Výrobce televizorů TCL představil svůj první smartphone

20. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Značka TCL, známá na trhu zejména jako výrobce televizorů, přichází do Evropy se svým prvním chytrým telefonem. Telefon zaujme nejen svým displejem, u kterého výrobce využívá technologie inspirované televizními obrazovkami, ale např. také fotoaparátem se třemi objektivy a pokročilou umělou inteligencí.

Elegantní TCL PLEX se vyznačuje designem s 3D holografickou úpravou zad, které kryje odolné 2.5D sklo. Telefon se nabízí v barevných provedeních Opal White a Obsidian Black, které byly vytvořeny pomocí technologie nanolaserového leptání a nanovrstvy nanesené ve vakuu. Výsledkem je futuristický lesk, který upoutá na první pohled.

Novinka je vybavena 6,53" displejem s rozlišením Full HD+, který zabírá 90 % čelní strany telefonu. Přední kamera je diskrétně zasazena do levého horního rohu obrazovky (tzv. Dotch). Displej má vlastní zobrazovací modul, díky němuž je obraz zářivější a s přesným podáním barev. Fotky a videa vylepšuje technologie NTXVISION, jejíž zásluhou je obraz v reálném čase optimalizován tak, aby na něm vynikly barvy, jas a kontrast. Díky zaobleným hranám displeje je obraz zcela ostrý i při okrajích snímku. TCL PLEX dokáže v reálném čase převádět SDR na HDR obraz, který má vyšší kontrast, zesílené barvy, jasnější světlé tóny a tmavší temnější barvy.

Displej nabízí několik zobrazovacích režimů. Adaptivní tón automaticky upravuje jas a teplotu barev s ohledem na okolní osvětlení. Čtecí režim změní zbarvení obrazovky, aby se vám pohodlně četlo jako z papírové knihy. Tento režim lze nastavit pro konkrétní aplikace, které často používáte. Tzv. pohodlný režim snižuje námahu očí tím, že filtruje 66 % škodlivého modrého světla vyzařovaného displejem.

Fotoaparát se třemi objektivy

TCL PLEX má na zadní straně trio kamer. Hlavní čočka s  rozlišením 48Mpx obsahuje senzor Sony, který zvládne natáčení videí v až 4K kvalitě. Druhá čočka s rozlišením 16 Mpx a šířkou záběru 123 stupňů je širokoúhlá a umožňuje na jednu scénu zachytit čtyřikrát více než primární fotoaparát. Třetí čočka je vysoce citlivá na světlo, má rozlišení 2 Mpx a velikost pixelu 2,9 µm.

Fotoaparát dokáže v automatickém režimu propojit pomocí umělé intelligence automatický jas, potlačení šumu, super rozlišení a HDR. Díky tomu jsou snímky pořízené v tmavém prostředí třikrát jasnější. K dispozici je také Super noční režim, který vykouzlí i za tmy fotografie s větší ostrostí, jasem a barevností.

Smartphone dokáže točit 32× zpomalená videa s frekvencí 960 snímků za sekundu v HD kvalitě. Funkce Chytré natáčení videa detekuje a sleduje pohybující se objekt, automaticky přibližuje obraz a stabilizuje ho. Přední selfie kamera má rozlišení 24 Mpx a při focení spojí čtyři pixely do jednoho, což zvyšuje kvalitu záběru.

Prostředí TCL UI

V uživatelském prostředí TCL UI se snoubí příjemné s užitečným. Jeho rozhraní je čisté a vizuálně aktraktivní. Uživatel se v něm snadno zorientuje, upraví nastavení, automaticky seřadí aplikace podle funkce, smaže fotografie přejetím prstu nahoru po displeji a mnoho dalšího. Pomocí Chytrého panelu si lze prostředí přizpůsobit podle vlastního vkusu. V aplikaci fotoaparátu lze snadno nastavit zkratky pro preferované fotorežimy. Postranní tlačítko Smart Key rychle spustí oblíbené aplikace nebo často používané funkce.

O výkon se stará osmijádrový processor Qualcomm Snapdragon 675, 6 GB operační paměti a 128 GB interní paměti. TCL PLEX podporuje rychlé nabíjení Qualcomm, takže baterii lze nabít z nuly na poloviční kapacitu již za 32 minut.

Telefon lze využít také jako ovladač vybraných televizorů značky TCL prostřednictvím aplikace T-Cast. Funkce Dálkové ovládání TV vám umožňuje ovládat televizor pomocí dotykové obrazovky smartphonu nebo hlasovými povely. Funkce zrcadlení obrazu umožňuje vysílat videa, fotky a hudbu na váš televizor. Telefon lze také bezdrátově propojit pomocí Bluetooth až se čtyřmi reproduktory nebo sluchátky.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Prodej smartphonů vykázal oživení o více než 25 %

6. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Trh s chytrými telefony zaznamenal podle IDC velmi rychlé meziroční oživení. Podle agenturních údajů se v prvním letošním čtvrtletí roku 2021 celosvětově prodalo téměř 346 milionů smartphonů. Čtěte více

Roman Šebek (vivo): Každému máme co nabídnout

30. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Další značkou chytrých telefonů, která se snaží prosadit na vysoce konkurenčním českém trhu, je vivo. Výrobce v tuzemsku působí teprve několik měsíců a zatím bojuje s modely střední třídy. O pozadí značky, jejích úspěších, portfoliu i plánech jsme hovořili s country senior sales directorem vivo pro ČR Romanem Šebkem. Čtěte více

Samsung starší přístroje Galaxy přetváří na zařízení pro chytrou domácnost

26. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Díky iniciativě Galaxy Upcycling at Home zákazníci dostanou možnost znovu oživit staré smartphony a udělat z nich zařízení pro internet věcí – pomůže k tomu jednoduchá aktualizace softwaru. Ze starých zařízení Galaxy se můžou stát dětské chůvičky, hlídač domácích mazlíčků apod. Čtěte více

Samsung: chytrý telefon Galaxy M12

24. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Po loňském úspěchu modelů Galaxy M11 a M21 přichází na trh další zástupce téže řady, který nabídne zajímavé funkce za dostupnou cenu. Zároveň přináší atraktivní vylepšení včetně displeje typu Infinity-V s obnovovací frekvencí 90 Hz nebo baterie s kapacitou 5 000 mAh. Čtěte více