Western Digital se pochlubil novinkami ve svém portfoliu

3. 10. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a WD)
Společnost Western Digital v Praze oficiálně představila novinky, které právě přicházejí (nebo v nejbližší době budou přicházet) na trh. Kromě tradičních pevných disků se mohou zákazníci těšit například i na paměťovou kartu s rekordní 400GB kapacitou nebo zálohovací a nabíjecí základnu pro Apple iPhone.
Garry Edwards, product marketing director ve WD

Úložiště My Cloud Home poslouží například pro ukládání digitálního obsahu celé rodiny na jednom místě a napomůže také s jeho sdílením a zpřístupněním za pomoci mobilní aplikace. Zařízení s kapacitou až 16 TB lze nastavit na automatické i kontinuální kopírování dat z chytrých telefonů a dalších zařízení. Přes rozhraní USB mohou být importovány složky a soubory z USB flash disků, externích disků a paměťových karet (přes adaptér). Navíc se uživatel může připojit ke svým účtům na sociálních sítích a vzdálených cloudových úložištích a přenést obsah například ze služby Dropbox, Box, Google Drive a Facebook. Na disk lze uložit video, filmy nebo záznamy televizních pořadů a lze je přehrávat na chytrých televizích nebo multimediálních přehrávačích díky aplikaci  Plex. Obsah úložiště lze přehrát i na chytrých telefonech nebo tabletech díky aplikaci My Cloud Home app. Ve dvoudiskovém provedení My Cloud Home Duo nechybí možnost nastavení režimu RAID 1 (Mirroring).

Externí disk WD My Book Duo s kapacitou až 20 TB je dosud největším externím diskem výrobce. Svým pojetím je disk vhodný pro spotřebitele i firemní uživatele, kteří jej využití pro zálohování počítačů a ukládání dat. Úložiště umožňuje nastavení režimů RAID. My Book Duo je dodáván s pevnými disky WD Red, které jsou optimalizované pro nastavení RAID a poskytují rychlosti přenosu dat až 360 MB/s při sekvenčním čtení. Disky jsou vhodné pro využití u dvoudiskového pole s automatickou správou diskových operací, která pomáhá vylepšit integritu dat v náročném cyklu zápis/čtení. My Book Duo standardně využívá port USB Typu-C a je dodáván s kompletní kabeláží, která zajišťuje zpětnou kompatibilitu s rozhraním USB 3.1 Gen 1/3.0/2.0. Externí disk má také dva doplňkové porty USB Type-A, které slouží pro připojení periferií, jako jsou drony, akční kamery, čtečky karet, klávesnice, myši, další externí disky USB nebo mobilní telefony pro synchronizaci dat a dobíjení.

WD představilo i paměťovou kartu SanDisk Ultra microSDXC UHS-I s nejvyšší kapacitou na světě. Výrobce tedy dva roky po uvedení microSD karty SanDisk s kapacitou 200 GB u karty shodného formátu zdvojnásobil paměťový prostor. Rekordní kapacity bylo dosaženo zlepšením proprietární paměťové technologie, návrhem a výrobními procesy, které umožňují dosáhnout vyšší hustoty dat. Karta je vhodná pro mobilní zařízení se systémem Android a je umožňuje uchovat až 40 hodin videa v rozlišení Full HD. Karta poskytuje přenosovou rychlost až 100 MB/s. Karta také splňuje specifikace platformy A1 App Performance, což urychluje nahrávání aplikací.

Do segmentu mobilních zařízení míří další novinka, SanDisk iXpand Base pro zálohování a nabíjení telefonů Apple iPhone. Používání iXpand Base nevyžaduje žádné změny denní rutiny, uživatel jen připojí svůj iPhone k iXpand Base a obsah telefonu bude při současném dobíjení automaticky zálohován. Kapacita je až 256 GB. Externí disk má kompaktní rozměry a je navržen tak, aby se jednoduše umístil na noční stolek nebo pracovní stůl, povrch je pogumovaný a má vyčleněný prostor pro kabel typu Lightning. Adaptér s výkonem 15 W rychle dobíjí iPhone a zařízení současně zálohuje data prostřednictvím aplikace iXpand Base app.

Do segmentu datových center pak míří nové 12TB disky WD Gold určené pro práci s velkými daty. Nový pevný disk umožňuje uživatelům efektivně a spolehlivě ukládat velké objemy dat typu Business-Critical a představuje řešení pro celou řadu podnikových a cloudových aplikací. Pevné disky WD Gold jsou navrženy tak, aby uchovaly ta nejcennější data. Spolehlivost disků WD Gold je mezi disky Western Digital jedna z nevyšších a dosahuje hodnot 2,5 milionů hodin MTBF.

Podobné články

Western Digital přichází s inovativní architekturou pevných disků

3. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Společnost Western Digital představila novou architekturu pevných disků posílenou o flash paměť. Nová architektura vyžívající technologii OptiNAND je schopna optimalizovat a integrovat pevné disky společně s vestavěnou flash pamětí iNAND. Zákazníci tak získají řešení, které reaguje na růst objemu vytvářených dat a poskytuje potřebnou kapacitu, výkon i spolehlivost. Čtěte více

Verbatim: HDD Fingerprint Secure a Fingerprint Secure SSD

16. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Verbatim)
Společnost Verbatim rozšířila svou nabídku bezpečných úložišť, představením nových externích HDD a SSD, se šifrováním a biometrickou technologií, která zajistí, že soukromá data uložená na zařízeních, budou vždy plně chráněna a v souladu s požadavky GDPR. Čtěte více

Síťové videorekordéry Hanwha Techwin jsou k dostání i v setu s disky Seagate

28. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Reselleři, odborní konzultanti, návrháři systémů a systémoví integrátoři nyní mohou objednávat vybrané produkty Hanwha Techwin s vestavěnými pevnými disky značky Seagate. Čtěte více

Prodej HDD i SSD čeká slibný růst

23. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Ačkoli byly segmenty HDD i SSD výrazně ovlivněny covidovou pandemií, podle IDC je čeká v nejbližších letech světlá budoucnost, protože požadavky na ukládání stále většího množství vznikajících dat přicházejí ze všech možných sektorů ekonomiky a hospodářství. Čtěte více