Xerox přináší nové stroje s možností ozdobného tisku

15. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Speciální tisk je jedním z nejrychleji rostoucích digitálních segmentů. Technologie Adaptive CMYK Plus společnosti Xerox, navržená pro tiskárny Xerox PrimeLink C9065/C9070 a Xerox Color C60/C70, mění tradiční pojetí tisku pomocí azurových, purpurových, žlutých a černých (CMYK) barev.

U PrimeLink C9065/C9070 technologie Adaptive CMYK Plus rozšiřuje možnosti tisku pomocí fluorescenčních barev, zlaté, stříbrné, bílé barvy a čirého toneru. Tiskovému stroji C60/C70 nabízí nad rámec CMYK metalické, bílé a čiré barvy. CMYK Plus umožňuje zprostředkovatelům tisku a kreativcům produkovat například pohlednice, letáky, pozvánky, plakáty a jídelní lístky. Otevírá tak možnosti pro rozšíření portfolia nabízených služeb.

Schopnosti tiskového stroje v kombinaci s novou technologií Adaptive CMYK Plus umožňují poskytovatelům tiskových služeb nabízet více než klasický CMYK tisk, zaujmout nové zákazníky a více vydělat. To vše za bezkonkurenční cenu,“ řekl Dušan Novotný, produktový manažer Xerox ČR.

Tiskový stroj PrimeLink C9065/C9070 je navržený tak, aby se přizpůsobil potřebám rušných kancelářských i produkčních prostředí. Jeho součástí je 10" dotyková obrazovka, která usnadňuje přístup k obecným funkcím, aplikacím v cloudu a automatizačním funkcím, které zvyšují produktivitu a snižují provozní náklady. Tiskárny skenují rychlostí 270 ipm a tisknout rychlostí 70 ppm při rozlišení až 2400 x 2400 dpi a s vysokou přesností barevného podání.

Zařízení umožňuje využití extra dlouhých archů (XLS) a podporuje tak tisk materiálů v délce až 26" / 660 mm (například bannery, knižní přebaly a kalendáře). Možnosti podávání a dokončování zahrnují volitelné velkokapacitní podavače se vzduchovou asistencí podávání, stohovací jednotky, modul horního a dolního ořezu s bigováním, finišer se sešíváním a vazbou V1 a v neposlední řadě také jednotku čelního ořezu s úpravou hřbetu brožury Square Fold. Volitelně jsou k dispozici tiskové servery EFI Fiery. PrimeLink C9065/C9070 je standardně vybaven nástrojem Simple Image Quality Adjustment (SIQA), který umožňuje bezproblémové nastavení parametrů tisku pro konzistentní a optimální kvalitu za výrazně kratší dobu a bez nároků na zkušenosti operátora.

Xerox PrimeLink C9065/C9070 je extrémně spolehlivý a nabízí průlomový výkon v každém ohledu,“ dodal Dušan Novotný. „Nová generace produkčních tiskáren základní úrovně umožňuje společnosti Xerox udržovat si vedoucí postavení na trhu v tomto segmentu.

Tiskové stroje PrimeLink C9065/C9070 a technologie Adaptive CMYK Plus pro Xerox Color C60/C7 jsou dostupné již nyní. Pro PrimeLink C9065/C9070 pak bude technologie CMYK Plus dostupná v prvním čtvrtletí roku 2020.

Video : 

Podobné články

HP vloni celosvětově zabavilo miliony tiskových padělků

9. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Zboží bylo zabaveno v období od listopadu 2019 do října 2020, tedy v době, kdy byl boj proti padělanému spotřebnímu materiálu pro tisk po celém světě z důvodu pandemie covidu-19 mimořádně náročný. Zároveň bylo odhaleno a odstraněno Velké množství nezákonných nabídek na inkoustové a tonerové kazety. Čtěte více
Marcel Divín, branch office manager společnosti Epson CZ & SK

Marcel Divín (Epson): Chceme růst

7. 4. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Minulý rok došlo k řadě zásadních změn ve fungování naší společnosti, pracovních návyků a způsobu, kterým komunikujeme. Jak se tyto změny promítly v segmentu tisku? Jak se s nimi vyrovnal jeden z nejvýznamnějších výrobců tiskáren? Mohou dnes reselleři najít v segmentu tisku nějaké obchodní příležitosti? Na to vše nám poskytl odpověď jeden z nejpovolanějších – Marcel Divín, branch office manager společnosti Epson CZ & SK. Čtěte více

Novinky ze světa menších a malých tiskáren

31. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Svět se neustále mění a vyvíjí. Spolu s ním se pod tlakem dění v posledním roce změnila také fyzická docházka na pracoviště a potažmo i firem. Nijak výrazně však neklesla potřeba tisku (a třeba i skenování) dokumentů a dalších materiálů… Čtěte více

Nová zpráva o indexu udržitelnosti a jeho vnímání od společnosti Epson

24. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Navzdory požadavkům zákazníků a zaměstnanců byly udržitelnost a sociální otázky v roce 2020 jednou ze tří priorit pro méně než čtvrtinu společností. Očekávání pro období po pandemii jsou však pozitivní. Čtěte více