Využívání mobilního internetu v České republice

20. 4. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ipsos)
V dubnu 2015 proběhla druhá vlna výzkumu agentury Ipsos na vzorku 1 004 respondentů, který zkoumal téma mobilního internetu. Hlavním cílem bylo zjistit, kdo z telefonních operátorů v České republice má nejlepší pokrytí mobilním internetem, kdo je vnímán jako celkově nejlepší poskytovatel mobilního internetu a jak velká část populace využívá v současné chvíli mobilní internet.

„V souvislosti s nárůstem využívání mobilních aplikací, rozšíření smartphonů a tabletů v populaci a nekonečného boje o zákazníka jsme usoudili, že informace o spokojenosti s mobilním internetem patří mezi základní a vyhledávaná data jak uživateli, tak telekomunikačními společnostmi. Ve výzkumu sledujeme vnímání služeb v oblasti mobilního internetu. Studie probíhá v půlročních vlnách a umožňuje zákazníkům vybrat nejlepšího operátora v oblasti pokrytí a celkového hodnocení mobilního internetu,“ řekl Arnošt Janeček, Account Director Ipsos Observer & MediaCT.   

Jako jednička na trhu vychází stabilně v posledních šesti měsících mezi poskytovateli společnost O2. Téměř jedna třetina populace označila tuto společnost jako nejlepšího poskytovatele mobilního internetu. Čtvrtina dotázaných považuje za nejlepšího poskytovatele T-Mobile a 17 % Vodafone. Téměř čtvrtina (24 %) respondentů žádného operátora neoznačila. Většina ze skupiny dotazovaných, která neví, se však pocitově přiklání k O2.

Jako operátora, který má nejlepší pokrytí mobilním internetem v České republice, označilo 39 % populace společnost O2. Dále 25 % účastníků výzkumu označilo T-Mobile a pak následoval Vodafone se 20 % spokojených respondentů. Pouze 14 % nedokáže rozlišovat úroveň pokrytí mobilním internetem.

Rovněž z hlediska rychlosti mobilního internetu nejvíce u populace boduje O2. Více než třetina dotázaných si myslí, že nejrychlejší mobilní internet poskytuje O2. Následuje T-Mobile s 25 % a Vodafone s 19 %. Rozhodnout se neumí 18 % dotázaných.

Výzkum ukázal, že vnímání veřejnosti je nakloněno společnosti O2. Ta drží prvenství ve všech třech zkoumaných oblastech. „Výzkum potvrdil, že mobilní internet využívá nejvíce mladá generace do 24 let, není překvapením, že generace 55-65 let využívá mobilní internet nejméně,“ doplnil Arnošt Janeček.

Mobilní internet dnes využívá 65 % dospělé internetové populace.

PřílohaVelikost
PDF icon ipsos_mobilni_internet_duben_2015.pdf575.59 KB

Podobné články

Má kvalita internetového připojení vliv na náš stres?

30. 3. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ericsson)
Společnosti Ericsson a Vodafone se pokusily zjistit, co si uživatelé mobilního připojení myslí o slabém výkonu sítě. Výsledek pravděpodobně nebude pro mnohé překvapující – na základě měření EEG záření testovaných účastníků bylo zjištěno, že i malá zpoždění a rušení zvyšují úroveň napětí a stresu a mají negativní dopad na loajalitu účastníka k operátorovi. Čtěte více

Internet v mobilu používá 41 % dospělých Čechů

28. 3. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČSÚ)
Vloni se pravidelně k internetu připojovalo 77 % Čechů. Nejčastěji na internet přistupujeme z notebooků, stále častěji však také přes mobilní telefony. Čtěte více

Provolají a prosurfují víc uživatelé iOS, nebo uživatelé Androidu?

29. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Operátor O2 zveřejnil zajímavou statistiku porovnávající chování uživatelů chytrých telefonů se systémy iOS a Android. Ačkoli je zastoupení uživatelů s přístroje využívající systém od Googlu výrazně vyšší, přináší operátor řadu zajímavých informací. Čtěte více

Téměř 70 % Čechů je neustále online

20. 8. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ericsson)
Téměř tři čtvrtiny uživatelů v České republice připouští, že internet využívá prakticky neustále, a téměř polovina se připojuje hned z několika různých zařízení. Čtěte více