

3. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mall Group)
MALL Group hlásí nového šéfa vývoje. Na pozici Engineering Directora nastupuje Ondřej Šťastný (33), který ve skupině přebírá zodpovědnost za tým Developmentu a ERP. Šťastný si na novou pozici přináší bohaté zkušenosti z oblasti softwarového vývoje napříč odvětvími a do MALL Group přichází po více než šestiletém působení ve společnosti Microsoft.

Ondřej Šťastný má bohaté zkušenosti z několika pozic na českém i zahraničním trhu. Kromě Microsoftu, kde se jako senior engineering manager staral mimo jiné o budování týmů pro platformu Teams, má za sebou také zkušenosti z firem jako Trask nebo VMware. Zde během svého působení získal i několik patentů v oblasti vzdálené správy Windows zařízení. V minulosti se na lokálním trhu věnoval zejména projektům pro bankovní domy, několik let ale strávil také ve Spojených Státech, kde jako technický leader a manažer vedl týmy po celém světě.

V MALL Group nyní pod kompetenci Šťastného spadá kompletní řízení R&D oddělení a podnikových a manažerských informačních systémů včetně SAPu, který v MALLu řídí finance, logistiku i správu produktů.

„Mým cílem je z MALL Group sebevědomě a systematicky budovat technologického lídra, a to jak v oblasti interních systémů, tak i na straně webových a mobilních aplikací pro zákazníky. Chci pracovat na zlepšení naší vnější integrace včetně rozšiřování možností v oblasti platebních bran a prioritou je rovněž úspěšně dokončit vývoj komplexní technologie pro vyřešení doručování napříč celým regionem. V e-commerce je pro pokročilé technologie obecně velký potenciál a věřím, že pro nás budou znamenat důležitou konkurenční výhodu,” uvedl Ondřej Šťastný.

Jedním z cílů pro první kvartál ve funkci je ale pro Šťastného také dosažení stabilní personální situace a vybudování stabilního a škálovatelného technického zázemí pro rychle rostoucí online tržiště MALL Partner. Novou pozici Šťastný vnímá jako zajímavou příležitost k zasazení se o změnu nejen ve způsobu využívání technologií, ale také v budování nové firemní „kultury inženýringu“.

„Pozici v MALL Group jsem přijal, protože cítím, že budu mít příležitost skutečně něco změnit a firmě i jejím zákazníkům reálně pomoci. Prioritou pro první čtvrtletí bude jasně si vydefinovat, kam v rámci technologického rozvoje a firemní kultury chceme dál směřovat a tohoto cíle se držet. Zároveň jde spolu s technologickým vývojem ruku v ruce i personální růst. Rádi bychom se proto v následujícím období více geograficky rozkročili a potvrdili naši roli mezinárodní firmy,” dodal Šťastný.

Štítky: 

Podobné články

Vladimíra Carroll personální ředitelkou MALL Group

2. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mall Group)
Novou personální ředitelkou MALL Group se od března stala Vladimíra Carroll. Do největší e-commerce skupiny ve střední a východní Evropě přichází Carroll po třech letech v Central European Media Enterprises (CME), aby v e-commerce skupině zúročila svou více než patnáctiletou praxi v HR. Čtěte více

Jan Hanuš se stal novým CEO MALL Group

11. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mall.cz)
Od 1. ledna 2021 se novým ředitelem MALL Group stal Jan Hanuš. Do MALLu přišel po dvouletém působení ve funkci CEO Telenor Hungary. Předsedou představenstva zůstává Jakub Havrlant, který je i nadále zodpovědný za strategický rozvoj společnosti. Čtěte více

Mall využívá Uloženku a rozšiřuje partnerský prodej do zahraničí

3. 4. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mall.cz)
Mall.cz dále rozvíjí koncept partnerského prodeje a představuje novinky pro letošní rok, které přináší další vylepšení pro partnerské značky. Od dubna bude nově komplexní dopravní služby pro partnerský prodej zajišťovat Uloženka.cz, která nabídne logistické pokrytí díky své síti výdejen po celé ČR a na Slovensku. Čtěte více

Mall otevřel jedno z nejmodernějších logistických center v Evropě

10. 11. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mall.cz)
Mall.cz v Jirnech u Prahy otevřel logistické centrum, které patří mezi nejmodernější v Evropě. Disponuje plochou 50 000 m2, je škálovatelné na odbavení 150 tisíc kusů zboží denně a využívá nejmodernější technologie, které umožňují plynulé a rychlé odbavení zásilek. Čtěte více