Český institut manažerů informační bezpečnosti zvolil nové členy rady

3. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČIMIB)
Český institut manažerů informační bezpečnosti (ČIMIB) uspořádal v prostorách Hotelu Troja Praha valnou hromadu. Hlavním bodem programu bylo doplnění Rady Institutu zvolením nových členů na uvolněná místa. Zvolením nových členů rada nyní pracuje v plném počtu sedmi členů.

Rada zároveň poděkovala Aleši Špidlovi za jeho úsilí a neúnavnou práci ve prospěch jak ČIMIB, tak oblasti informační bezpečnosti obecně.

Sněm uzavřela neformální diskuse členů nad tématy informační a kybernetické bezpečnosti, možnostmi spolupráce s ostatními profesními sdruženími působícími v souvisejících oblastech jako je ochrana osobních údajů a v neposlední řadě i nad tématem nadcházejícího svátečního období.

Složení rady ČIMIB s novými členy

Jan Dienstbier, prezident ČIMIB

V oblasti IT se pohybuje více než 30 let. Členem ČIMIB je od roku 2009. V poslední době se věnuje oblasti bezpečnosti, ochrany osobních údajů a obchodu. Aktivně se zapojuje do evangelizace zejména v oblasti kybernetické bezpečnosti. Je členem řady profesních sdružení. Během své kariéry prošel řadou předních firem v oblasti ICT českých i nadnárodních.

Jakub Vlček, viceprezident ČIMIB

Díky své odbornosti a specializaci na obor Software Asset Management se posledních několik let snaží propojit oblast Kybernetické bezpečnosti s oblastí softwarů, licencí a práva. V posledních dvou  letech se více a více zaměřuje i na oblast Spisové služby a eGovernment. Vyučuje na CEVRO Institutu jak v programu MBA, tak i v programu LL.M. se zaměřením na oblast bezpečnosti. Přináší vhled k problematice Kyberbezpečnosti i z jiných oborů a rozšiřuje tak pohled na celou tuto oblast.

Hana Čepová

Je spoluzakladatelkou organizace Právě teď! o.p.s., kde má stále na starost projektový management, marketing,¨komunikaci a produkci vybraných aktivit. Nejen díky její dlouholeté praxi s klienty z oblasti IT se nyní aktivně věnuje tématům týkajícím se kybernetické bezpečnosti, které ve spolku AVPO ČR prosazuje, konzultuje a školí. Hanka je mimo jiné i certifikovaný kouč a mentor s certifikací EMCC „Practitioner“ a Gestalt kouč.

Pavel Hejduk

Pavel se celou svou profesní kariéru věnuje informační a kybernetické bezpečnosti v elektroenergetice. Má za sebou více jak 12 let na pozicích security architect, security teamleader, CSIRT manager a CISO v dceřiných společnostech Skupiny ČEZ. Od roku 2017 zastává roli koncernového CISO v mateřské společnosti ČEZ.

Martin Polák

Od roku 2001 nejprve produktový manažer společnosti Compaq Computer a následně konzultant a vedoucí týmu předprodejní technické podpory společnosti HP Inc. pro region střední a východní Evropy se specializací na koncová zařízení, bezpečnostní technologie a služby pro segment firemních zákazníků a státní správu. Je absolventem inženýrského studia v oboru Polygrafie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice a programu MBA Management a kybernetická bezpečnost na VŠ CEVRO Institut, z.ú.

Marek Vlach

Věnuje se informačním a komunikačním technologiím a online bezpečnosti. Pořádá kurzy, semináře a workshopy pro odbornou i širokou veřejnost. Zaměřuje se převážně na vzdělávací systém a digitální gramotnost uživatelů v online světě. Poskytuje pomoc a technickou podporu při řešení kybernetických incidentů. Je jednatelem ve společnosti RIMADO s.r.o., která podniká v oblasti poskytování digitálních služeb. Provozuje projekt Bezpečně.online a spolupracuje s institucemi zabývajícími se podobnou tematikou.

Jitka Winterová 

Od roku 2014 pracuje ve společnosti Nestlé Česko s.r.o., kde od roku 2016 figuruje na pozici Manažerka Informační Bezpečnosti pro Nestlé Česko a Slovensko. Pod jejím vedením společnost pravidelně prochází certifikací na ISO 27001. Věnuje se aktivnímu prohlubování znalostí zaměstnanců v oblasti informační bezpečnosti.

Štítky: