ČMIS posílila Monika Ublová a tři zkušení administrátoři

24. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČMIS)
Technologická společnost ČMIS, která patří k největším českým hráčům na poli hostingu, posílila svůj tým o čtyři nové specialisty. S projektovým řízením pomůže Monika Ublová, která má v tomto oboru více než 15 let zkušeností z ČSOB a dalších firem. Zásadně posílily i administrátorské týmy pro Linux a Windows.
Monika Ublová, project & process manager v ČMIS

„Soustředíme se na budování silného týmu adminů, kteří budou bdít nad infrastrukturou klientů. Nově totiž poskytujeme schopnosti a know-how našich specialistů i jako externí službu, zejména ve spojitosti s optimalizací Microsoft SQL Serveru, čímž dokážeme zrychlit chod jejich systému až o 50 %. Zároveň posilujeme ve virtualizaci, automatizaci a v neposlední řadě i v projektovém řízení, kterého se ujme Monika Ublová. Těší mě, že se nám do ČMIS daří lákat kvalitní odborníky a kontinuálně díky nim růst,“ uvedl Václav Svátek, CEO a zakladatel ČMIS.

„ČMIS je firma, která má drive. S jejím růstem souvisí i potřeba efektivně řídit projekty velkých klientů, mezi něž patří zavedené české firmy s globálním přesahem i úspěšné startupy. Baví mě dynamičnost a zároveň klientské projekty, které budu řídit od začátku do konce. Zároveň budu pomáhat se zjednodušováním a standardizací klíčových procesů, a tím přispívat k rychlejšímu rozvoji firmy. Jsem proto ráda, že se naše cesty se ČMIS potkaly,“ poznamenala Monika Ublová, project & process manager ČMIS.

Svou bohatou kariéru započala Monika Ublová v ČSOB, kde působila přes deset let a vystřídala zde několik pozic, od analytiky a zlepšování IT procesů přes exekutivu až po projektový management. Následně zastávala roli projektové manažerky ve společnosti Manica, kde vedla velké projekty pro EmbedIT – Home Credit, Sazku, Ahold a Raiffeisenbank, a následně v Českých radiokomunikacích dohlížela na nové implementace i produkty.

Zkušení administrátoři posílili oddělení Windows a Linux

Linuxová divize se ve ČMIS díky novým zákazníkům neustále rozšiřuje, nově do ní proto přibyli dva zkušení specialisté, kteří budou spravovat větší množství nástrojů a napomůžou plynulejší spolupráci a následnému růstu firmy. Prvním z nich je Michal Tetour, jenž začal svou kariéru jako technik pokladních systémů v ASW Systems pro Windows i Linux. Následně dělal L2 Application Support v AEVI a rok strávil jako junior Linux admin pro Vshosting.

Druhou posilou je Marek Andraši, který v předchozím zaměstnání pracoval jako Linux admin v DEVOPS týmu firmy Unicorn, kde nasbíral spousty zkušeností ve světě IT a hlavně Linuxu na interních projektech firmy. Specializuje se na administraci Linux prostředí, automatizaci a virtualizaci. „Na ČMIS oceňuji prostředí a atmosféru firmy. Baví mě i technologie, s nimiž Linux oddělení pracuje, a skvělý tým, se kterým budu moci sdílet zkušenosti,“ řekl Marek Andraši.

Poslední posilou je Stanislav Veselý, který do ČMIS přešel z pozice IT technika ve společnosti Airwaynet, kde se věnoval instalacím a servisu 5–80GHz technologií (Mikrotik, Alcoma, Ubiquity). Nyní má na starosti helpdesk.

Štítky: 

Podobné články

Česká konkurence pro NVIDIA Geforce NOW? AppOnFly bude streamovat hry

19. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČMIS)
Vzniká v Česku konkurence pro globálně úspěšnou herní službu NVIDIA GeForce NOW? Možná ano. Služba AppOnFly zakladatele Václava Svátka, známá streamováním byznys aplikací, se totiž vydává novým směrem. Nabídne totiž streaming her. Čtěte více

Zdražení Vmwaru podle ČMIS otřásá trhem, pro některé může být likvidační

19. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČMIS)
Dodavatel řešení pro virtualizaci serverů VMware zahájil přechod na předplatné a stanovil nové ceny. Pro firmy, které VMware využívají, to znamená to průměrné zdražení až o 300 %. Čtěte více

CTO firmy ČMIS se stal Jaroslav Hrdinka

14. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČMIS)
Technologická společnost ČMIS, která patří k největším českým hráčům na poli hostingu, dále posiluje svůj tým. Jejím novým CTO se stává Jaroslav Hrdinka, který přichází ze společnosti ZAT, kde působil jako vedoucí vývoje a zástupce ředitele divize Smart Systems. Čtěte více

ČMIS začíná nabízet optimalizaci databází formou služby

25. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČMIS)
Technologická společnost ČMIS, která patří k největším českým hráčům na poli hostingu, spouští optimalizaci a správu databázového systému Microsoft SQL Server jako samostatnou službu pro firmy. Zákazníkům zrychlí systémy, prověří licencování a sníží náklady. Čtěte více