Vznikla Asociace chytrého bydlení

23. 1. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: Asociace chytrého bydlení)
V lednu letošního roku vzniklo první sdružení výrobců v České republice, které se zabývá inteligentní domácností – Asociace chytrého bydlení.
Jindřich Švestka, předseda Asociace chytrého bydlení a manažer Inels Smart Home Solutions

Mezi členy asociace v současnosti patří: Inels Smart Home Solutions (systém inteligentní elektroinstalace), Atrea (výrobce vzduchotechniky), BaSys (distributor elektroniky vyšší třídy), Bulb (prodej a servis designového osvětlení a nábytku), USSPA (výrobce masážních a plaveckých termálních bazénů), Viadrus (výrobce topenářské techniky). Spolupráci s Asociací uzavřely společnosti jako Axis Communications (světová jednička v oblasti síťového videa) a Miele (výrobce spotřebičů). Další společnosti chtějí s Asociací spolupracovat.

Zájem o členství v Asociaci projevují i další značky, jejichž činnost souvisí s problematikou inteligentního bydlení, jako jsou výrobci garážových vrat, stínící techniky a zabezpečovacích systémů,“ říká Jindřich Švestka, předseda Asociace chytrého bydlení a manažer společnosti Inels Smart Home Solutions.

Cílem je vzdělávání a výzkum

Záměrem, který vedl k založení Asociace chytrého bydlení, je vytvoření nezávislého sdružení, které se bude podílet na výzkumu, propagaci a osvětě v oblasti inteligentních domů a budov. Hlavním iniciátorem vzniku Asociace je společnost Elko EP se systémem inteligentní elektroinstalace Inels Smart Home Solutions.

Každý den se setkáváme s novými a novými investory, kteří doslova tápou prakticky ve všech technologiích, protože logicky nejsou odborníky. Jsou ovlivňováni reklamou, akčními nabídkami a pozitivními nebo naopak negativními referencemi,“ vysvětluje Jindřich Švestka a dodává: „Nikdo si však neuvědomuje, že stejně jako auto má určité vlastnosti a jednotlivé komponenty jsou spolu dimenzovány tak, aby spolu komunikovaly pro naplnění těchto vlastností, úplně stejně se musí chovat i dům samotný. A protože auto se kupuje většinou jako sériové, ale většina domů je odlišná, rozhodli jsme se budoucí majitele, jejich projektanty a architekty vzdělávat,“ doplňuje Švestka.

Klíčem je spolupráce 

Téma vzdělávání je pro Asociaci klíčové – chystá proto spolupráci s technickými univerzitami a bude pořádat školení a semináře pro širokou i odbornou veřejnost. Cílem je prosadit koncept inteligentního domu nejen do nových staveb, ale i do rekonstrukcí a nerezidenční výstavby.

Prostřednictvím Asociace plánujeme poskytovat zájemcům odborné konzultace, pořádat kurzy, semináře, přednášky či exkurze, publikovat odbornou literaturu a spolupracovat s akademickou obcí, především technickými univerzitami v Praze, Brně, Zlíně či Ostravě,“ líčí budoucí plány Jindřich Švestka.

Moderní technologie se však neobejdou bez odborné montáže a kvalitního servisu. Asociace proto naváže spolupráci i se středními školami a odbornými učilišti.

Do budoucna se chce Asociace chytrého bydlení stát udavatelem trendů v této oblasti. Podle Jindřicha Švestky je to stejný případ, jako mobilní telefon, klimatizace v autě nebo notebook – dříve výsada majetnějších, dnes nedílná součást života většiny z nás.

Seznam členů Asociace a partnerů je k dispozici na www.achb.cz

Podobné články

Axis posílil portfolio síťových videorekordérů řadou S20

23. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Axis Communications)
Síťové videorekordéry řady Axis S20 mají předinstalovaný software pro správu videa Axis Camera Station 5 a jsou předem nakonfigurovány tak, aby mohly fungovat ihned po vybalení. Zařízení podporují 4K Ultra HD rozlišení a nabízí i řízené napájení přes datovou síť. Aktuální řada zařízení S10 byla navíc upgradována s cílem splnit požadavky na větší úložné kapacity. Čtěte více

Axis: Petr Tošner

13. 6. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications oznámila, že na nově vzniklou pozici obchodního ředitele pro východní Evropu nastoupil Petr Tošner, který doposud ve společnosti působil jako marketingový manažer pro východní Evropu. Čtěte více
Irena Luxová, inside sales account manager ve společnosti Axis

Axis: Irena Luxová

11. 7. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Axis)
Do rozrůstajícího se týmu pražské regionální kanceláře společnosti Axis Communications nastoupila na pozici inside sales account manager pro Českou republiku a Slovensko Irena Luxová. Čtěte více
Axis Q1931-E

Axis: kamera Q1931-E

11. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Axis)
Kamera Q1931-E je navržená speciálně pro použití v náročném prostředí a drsném klimatu. Kromě příznivé ceny přináší model termovizi s vysokým kontrastem a rozlišením 384 x 288 bodů. Čtěte více