Xerox přináší nové stroje s možností ozdobného tisku

15. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Speciální tisk je jedním z nejrychleji rostoucích digitálních segmentů. Technologie Adaptive CMYK Plus společnosti Xerox, navržená pro tiskárny Xerox PrimeLink C9065/C9070 a Xerox Color C60/C70, mění tradiční pojetí tisku pomocí azurových, purpurových, žlutých a černých (CMYK) barev.

U PrimeLink C9065/C9070 technologie Adaptive CMYK Plus rozšiřuje možnosti tisku pomocí fluorescenčních barev, zlaté, stříbrné, bílé barvy a čirého toneru. Tiskovému stroji C60/C70 nabízí nad rámec CMYK metalické, bílé a čiré barvy. CMYK Plus umožňuje zprostředkovatelům tisku a kreativcům produkovat například pohlednice, letáky, pozvánky, plakáty a jídelní lístky. Otevírá tak možnosti pro rozšíření portfolia nabízených služeb.

Schopnosti tiskového stroje v kombinaci s novou technologií Adaptive CMYK Plus umožňují poskytovatelům tiskových služeb nabízet více než klasický CMYK tisk, zaujmout nové zákazníky a více vydělat. To vše za bezkonkurenční cenu,“ řekl Dušan Novotný, produktový manažer Xerox ČR.

Tiskový stroj PrimeLink C9065/C9070 je navržený tak, aby se přizpůsobil potřebám rušných kancelářských i produkčních prostředí. Jeho součástí je 10" dotyková obrazovka, která usnadňuje přístup k obecným funkcím, aplikacím v cloudu a automatizačním funkcím, které zvyšují produktivitu a snižují provozní náklady. Tiskárny skenují rychlostí 270 ipm a tisknout rychlostí 70 ppm při rozlišení až 2400 x 2400 dpi a s vysokou přesností barevného podání.

Zařízení umožňuje využití extra dlouhých archů (XLS) a podporuje tak tisk materiálů v délce až 26" / 660 mm (například bannery, knižní přebaly a kalendáře). Možnosti podávání a dokončování zahrnují volitelné velkokapacitní podavače se vzduchovou asistencí podávání, stohovací jednotky, modul horního a dolního ořezu s bigováním, finišer se sešíváním a vazbou V1 a v neposlední řadě také jednotku čelního ořezu s úpravou hřbetu brožury Square Fold. Volitelně jsou k dispozici tiskové servery EFI Fiery. PrimeLink C9065/C9070 je standardně vybaven nástrojem Simple Image Quality Adjustment (SIQA), který umožňuje bezproblémové nastavení parametrů tisku pro konzistentní a optimální kvalitu za výrazně kratší dobu a bez nároků na zkušenosti operátora.

Xerox PrimeLink C9065/C9070 je extrémně spolehlivý a nabízí průlomový výkon v každém ohledu,“ dodal Dušan Novotný. „Nová generace produkčních tiskáren základní úrovně umožňuje společnosti Xerox udržovat si vedoucí postavení na trhu v tomto segmentu.

Tiskové stroje PrimeLink C9065/C9070 a technologie Adaptive CMYK Plus pro Xerox Color C60/C7 jsou dostupné již nyní. Pro PrimeLink C9065/C9070 pak bude technologie CMYK Plus dostupná v prvním čtvrtletí roku 2020.

Video : 

Podobné články

OKI zdarma nabízí samolepicí média a grafiku pro dodržování společenského odstupu

28. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: OKI)
Společnost OKI poskytuje zdarma tisková média a grafické podklady v češtině na podporu obchodních firem v době koronavirové pandemie a při přechodu zpět na normální provoz. Ve spolupráci se značkou Floralabels pomáhá OKI podporovat společenský odstup pomocí jasné vizuální komunikace. Čtěte více

IDC: Celosvětový prodej tiskáren a multifunkcí v 1. čtvrtletí 2020

28. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej tiskáren a multifunkce podle společnosti IDC během prvního čtvrtletí letošního roku meziročně klesl o 7,5 % na 21,1 milionu kusů. Za výrazným poklesem je nutné hledat zejména pandemii COVID-19 a s ní spojené výrobní potíže, protože většina výrobců více či méně spoléhá na čínské továrny. Čtěte více

Epson: velkoformátová tiskárna SureColor T2100

21. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson představila svoji finančně nejdostupnější a nejmenší přenosnou velkoformátovou tiskárnu, která patří do portfolia profesionálních tiskáren série T. Nová 24" tiskárna SureColor T2100 byla navržena tak, aby splňovala požadavky profesionálů, mezi něž patří například architekti, projektanti, učitelé či designeři. Čtěte více

HP vloni zabavilo 1,9 milionu falešných tiskových kazet

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Jako jeden z nejúspěšnějších mohou uplynulý rok hodnotit členové specializovaného týmu společnosti HP pro boj s padělky a podvody (ACF). Během dvanácti měsíců, od listopadu 2018 do října 2019, se jim podařilo odhalit a zabavit celkem 1,9 milionu falešných tiskových kazet na území více než třiceti států v Evropě, na Středním východě a v Africe. Čtěte více