Výsledky ankety Český a Slovenský IT distributor 2013

4. 2. 2014. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishig)
Anketa Český a Slovenský IT distributor 2013, kterou pořádá vydavatelství DCD Publishing pod záštitou titulů Reseller Magazine a RMOL.CZ, odhaluje výsledky hlasování prodejců v jednotlivých kategoriích. Seznamte se s vítězi!

Šestý ročník ankety opanovala společnost AT Computers, která zvítězila v absolutní kategorii v České i Slovenské republice. Společnosti AT Computers tímto srdečně gratulujeme a náleží jí právo užívat titul nejúspěšnějšího distributora roku 2013.

Způsob hlasování

Hlasování probíhalo od 31. srpna 2013 do 19. ledna 2014. V anketě, která je pořádána nepřetržitě od roku 2008 vydavatelstvím DCD Publishing, měli možnost hlasovat prodejci výpočetní a telekomunikační techniky, spotřební elektroniky, softwaru a služeb v oblasti ICT. Hlasující sestavovali svůj žebříček tři nejoblíbenějších distributorů a k výsledku se dospělo sečtením bodů za získaná umístění (1. místo = 4 body, 2. místo = 2 body, 3. místo = 1 bod). Konečné pořadí určil celkový zisk bodů za jednotlivá umístění.

Hlasování

V absolutní kategorii v ČR bylo možné hlasovat pro 73 distributorů, v SR potom pro 40. V kategorii Value Added Distributor bylo možno vybírat z 23 distributorů s přidanou hodnotou. Celkem v šestém ročníku ankety o IT distributora roku hlasovalo 1 452 osob z 1 177 firem z České a Slovenské republiky. Výčty obsahují pouze platné hlasy (bez hlasů od výrobců a distributorů).

Český IT distributor 2013

Distributorem roku 2013 se stala společnost AT Computers, která vyhrála potřetí za sebou. Jako druhá se umístila SWS, třetí skončil eD‘ system Czech. Hlasující zachovali přízeň svým favoritům a pořadí na medailových místech se oproti minulému ročníku nezměnilo.

 1. AT Computers (1 878 bodů)
 2. SWS (1 179 bodů)
 3. eD' system Czech (1 013 bodů)
 4. ABC Data (615 bodů)
 5. Tech Data Distribution (501 bodů)

962 hlasujících z 742 firem

Slovenský IT distributor 2013

Na Slovensku se na stupních vítězů měnilo pouze pořadí – AT Computers vystřídalo na nejvyšším stupínku eD‘ system Slovakia. Třetí pozici si udržel ASBIS SK. Největší zájem o anketu pak přišel z Bratislavského kraje, kde mimochodem zvítězil eD‘ system Slovakia. V ostatních zvítězilo AT Computers.

 1. AT Computers (841 bodů)
 2. eD' system Slovakia (694 bodů)
 3. ASBIS SK (575 bodů)
 4. ABC Data (489 bodů)
 5. SWS Distribution (197 bodů)

490 hlasujících ze 435 firem

Value Added Distributor 2013 (jen ČR)

Kategorie distributorů s přidanou hodnotou přinesla neuvěřitelné drama mezi loňským vítězem – společností Azlan – divize Tech Data Distribution a na vítězství si zuby brousící DNS. První příčku však velmi těsně obhájil Azlan a třetí místo si udržela Agora plus.

 1. Azlan – divize Tech Data Distribution (318 bodů)
 2. DNS (307 bodů)
 3. Agora plus (280 bodů)
 4. Avnet (266 bodů)
 5. Arrow ECS (167 bodů)

337 hlasujících ze 287 firem

Struktura hlasujících dle krajů

Český IT distributor 2013

Největší počet hlasujících pocházel z Prahy (20 %), mezi další nejvíce zastoupené kraje patřily Jihomoravský kraj (16 %) a Moravskoslezský kraj (15 %).

Struktura hlasujících v kategorii Value Added Distributor kopíruje strukturu hlasujících z Absolutní kategorie – mezi kraji dominovala Praha (28 %) následovaná Jihomoravským krajem (17 %) a Moravskoslezským krajem (rovněž 17 %).

Slovenský IT distributor 2013

Nejvíce hlasujících ve slovenské části soutěže pocházelo z Bratislavského kraje (22 %), za kterým následoval kraj Košický (14 %) a kraje Žilinský, Banskobystrický a Prešovský (se 13 %).

Struktura hlasujících dle pozic

V Českém IT distributorovi roku nejčastěji hlasovali zaměstnanci firem (37 %), následovaní majiteli (24 %) a jednateli (21 %).

Na Slovensku nejčastěji hlasovali majitelé firem (32 %), následovaní zaměstnanci (27 %) a jednateli (25 %).

Kdy se nejčastěji hlasovalo

V absolutní kategorii Českého IT distributora roku se nejčastěji hlasovalo v říjnu (33 %) a v lednu (25 %). V kategorii VAD se nejčastěji hlasovalo také v říjnu a v lednu (v obou případech po 29 %) .

Ve slovenském IT distributorovi roku se nejvíce hlasů nasbíralo v lednu (25 %) a říjnu (24 %).

Výsledky hlasování v jednotlivých krajích

Český IT distributor 2013:

 

Český IT distributor 2013 - kategorie VAD:

 

Slovenský IT distributor 2013:

 

Ohlasy vítězů

Tomáš Cígler (generální ředitel v Tech Data Distribution): Základem našeho úspěchu je osobní přístup. A to jak k zákazníkům, jejichž přání a potřeby se snažíme naplňovat, tak také k dodavatelům, s nimiž jsme v průběhu roku v neustálém kontaktu. Našim cílem je být flexibilním a spolehlivým partnerem, který dokáže přinést víc než běžné prodejní služby. 

Lucie Cerhová (marketingová specialistka v DNS): Jsme rádi za obhajobu druhého místa, na druhou stranu bychom ale zase rádi postoupili o stupínek výše. Do příštího ročníku hlasování je to pro nás tedy signál a motivace k tomu, abychom se snažili ještě více.

Miroslav Prokeš (výkonný ředitel v Agora plus): Vážíme si podpory našich partnerů, díky kterým jsme skončili v hlasování o distributora s přidanou hodnotou na třetím místě.

Vladimír Prinke (obchodní ředitel v eD´ system Czech): Děkujeme všem, kteří pro nás hlasovali. My ale samozřejmě míříme výš, od vítězů se chceme poučit a v příštím roce své umístění vylepšit.

Stanislav Skalička (obchodní ředitel SWS): Nelze, než poblahopřát vítězům ankety k vítězství. Hlavně však bychom chtěli poděkovat všem našim partnerům, kteří dali hlas nám a doufat, že jejich přízeň v budoucnu nezklameme. Navíc, že o našich dobrých službách přesvědčíme další, kteří s námi tuto zkušenost zatím nemají.

Petr Vaněk (obchodní ředitel v AT Computers): Výsledkem v Česku, ale především na Slovensku, jsme skutečně překvapeni, nečekali jsme jej. Po vyhlášení výsledků ze Slovenska jsem doslova nemohl popadnout dech. Skláním tedy velkou poklonu všem, kteří nám dali hlas! Příští ročník ankety pro nás bude z hlediska obhajoby ještě složitější. Získat vítězství v Česku i na Slovensku, v Česku navíc již potřetí v řadě, je kvůli vysoce konkurenčnímu prostředí českého distribučního trhu, téměř neuvěřitelné. Ještě jednou tedy děkuji všem, kteří nám dali svůj hlas, protože pro mě osobně a myslím, že i pro všechny kolegy, je to neskutečně zavazující a my se budeme snažit nezklamat jejich důvěru.

Martin Wanke (marketingový ředitel v AT Computers): Jsem velmi mile překvapený zejména z našeho umístění na Slovensku, ale i z velkého rozdílu mezi prvním a druhým místem v Česku. Z pohledu výsledků již nemůžeme dosáhnout víc, takže nám nezbývá nic jiného, než udělat maximum pro to, abychom letošní výsledky obhájili i v příštím ročníku. Výsledky hlasování jsou obrovským zadostiučiněním pro celý tým AT Computers a všechny nás neuvěřitelně hřejí u srdíčka. Je to další motor pro to, co děláme a chceme dělat dál.

Partneři

Anketa Český a Slovenský IT distributor 2013 probíhala za přispění partnerů, kteří do ankety věnovali ceny. Letos nachystali pestrou směsici výher v hodnotě 500 000 korun. Jejich výherci budou oznámeni po slosování.

Sponzor slavnostního vyhlášení: Geis.
Gold partner: Kaspersky Lab, Jabra, Lenovo, Symantec.
Silver partner: APC by Schneider, Belkin, Brother, Canon, Crucial, Eaton, Epson, Fortinet, Lingea, Newton Technologies, Optoma a Philips.
Partneři: BB Pro, Fractal, Mio, Oki, Sapphire, TP-Link, Texet, Trust a Yarvik.

Všem hlasujícím návštěvníkům RMOL.CZ děkujeme za přízeň v naší tradiční anketě a příští rok nashledanou!

Fotogalerie: 
3. místo ve VAD kategorii pro Agoru plus - přebírá Miroslav Prokeš (vlevo)
2. místo ve VAD kategorii pro DNS - přebírá marketingová specialistka Lucie Cerhová (vlevo)
1. místo ve VAD kategorii pro Azlan - přebírá Tomáš Cígler z Tech Data Distribution (vlevo)
2. místo za Slovenského IT distributora roku pro e'D system Slovakia - přebírá Lukáš Vydarený
3. místo za Českého IT distributora roku pro eD' system Czech - přebírá Vladimír Prinke
2. místo za Českého IT distributora roku pro SWS - přebírá Stanislav Skalička
1. místo za Českého a Slovenského IT distributora roku - přebírají Petr Vaněk (vlevo) a Martin Wanke (vpravo)

Podobné články

Výsledky ankety Český a Slovenský IT distributor 2016

10. 2. 2017. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Anketa Český a Slovenský IT distributor 2016, kterou pořádá vydavatelství DCD Publishing pod záštitou titulů Reseller Magazine a RMOL.CZ, zná výsledky hlasování prodejců v jednotlivých kategoriích. Seznamte se s vítězi! Čtěte více

ROZHODNĚTE: Český a Slovenský IT distributor 2016

1. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Hlasování v devátém ročníku ankety Český a Slovenský IT distributor právě začíná. Letošní ročník opět odhalí nejúspěšnější distributory z pohledu prodejců ICT produktů a služeb. Vyberte i vy své favority a zúčastněte se slosování o ceny v hodnotě 500 000 korun. Čtěte více

Výhry rozeslány, děkujeme za vaše hlasy!

2. 3. 2016. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Téměř 150 prodejců v Čechách a na Slovensku, kteří hlasovali v anketě Český & Slovenský IT distributor roku 2015, bylo odměněno produkty věnovanými partnery akce. Rychlé a profesionální doručení balíků na správné místo zajistila společnost Geis, tradiční partner ankety. Čtěte více

Výsledky ankety Český a Slovenský IT distributor 2015

5. 2. 2016. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Anketa Český a Slovenský IT distributor 2015, kterou pořádá vydavatelství DCD Publishing pod záštitou titulů Reseller Magazine a RMOL.CZ, zná výsledky hlasování prodejců v jednotlivých kategoriích. Seznamte se s vítězi! Čtěte více