Western Digital rozšiřuje nabídku řešení pro dohledové systémy

24. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Nová produktová řada WD Purple Pro přináší zvýšený výkon, spolehlivost a schopnost zvládat pracovní zatížení u analytických serverových aplikací a u záznamových zařízení využívajících umělou inteligenci.

Společnost Western Digital oznámila rozšíření produktové skupiny WD Purple o řadu WD Purple Pro, která je určena především pro novou generaci pokročilých záznamových zařízení s umělou inteligencí a serverů typu back-end.

Světový trh s kamerami pro dohledové systémy dle odhadů vzroste do roku 2025 na 44 miliard USD, pro srovnání v roce 2019 to bylo 23,6 miliardy USD (zdroj IDC).  Rozvíjející se architektury chytrých záznamových zařízení, které zachycují, ukládají a analyzují obrovské množství video dat a provádějí náročné analýzy videa hlubokým učením, jsou pod bezprecedentním tlakem, jak vyřešit ukládací subsystémy. Nová produktová řada WD Purple Pro je navržena tak, aby zvládla požadovaný rozsah pracovní zátěže při optimalizovaném ukládacím výkonu, kapacitě, schopnosti zvládat pracovní úkoly a spolehlivosti pro nekonečnou řadu zařízení, včetně záznamových zařízení NVR s umělou inteligencí, serverů pro analýzu videa, diskových polí a ukládacích a serverových řešení včetně těch, která poskytují analýzu pomocí hlubokého učení.

„S tím, jak jsme doplnili naši nabídku o produkty WD Purple Pro, naše ucelené portfolio produktů pro chytré video plně pokrývá požadavky zákazníků, které začínají u microSD karet WD Purple pro fotoaparáty a kamery a pokračují až k pevným diskům WD Purple pro běžná záznamová zařízení NVR a pro novou generaci architektury řešení u chytrého videa, kde chytrost řešení začíná u intelektuální kapacity pro back end servery. Tyto servery provádějí analýzu videa a náročné výpočty pro hluboké učení,” uvedl Brian Mallari, marketingový ředitel Western Digital pro chytré video a dodal: „WD Purple Pro je ideálním řešením pro výrobce a systémové integrátory originálního vybavení, jak přejít se svými systémy na rostoucí pracovní zatížení při využívání umělé inteligence.”

Výhody, které pevný disk WD Purple Pro přináší, jsou:

  • Vylepšená technologie AllFrame, která umožňuje streamovat video až ze 64 HD kamer pro souběžný záznam při simultánním zvládnutí dodatečných až 32 AI streamů pro aplikace umělé inteligence. Kamery jsou přitom přímo propojeny k pokročilým záznamovým zařízením nebo ke cloudovým serverům.
  • Vysoký výkon a schopnost pracovat při vysoké pracovní zátěži s podporou až 550 TB pracovního zatížení za rok pro dodatečné požadavky funkcí AI, včetně porovnávání vzorů a rozpoznávání objektů a chování davu, při zápisu násobných video streamů.
  • Vysoká spolehlivost a kapacita přináší řešení, které pomáhá zachovat a poskytovat tisíce hodin video záznamu pro efektivní hluboké učení a rozvoj algoritmů umělé inteligence. Disky se dodávají s kapacitou od 8 do 18 TB s pětiletou omezenou zárukou.
  • Odolnost podnikové třídy pro plynulou práci vysoce kapacitních serverů pro analýzu videa s vysokou hustotou záznamu a pro cloudová řešení. Monitorování stavu pevného disku je možné s kompatibilními systémy podporující aplikaci Western Digital Device Analytics.

„WD Purple Pro od Western Digital je řešení s vysokou kapacitou připravené pro aplikace umělé inteligence a nabízí výkon potřebný pro pracovní zatížení s velkým objemem dat. Poskytuje spolehlivost, kterou naši zákazníci potřebují pro ukládání svých kritických dat,“ poznamenal Dave Nieweg, manažer společnosti Milestone Systems pro komunitní projekty, a doplnila: „Zajištění bezpečného přístupu do škol nebo budov, monitoring pacientů nebo zachycení a analýza dat z parkovacích ploch v chytrých městech, případně zpracování dat pro bezpečnou a efektivní dopravu, ve všech těchto případech je důležité nabízet uživatelům důvěryhodné řešení pro ukládání dat z kamer na koncových bodech až po cloud.”

Ucelená produktová řada WD Purple pro chytré dohledové systémy zahrnuje paměťové karty microSD WD Purple 1 TB pro kamery a periferní zařízení i pevné disky WD Purple 1 – 8 TB pro zařízení NVR. Nově také disky WD Purple Pro s kapacitou 8 TB až 18 TB, které podporují celou řadu systémů s vysokým pracovním zatížením a aplikacemi AI včetně podnikových serverů typu back-end. Řešení WD Purple Pro budou dostupné v tomto čtvrtletí prostřednictvím sítě resellerů Western Digital.

Profilová karta firmy

WD

WD

Společnost WD, součást Western Digital, je ve svém oboru inovátorem s dlouhodobým vedoucím postavením. Firma, která udává tempo technologiím pro ukládání dat, produkuje spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky i disky SSD. Tyto disky jsou používány OEM partnery a systémovými integrátory v jejich stolních i přenosných počítačích, podnikových stanicích, vestavěných systémech a aplikacích spotřební elektroniky.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Novinky u ASBIS CZ: Biostar Microtech a podniková úložiště Seagate

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS CZ)
Společnost ASBIS CZ rozšířila svou nabídku na českém a slovenském trhu. Zákazníci mohou nově u distributora pořizovat produkty Biostar Microtech (základní desky a grafické karty) a enterprise řešení Seagate (řady Exos a Nytro). Čtěte více

Téměř každý desátý Čech vyhazuje starý počítač nebo disk, aniž by z nich smazal data

10. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Osobní data se nemusí krást pouze online. Z průzkumu společnosti Kaspersky vyplynulo, že část Čechů nepamatuje při vyřazování starého počítače, notebooku, ale například i flash disku, na vymazání dat. Ta se pak můžou dostat do neoprávněných rukou. Čtěte více

Samsung: SATA SSD 870 EVO

30. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Nový disk 870 EVO od Samsungu se hodí k běžnému i profesionálnímu využití. Náhodné čtení je ve srovnání s předchozí generací rychlejší o 38 %, což výrazně zrychluje každodenní práci počítače. Dlouhodobý výkon je vylepšený o 30 % a prodlužuje životnost SSD. SSD je dostupné s kapacitou až 4 TB. Čtěte více

Pět důvodů pro přechod na NVMe-oF

28. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: WD)
NVMe je protokolem dneška, ale je také základem pro IT infrastrukturu nové generace. Ve vaší budoucnosti je pravděpodobně end-to-end NVMe, nicméně kdy a jak podniknete další krok? Nová řešení na trhu ukazují, proč je čas využít výhod NVMe a těžit z výhod NVMe-oF již dnes. Čtěte více