Y Soft slaví 20 let

2. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Y Soft)
Společnost Y Soft zahájila oslavy 20. výročí založení firmy spuštěním speciální webové stránky k připomenutí historie společnosti. Y Soft založili v roce 2000 dva studenti. Současný výkonný ředitel Václav Muchna a Martin de Martini, nynější CIO. Společnost je jedním z předních světových poskytovatelů správy tiskových služeb.

„Pro mě je tento rok jubilejní. Jde o naše 20. výročí a zároveň jsem oslavil 40. narozeniny. Už polovinu mého života jsem tedy strávil budováním Y Softu. Jsem na nás hrdý a zároveň vděčný všem lidem, kteří nás na této cestě doprovázejí. Našim zaměstnancům, partnerům a zákazníkům, kteří jsou důvodem, proč jsme už 20 let na trhu,“ uvedl spoluzakladatel a výkonný ředitel Y Softu Václav Muchna.

„Začít podnikat během studia vysoké školy bylo náročné. Pokud se ale ohlédnu za tím, čeho jsme během 20 let dosáhli, vím, že šlo o správné rozhodnutí, které bych ve vteřině zopakoval. Tým lidí Y Softu nebyl nikdy silnější a jsem přesvědčen, že dalších 20 let díky cloudu a našemu řešení pro Universal Print bude ještě lepších,” řekl spoluzakladatel a CIO firmy Martin de Martini.

Původně zakladatelé plánovali prodat 70 licencí a z nich se zajistit pro živobytí. Dnes firma prodává licencí každý rok přes 100 000. Místo počátečních dvou nadšenců vzrostl počet zaměstnanců na téměř 400 lidí po celém světě.

20 let chytrého podnikání

 • Klientská základna vzrostla z několika českých firem na více než 20 000 společností z celého světa, včetně 43 % firem umístěných ve světovém žebříčku Fortune 500.
 • Vytvoření Global Operational Excellence (GOE) Frameworku – první metodiky, která zákazníkovi zajistí skutečnou hodnotu správy tisku a workflow dokumentů a přinese kvalitní proaktivní péči.

20 let inovací

 • YSoft SAFEQ – původní řešení správy tisku a digitalizace dokumentů dnes tvoří základní prvek YSoft SAFEQ Workflow Solutions Platform a přináší řadu produktů určených firmám všech velikostí.
 • YSoft SAFEQ Cloud - nová řada infrastruktury poskytované jako služba (IaaS) na bázi správy tisku prostřednictvím cloudu
 • YSoft BE3D eDee - řešení 3D tisku pro vzdělávací sektor obsahuje bezpečnou 3D tiskárnu, správu 3D/2D tisku prostřednictvím YSoft SAFEQ software, program DeeControl pro modelování, filament pro 3D tisk a přístup do on-line knihovny plné lekcí pro 3D modelování a vzdělávání prověřených v praxi učiteli YSoft be3D Academy včetně exkluzivního přístupu k prémiovým lekcím.
 • YSoft OMNI Series - zahrnuje řešení OMNI Bridge a OMNI UP365, která umožňují pro síťové tiskárny nákladově efektivní a okamžité připojení ke cloudu, aniž by potřebovali robustní systém řízení správy tisku.

20 let společenské odpovědnosti

 • Y Soft disponuje silnou historií společenské odpovědnosti. Společnost zaměřila svůj CSR program do čtyř oblastí:
  • Legislativa – podpora transparentní politiky v České republice
  • Watch dogs – podpora žurnalistiky založené na faktech v Česku
  • Občanská společnost – podpora vybraných charitativních organizací z celého světa
  • Digitální transformace a eGovernment – pomoc při digitalizaci české veřejné správy
  • V počátcích COVID krize se zaměstnanci Y Softu spojili, aby vyřešili nedostatek ochranných pomůcek v nemocnicích. S využitím eDee tiskáren navrhli a vyrobili obličejové štíty pro zdravotnický personál. Těchto štítů Y Soft daroval přes 42 000 kusů!

20 let přátelství

 • Základní hodnoty Y Softu stále platí, ačkoliv má firma téměř 400 zaměstnanců. Šestero pravidel ovlivňuje náš přístup a rozhodování, což umožňuje poskytovat nejlepší služby našim zákazníkům. Tato oddanost dlouhodobě vede k trvalému přátelství mezi námi a našimi partnery.
 • Současní i minulí YSofteři, naši partneři a zákazníci sdílejí osobní vzpomínky na spolupráci
  s Y Softem v sekci http://www.ysoft.com/20. Zveme také kohokoliv, kdo s námi spolupracoval, aby se podělil o své vzpomínky.

„Bylo mi ctí sledovat vznik Y Softu v podobě malého start-upu a jeho růst do pozice globálního hráče v tiskovém odvětví. Mnoho technických pracovníků dnes zastává klíčové role v managementu. Jste důkazem, že lidé si mají stát za svými nápady a rozvíjet je. Očekávaný úspěch pak jistě přijde,“ uvedl bývalý IT manažer Sberbank Brno Tomáš Fedrsel.

 „Společnost Y Soft se stala předním poskytovatelem na trhu řešení pro správu tisku a zařízení. Během 20 let dosáhla mnoha úspěchů a předčila své konkurenty díky inovacím v oblastech technologie, platforem a služeb,“ okomentoval výročí viceprezident pro výzkum ve skupině IDC Robert Palmer.

Podobné články

Epson v showroomu Igepa předváděl svou první UV LED plochou signage tiskárnu

1. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Na konci června se v prostorách showroomu společnosti Igepa uskutečnilo neformální setkání, na němž společnost Epson poprvé v České republice prezentovala svou první UV LED plochou signage tiskárnu SureColor SC-V7000. Účastníci setkání si kromě zajímavé prezentace mohli také vyzkoušet, jak toto unikátní zařízení funguje. Čtěte více
Petr Hnilička, produktový specialista pro kancelářská zařízení a dokumentové skenery v Canonu

Petr Hnilička (Canon): Směřujeme ke správné podobě kanceláře bez papíru

24. 6. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Budoucnost práce bez papíru. Jak k tomuto ideálu postupuje společnost i firmy a jaké jim k tomu může poskytnout společnost Canon řešení a nástroje? Nejenom na to nám odpovídal Petr Hnilička, produktový specialista pro kancelářská zařízení a dokumentové skenery z firmy Canon. Čtěte více

Už nemusíte volit mezi spolehlivostí, funkcemi a zabezpečením

21. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra Technologies)
Potřebujete spolehlivou tiskárnu, která bude poskytovat kvalitní výstupy dnes i po mnoho dalších let? Nebojte se mít velká očekávání – pokročilá stolní tiskárna ZD421 od Zebra Technologies nabízí funkce, flexibilitu, spolehlivost a bezpečnost, jakou potřebujete nyní i do budoucna. Tiskárna je díky exkluzivnímu balíku softwarových nástrojů Zebra Print DNA jednoduchá na nastavení, provoz, správu a údržbu – na místě i vzdáleně. Čtěte více
Epson L8180

Epson: multifunkce EcoTank L8160 a L8180

6. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Epson představil nové prvotřídní tiskárny EcoTank bez inkoustových kazet pro tvůrčí nadšence. Bezdrátové multifunkční tiskárny EcoTank L8160 a L8180 používají šestibarevné inkousty Epson Claria ET Premium, čímž umožňují tisk fotografií a dokumentů při nízkých provozních nákladech a jsou vhodné pro nadšence z řad amatérských fotografů. Čtěte více