Xerox zbrojí proti porušování ochranných známek

29. 7. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Společnost Xerox začala postupovat proti porušování ochranných známek a práv duševního vlastnictví. Některé společnosti, které vyrábějí, prodávají nebo dovážejí alternativní tonerové kazety do tiskáren a multifunkcí Xerox, mohou totiž jednat v rozporu se zákonem.

„První volbou při nákupu tonerů do tiskáren a multifunkčních zařízení by měla vždy být originální tisková kazeta. Je speciálně vyrobena pro danou tiskárnu tak, aby byl zajištěn její nejvyšší výkon a spolehlivost provozu. V případě, že se zákazník rozhodne pro alternativní toner, měl by brát v úvahu rizika spojená s výrobou a prodejem těchto neoriginálních spotřebních materiálů,“ upozornila Veronika Brázdilová, generální ředitelka společnosti Xerox.

Výrobci tiskových zařízení se snaží chránit své ochranné známky a duševní vlastnictví. V zemích s velkým prodejním potenciálem, jako jsou Německo, Francie nebo Británie, už „klony“ v dnešní době nenajdete. Tato iniciativa se postupně rozšiřuje také do států střední a východní Evropy.

Xerox se rovněž čím dál více soustředí na zamezení dovozu, výroby a prodeje kazet, které porušují ochranné známky zapsané v rejstříku ochranných známek a práva duševního vlastnictví do České republiky. V prodejním řetězci je právně odpovědný každý článek kromě koncového uživatele. Nelegální jednání může být pokutováno až do výše pěti milionů korun, s případnou náhradou škody držitelům práv z ochranné známky. Soudem může být za porušení těchto práv uložen i zákaz činnosti nebo odnětí svobody.

Xerox postupně na takové případy porušení práv duševního vlastnictví firmy upozorňuje. Od začátku letošního roku otestovala společnost v České republice jedenáct různých výrobců, prodejců a dovozců alternativních tonerových kazet do tiskáren a multifunkcí Xerox.

Výsledkem je zjištění, že většina z nich porušuje práva k ochranné známce a práva duševního vlastnictví společnosti. Xerox proto následně rozeslal výzvy ke zdržení se porušování práv z ochranných známek a nekalosoutěžního jednání. Společnostem, které práva z ochranných známek porušují, hrozí nejen povinnosti k náhradě způsobené škody, ale také sankce v podobě ukončení činnosti, stažení tonerů z prodeje a povinnost provést jejich likvidaci.

“V těchto aktivitách budeme i nadále pokračovat, a to s ještě větší intenzitou. Chceme chránit naše zákazníky a jejich stroje. Nekvalitní spotřební materiál ovlivňuje životnost i výkon zařízení. A proti tomu je třeba se bránit,“ dodala Veronika Brázdilová.

Podobné články

Epson v showroomu Igepa předváděl svou první UV LED plochou signage tiskárnu

1. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Na konci června se v prostorách showroomu společnosti Igepa uskutečnilo neformální setkání, na němž společnost Epson poprvé v České republice prezentovala svou první UV LED plochou signage tiskárnu SureColor SC-V7000. Účastníci setkání si kromě zajímavé prezentace mohli také vyzkoušet, jak toto unikátní zařízení funguje. Čtěte více
Petr Hnilička, produktový specialista pro kancelářská zařízení a dokumentové skenery v Canonu

Petr Hnilička (Canon): Směřujeme ke správné podobě kanceláře bez papíru

24. 6. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Budoucnost práce bez papíru. Jak k tomuto ideálu postupuje společnost i firmy a jaké jim k tomu může poskytnout společnost Canon řešení a nástroje? Nejenom na to nám odpovídal Petr Hnilička, produktový specialista pro kancelářská zařízení a dokumentové skenery z firmy Canon. Čtěte více

Už nemusíte volit mezi spolehlivostí, funkcemi a zabezpečením

21. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra Technologies)
Potřebujete spolehlivou tiskárnu, která bude poskytovat kvalitní výstupy dnes i po mnoho dalších let? Nebojte se mít velká očekávání – pokročilá stolní tiskárna ZD421 od Zebra Technologies nabízí funkce, flexibilitu, spolehlivost a bezpečnost, jakou potřebujete nyní i do budoucna. Tiskárna je díky exkluzivnímu balíku softwarových nástrojů Zebra Print DNA jednoduchá na nastavení, provoz, správu a údržbu – na místě i vzdáleně. Čtěte více
Epson L8180

Epson: multifunkce EcoTank L8160 a L8180

6. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Epson představil nové prvotřídní tiskárny EcoTank bez inkoustových kazet pro tvůrčí nadšence. Bezdrátové multifunkční tiskárny EcoTank L8160 a L8180 používají šestibarevné inkousty Epson Claria ET Premium, čímž umožňují tisk fotografií a dokumentů při nízkých provozních nákladech a jsou vhodné pro nadšence z řad amatérských fotografů. Čtěte více