Zoner Photo Studio X přináší řadu novinek i změny v licencování

21. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zoner Software)
Nová verze programu Zoner Photo Studio přináší například modul Editor vylepšený o práci s vrstvami, sadu nedestruktivních přechodových filtrů, nové možnosti třídění a nástroje pro přehlednou práci s fotografiemi. Další nový modul pak umožňuje tvorbu fotoknih, fotoobrazů a kalendářů z vlastních fotografií, které lze z programu rovnou objednat.

Vrstvy zjednodušují náročnější úpravy fotografií a práci s textem nebo kolážemi. Se snímky tak lze experimentovat více, než doposud. V souvislosti s vrstvami přichází Zoner Photo Studio X s vlastním formátem ZPS, do kterého lze uložit rozpracovanou fotografii včetně vrstev a později se k ní vrátit.

V modulu Vytvořit si z vlastních fotografií lze navrhnout fotoknihu, kalendář nebo fotoobraz, a přímo z programu objednat jejich výrobu. V modulu se nachází i možnost vytvoření koláží a tiskových sestav k domácímu tisku a také novinka loňského roku – vytvoření videoprezentací nebo timelapse videí z vlastních fotografií.

Další funkce v modulu Vyvolat

Další vylepšení dostal i modul Vyvolat určený pro nedestruktivní úpravy. Přibyla úprava expozice s posuvníkem Odstranění oparu, která na fotkách potlačuje mléčný závoj způsobený mlhou nebo kouřem.

Zásadním vylepšením prošel nástroj Přechodový filtr. Filtrů lze nedestruktivně použít hned několik a upravovat pomocí nich barevnost, expozici, sytost a další parametry. Modul Vyvolat umožňuje pomocí nástroje Srovnání linií narovnat sbíhající se linie například u snímků budov.

Prohlížení dle místa pořízení

Zoner Photo Studio X nezapomíná ani na organizaci a třídění fotografií. Katalog nabízí nový pohled na fotoarchiv přes Lokace. Fotky opatřené místem pořízení (GPS), buď při focení, nebo později v režimu Mapa, tak ZPS automaticky roztřídí podle údajů o poloze do skupin podle států, regionů a obcí.

Snímky s podobným obsahem určené pro vytvoření panoramat nebo HDR lze seskupit tak, aby nezabíraly příliš mnoho místa. Zoner Photo Studio X integruje cloudová úložiště Google Disk, Microsoft OneDrive, Dropbox a na Facebooku.

Předplacené licence

Ke změnám došlo také u licencování. Program lze pořídit za roční poplatek 1 118 Kč, (tedy za 99 Kč za měsíc). Rozšíření na rodinnou licenci je dostupné za 468 Kč. Pro majitele předchozích verzí je připraveno zvýhodněné předplatné.

V nabídce zůstává také krabicové balení za jednorázový příplatek 349 Kč. To obsahuje příručku s praktickými radami k používaní programu ZPS X a 8GB flashdisk s instalací, který je vhodný k dalšímu používání jako externí médium.

Plná verze Zoner Photo Studia X je ke stažení a vyzkoušení na 30 dní zdarma zde.

Štítky: 
Software, Zoner software

Podobné články

Alternativa k Office přináší ověřování dat a digitální podpisy

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Onlyoffice )
Vývojáři kancelářského balíčku s otevřeným zdrojovým kódem Onlyoffice vydali verzi 6.2. Nové funkce umožňují generovat seznam obrázků, přináší systém ochrany dokumentů a výrazně rozšiřují možnosti práce s tabulkami. Dokumenty Onlyoffice jsou kancelářskou sadou s bezplatnou komunitní verzí i placenou variantou s profesionálními funkcemi. Čtěte více

CorelDRAW Graphics Suite 2021 se soustředí na spolupráci a produktivitu

10. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel)
Nová produktová řada CorelDRAW 2021 zahrnuje profesionální grafický software CorelDRAW Graphics Suite 2021. Sada je k dispozici pro Windows a Mac a s ohledem na neustále se měnící pracoviště je nyní aplikace CorelDRAW.app optimalizována i pro dotykové ovládání a nově dostupná pro iPad. Čtěte více

Cleverlance vstupuje na světový softwarový trh

3. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cleverlance)
Česká technologická společnost Cleverlance zabodovala v každoroční studii globální poradenské společnosti Zinnov, která se zaměřuje na oblast managementu a strategie. V kategorii Zinnov Zones for ER&D Services - 2020 byla Cleverlance umístěna do „breakout“ zóny pro trh podnikového softwaru, což znamená, že se začíná prosazovat na globálním trhu. Čtěte více

Firmy stále podceňují aktualizace softwarů

13. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Mnoho firem se domnívá, že pro zabezpečení práce na dálku stačí nasadit VPN. Jak ale dokládá průzkum společnosti GFI Software, je třeba se zaměřit také na pravidelnou aktualizaci softwaru – 80 % kybernetických útoků v první polovině letošního roku totiž využívalo zranitelností starých tři roky a déle. Čtěte více