Výrobce televizorů TCL představil svůj první smartphone

20. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Značka TCL, známá na trhu zejména jako výrobce televizorů, přichází do Evropy se svým prvním chytrým telefonem. Telefon zaujme nejen svým displejem, u kterého výrobce využívá technologie inspirované televizními obrazovkami, ale např. také fotoaparátem se třemi objektivy a pokročilou umělou inteligencí.

Elegantní TCL PLEX se vyznačuje designem s 3D holografickou úpravou zad, které kryje odolné 2.5D sklo. Telefon se nabízí v barevných provedeních Opal White a Obsidian Black, které byly vytvořeny pomocí technologie nanolaserového leptání a nanovrstvy nanesené ve vakuu. Výsledkem je futuristický lesk, který upoutá na první pohled.

Novinka je vybavena 6,53" displejem s rozlišením Full HD+, který zabírá 90 % čelní strany telefonu. Přední kamera je diskrétně zasazena do levého horního rohu obrazovky (tzv. Dotch). Displej má vlastní zobrazovací modul, díky němuž je obraz zářivější a s přesným podáním barev. Fotky a videa vylepšuje technologie NTXVISION, jejíž zásluhou je obraz v reálném čase optimalizován tak, aby na něm vynikly barvy, jas a kontrast. Díky zaobleným hranám displeje je obraz zcela ostrý i při okrajích snímku. TCL PLEX dokáže v reálném čase převádět SDR na HDR obraz, který má vyšší kontrast, zesílené barvy, jasnější světlé tóny a tmavší temnější barvy.

Displej nabízí několik zobrazovacích režimů. Adaptivní tón automaticky upravuje jas a teplotu barev s ohledem na okolní osvětlení. Čtecí režim změní zbarvení obrazovky, aby se vám pohodlně četlo jako z papírové knihy. Tento režim lze nastavit pro konkrétní aplikace, které často používáte. Tzv. pohodlný režim snižuje námahu očí tím, že filtruje 66 % škodlivého modrého světla vyzařovaného displejem.

Fotoaparát se třemi objektivy

TCL PLEX má na zadní straně trio kamer. Hlavní čočka s  rozlišením 48Mpx obsahuje senzor Sony, který zvládne natáčení videí v až 4K kvalitě. Druhá čočka s rozlišením 16 Mpx a šířkou záběru 123 stupňů je širokoúhlá a umožňuje na jednu scénu zachytit čtyřikrát více než primární fotoaparát. Třetí čočka je vysoce citlivá na světlo, má rozlišení 2 Mpx a velikost pixelu 2,9 µm.

Fotoaparát dokáže v automatickém režimu propojit pomocí umělé intelligence automatický jas, potlačení šumu, super rozlišení a HDR. Díky tomu jsou snímky pořízené v tmavém prostředí třikrát jasnější. K dispozici je také Super noční režim, který vykouzlí i za tmy fotografie s větší ostrostí, jasem a barevností.

Smartphone dokáže točit 32× zpomalená videa s frekvencí 960 snímků za sekundu v HD kvalitě. Funkce Chytré natáčení videa detekuje a sleduje pohybující se objekt, automaticky přibližuje obraz a stabilizuje ho. Přední selfie kamera má rozlišení 24 Mpx a při focení spojí čtyři pixely do jednoho, což zvyšuje kvalitu záběru.

Prostředí TCL UI

V uživatelském prostředí TCL UI se snoubí příjemné s užitečným. Jeho rozhraní je čisté a vizuálně aktraktivní. Uživatel se v něm snadno zorientuje, upraví nastavení, automaticky seřadí aplikace podle funkce, smaže fotografie přejetím prstu nahoru po displeji a mnoho dalšího. Pomocí Chytrého panelu si lze prostředí přizpůsobit podle vlastního vkusu. V aplikaci fotoaparátu lze snadno nastavit zkratky pro preferované fotorežimy. Postranní tlačítko Smart Key rychle spustí oblíbené aplikace nebo často používané funkce.

O výkon se stará osmijádrový processor Qualcomm Snapdragon 675, 6 GB operační paměti a 128 GB interní paměti. TCL PLEX podporuje rychlé nabíjení Qualcomm, takže baterii lze nabít z nuly na poloviční kapacitu již za 32 minut.

Telefon lze využít také jako ovladač vybraných televizorů značky TCL prostřednictvím aplikace T-Cast. Funkce Dálkové ovládání TV vám umožňuje ovládat televizor pomocí dotykové obrazovky smartphonu nebo hlasovými povely. Funkce zrcadlení obrazu umožňuje vysílat videa, fotky a hudbu na váš televizor. Telefon lze také bezdrátově propojit pomocí Bluetooth až se čtyřmi reproduktory nebo sluchátky.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Skládací Samsung míří do České republiky

3. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Telefon Samsung Galaxy Fold se na českém trhu začne oficiálně prodávat 13. prosince. Zájemci si jej však mohou již nyní předobjednat ve značkových prodejnách a na e-shopu výrobce. Telefon s ohebným displejem bude k dispozici v černém a stříbrném provedení s 512GB pamětí. Čtěte více

5G sítě bude v roce 2025 používat 2,6 miliardy lidí

2. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ericsson)
Společnost Ericsson očekává, že v průběhu příštích šesti let vzroste celosvětový počet uživatelů připojených k 5G na 2,6 miliardy. Ericsson Mobility Report dále předpokládá, že průměrný měsíční přenos dat na jeden smartphone se do konce roku 2025 zvýší na 24 GB, což bude ovlivněno především změnou chování spotřebitelů, jako je například streamování virtuální reality. Čtěte více

Gartner: Prodej mobilních telefonů byl ve třetím čtvrtletí slabý

28. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Globální prodej chytrých telefonů koncovým uživatelům podle Gartneru ve třetím čtvrtletí roku 2019 meziročně klesl o 0,4 %. Poptávka zůstává slabá zejména proto, že zákazníci hlejí co nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty. Společnost Huawei prodala o 13 milionů telefonů více, Apple naopak téměř o pět milionů méně. V ČR prodej meziročně klesl o 0,3 %. Čtěte více

Xiaomi: chytrý telefon Redmi Note 8T

22. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xiaomi)
Značka Redmi, patřící společnosti Xiaomi, uvedla na trh telefon Note 8T. Novinka ze série Note 8 navíc přináší technologii NFC, zaujme např. 48 megapixelovým fotoaparátem a je dostupná v několika barevných provedeních a paměťových variantách. Čtěte více