Výrobce televizorů TCL představil svůj první smartphone

20. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Značka TCL, známá na trhu zejména jako výrobce televizorů, přichází do Evropy se svým prvním chytrým telefonem. Telefon zaujme nejen svým displejem, u kterého výrobce využívá technologie inspirované televizními obrazovkami, ale např. také fotoaparátem se třemi objektivy a pokročilou umělou inteligencí.

Elegantní TCL PLEX se vyznačuje designem s 3D holografickou úpravou zad, které kryje odolné 2.5D sklo. Telefon se nabízí v barevných provedeních Opal White a Obsidian Black, které byly vytvořeny pomocí technologie nanolaserového leptání a nanovrstvy nanesené ve vakuu. Výsledkem je futuristický lesk, který upoutá na první pohled.

Novinka je vybavena 6,53" displejem s rozlišením Full HD+, který zabírá 90 % čelní strany telefonu. Přední kamera je diskrétně zasazena do levého horního rohu obrazovky (tzv. Dotch). Displej má vlastní zobrazovací modul, díky němuž je obraz zářivější a s přesným podáním barev. Fotky a videa vylepšuje technologie NTXVISION, jejíž zásluhou je obraz v reálném čase optimalizován tak, aby na něm vynikly barvy, jas a kontrast. Díky zaobleným hranám displeje je obraz zcela ostrý i při okrajích snímku. TCL PLEX dokáže v reálném čase převádět SDR na HDR obraz, který má vyšší kontrast, zesílené barvy, jasnější světlé tóny a tmavší temnější barvy.

Displej nabízí několik zobrazovacích režimů. Adaptivní tón automaticky upravuje jas a teplotu barev s ohledem na okolní osvětlení. Čtecí režim změní zbarvení obrazovky, aby se vám pohodlně četlo jako z papírové knihy. Tento režim lze nastavit pro konkrétní aplikace, které často používáte. Tzv. pohodlný režim snižuje námahu očí tím, že filtruje 66 % škodlivého modrého světla vyzařovaného displejem.

Fotoaparát se třemi objektivy

TCL PLEX má na zadní straně trio kamer. Hlavní čočka s  rozlišením 48Mpx obsahuje senzor Sony, který zvládne natáčení videí v až 4K kvalitě. Druhá čočka s rozlišením 16 Mpx a šířkou záběru 123 stupňů je širokoúhlá a umožňuje na jednu scénu zachytit čtyřikrát více než primární fotoaparát. Třetí čočka je vysoce citlivá na světlo, má rozlišení 2 Mpx a velikost pixelu 2,9 µm.

Fotoaparát dokáže v automatickém režimu propojit pomocí umělé intelligence automatický jas, potlačení šumu, super rozlišení a HDR. Díky tomu jsou snímky pořízené v tmavém prostředí třikrát jasnější. K dispozici je také Super noční režim, který vykouzlí i za tmy fotografie s větší ostrostí, jasem a barevností.

Smartphone dokáže točit 32× zpomalená videa s frekvencí 960 snímků za sekundu v HD kvalitě. Funkce Chytré natáčení videa detekuje a sleduje pohybující se objekt, automaticky přibližuje obraz a stabilizuje ho. Přední selfie kamera má rozlišení 24 Mpx a při focení spojí čtyři pixely do jednoho, což zvyšuje kvalitu záběru.

Prostředí TCL UI

V uživatelském prostředí TCL UI se snoubí příjemné s užitečným. Jeho rozhraní je čisté a vizuálně aktraktivní. Uživatel se v něm snadno zorientuje, upraví nastavení, automaticky seřadí aplikace podle funkce, smaže fotografie přejetím prstu nahoru po displeji a mnoho dalšího. Pomocí Chytrého panelu si lze prostředí přizpůsobit podle vlastního vkusu. V aplikaci fotoaparátu lze snadno nastavit zkratky pro preferované fotorežimy. Postranní tlačítko Smart Key rychle spustí oblíbené aplikace nebo často používané funkce.

O výkon se stará osmijádrový processor Qualcomm Snapdragon 675, 6 GB operační paměti a 128 GB interní paměti. TCL PLEX podporuje rychlé nabíjení Qualcomm, takže baterii lze nabít z nuly na poloviční kapacitu již za 32 minut.

Telefon lze využít také jako ovladač vybraných televizorů značky TCL prostřednictvím aplikace T-Cast. Funkce Dálkové ovládání TV vám umožňuje ovládat televizor pomocí dotykové obrazovky smartphonu nebo hlasovými povely. Funkce zrcadlení obrazu umožňuje vysílat videa, fotky a hudbu na váš televizor. Telefon lze také bezdrátově propojit pomocí Bluetooth až se čtyřmi reproduktory nebo sluchátky.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Samsung začal prodávat antibakteriální UV čističku s funkcí bezdrátového nabíjení

10. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Kompaktní a praktické zařízení pojme prakticky všechny typy mobilních telefonů, včetně největšího modelu Galaxy S20 Ultra 5G, ale lze jej využít i pro hodinky, sluchátka, brýle, dálkové ovladače a další menší předměty denní potřeby. Čtěte více

Samsung představil špičkové smartphony a tablety řady Galaxy

7. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung uspořádala tradiční akci Galaxy Unpacked poprvé v historii ve virtuální podobě. Na akci byla představena řada zajímavých novinek pro ty nejnáročnější uživatele. Světlo světa tak mimo jiné spatřily telefony Galaxy Note20 a Galaxy Note20 Ultra nebo univerzální tablety k práci i zábavě Tab S7 a S7+. Čtěte více

AT Computers získalo zastoupení Samsung Telco i na Slovensku

4. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers získala zastoupení pro prodej Samsung telefonů, tabletů, hodinek a příslušenství i pro slovenský trh. Nový kontrakt platí od 1. srpna 2020. Čtěte více

ASUS: smartphony řady ROG Phone 3

30. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
ASUS představil třetí generaci svých herních smartphonů ROG Phone, která zahrnuje hned dva modely – vlajkovou loď ROG Phone 3 a ROG Phone 3 Strix Edition. ROG Phone 3 coby nástupce loňského modelu ROG Phone II využívá nejvýkonnější mobilní platformu současnosti a novinkou je také podpora mobilních sítí 5G. Čtěte více