Xerox zbrojí proti porušování ochranných známek

29. 7. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Společnost Xerox začala postupovat proti porušování ochranných známek a práv duševního vlastnictví. Některé společnosti, které vyrábějí, prodávají nebo dovážejí alternativní tonerové kazety do tiskáren a multifunkcí Xerox, mohou totiž jednat v rozporu se zákonem.

„První volbou při nákupu tonerů do tiskáren a multifunkčních zařízení by měla vždy být originální tisková kazeta. Je speciálně vyrobena pro danou tiskárnu tak, aby byl zajištěn její nejvyšší výkon a spolehlivost provozu. V případě, že se zákazník rozhodne pro alternativní toner, měl by brát v úvahu rizika spojená s výrobou a prodejem těchto neoriginálních spotřebních materiálů,“ upozornila Veronika Brázdilová, generální ředitelka společnosti Xerox.

Výrobci tiskových zařízení se snaží chránit své ochranné známky a duševní vlastnictví. V zemích s velkým prodejním potenciálem, jako jsou Německo, Francie nebo Británie, už „klony“ v dnešní době nenajdete. Tato iniciativa se postupně rozšiřuje také do států střední a východní Evropy.

Xerox se rovněž čím dál více soustředí na zamezení dovozu, výroby a prodeje kazet, které porušují ochranné známky zapsané v rejstříku ochranných známek a práva duševního vlastnictví do České republiky. V prodejním řetězci je právně odpovědný každý článek kromě koncového uživatele. Nelegální jednání může být pokutováno až do výše pěti milionů korun, s případnou náhradou škody držitelům práv z ochranné známky. Soudem může být za porušení těchto práv uložen i zákaz činnosti nebo odnětí svobody.

Xerox postupně na takové případy porušení práv duševního vlastnictví firmy upozorňuje. Od začátku letošního roku otestovala společnost v České republice jedenáct různých výrobců, prodejců a dovozců alternativních tonerových kazet do tiskáren a multifunkcí Xerox.

Výsledkem je zjištění, že většina z nich porušuje práva k ochranné známce a práva duševního vlastnictví společnosti. Xerox proto následně rozeslal výzvy ke zdržení se porušování práv z ochranných známek a nekalosoutěžního jednání. Společnostem, které práva z ochranných známek porušují, hrozí nejen povinnosti k náhradě způsobené škody, ale také sankce v podobě ukončení činnosti, stažení tonerů z prodeje a povinnost provést jejich likvidaci.

“V těchto aktivitách budeme i nadále pokračovat, a to s ještě větší intenzitou. Chceme chránit naše zákazníky a jejich stroje. Nekvalitní spotřební materiál ovlivňuje životnost i výkon zařízení. A proti tomu je třeba se bránit,“ dodala Veronika Brázdilová.

Podobné články

HP Instant Ink přináší domácnostem tisk formou služby za měsíční poplatek

28. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Služba Instant Ink nabízí jednotlivcům a rodinám jistotu vždy dostupného tisku. Nabídka se vztahuje na laserové i inkoustové tiskárny a zákazníkům umožňuje vybírat z různých tarifů podle jejich potřeb. Řešení zároveň zajistí doručení nového spotřebního materiálu v momentě, kdy začne docházet. Čtěte více
Daniel Míka, B2B marketing director ve společnosti Canon CZ

Daniel Míka (Canon): Hybridní prostředí umíme zajistit všem

20. 4. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Přechod k novému normálu práce na dálku představoval pro spoustu firem krok do neznáma. Jak se nám svěřil Daniel Míka, B2B marketing director ve společnosti Canon CZ, jeho samotného přechod nezaskočil. V rozhovoru jsme se dozvěděli, že hybridního pracovního prostředí se firmy nemusejí obávat. Pomoc totiž najdou i v technologiích firmy Canon. Čtěte více

HP vloni celosvětově zabavilo miliony tiskových padělků

9. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Zboží bylo zabaveno v období od listopadu 2019 do října 2020, tedy v době, kdy byl boj proti padělanému spotřebnímu materiálu pro tisk po celém světě z důvodu pandemie covidu-19 mimořádně náročný. Zároveň bylo odhaleno a odstraněno Velké množství nezákonných nabídek na inkoustové a tonerové kazety. Čtěte více
Marcel Divín, branch office manager společnosti Epson CZ & SK

Marcel Divín (Epson): Chceme růst

7. 4. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Minulý rok došlo k řadě zásadních změn ve fungování naší společnosti, pracovních návyků a způsobu, kterým komunikujeme. Jak se tyto změny promítly v segmentu tisku? Jak se s nimi vyrovnal jeden z nejvýznamnějších výrobců tiskáren? Mohou dnes reselleři najít v segmentu tisku nějaké obchodní příležitosti? Na to vše nám poskytl odpověď jeden z nejpovolanějších – Marcel Divín, branch office manager společnosti Epson CZ & SK. Čtěte více