BSA: Victoria Espinelová

7. 9. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: BSA)
Protipirátská organizace BSA | The Software Alliance jmenovala Victorii Espinelovou do funkce prezidentky a generální ředitelky. Espinelová dříve působila v Obamově vládě jako koordinátorka pro ochranu práv duševního vlastnictví. Funkci přebírá po Robertu Holleymanovi, který po 23 letech letos na jaře odstoupil.
Victoria Espinelová, prezidentka a CEO protipirátské organizace BSA

„Victoria přichází s obrovskými zkušenostmi s řešením klíčových problémů v oblastech obchodní politiky, přístupu k trhům a ochrany duševního vlastnictví. Je osvědčeným lídrem, jenž se těší respektu významných osobností ve Spojených státech i po celém světě. Jsem přesvědčen, že naše odvětví bude skvěle zastupovat,” prohlásil Pascal Di Fronzo, předseda správní rady BSA, viceprezident a hlavní právník společnosti Autodesk.

Victoria Espinelová kromě působení ve vládní administrativě Baracka Obamy pracovala také v Bushově administrativě - nejprve jako hlavní právnička úřadu pro americký obchod, posléze jako náměstkyně ředitele úřadu pro duševní vlastnictví a inovace. Před nástupem do státní sféry pracovala v právnických kancelářích Covington & Burling v Londýně a Washingtonu a Sidley Austin v New Yorku.