Vylepšení softwaru Lifeline od Iomegy

31. 1. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Iomega)
Iomega představila další verzi operačního systému EMC LifeLine s označením Bellagio. Tento operační systém produktů Iomega StorCenter umožňuje uživatelům jejich maximální využití.

Mezi hlavní představená vylepšení v rámci funkcionality patří možnost zálohování nastavení pro případy obnovení nebo instalace více zařízení. Pro ještě vyšší zabezpečení uložených dat v produktech Iomega StorCenter PX je v rámci softwaru LifeLine použito 128 bitové šifrování souborů. Mezi další vylepšení patří také management automatického zapnutí a vypnutí úložiště.

Díky funkci WOL (wake-up on LAN) lze také úložiště NAS řady px “probudit“ prostřednictvím požadavku sítě LAN. K dispozici je protokol SFTP pro bezpečný vzdálený přenos dat.

Upgrade softwaru LifeLine také až o 30 procent zrychluje čtení a zápis dat, umožňuje import bezpečnostních certifikátů a přináší vylepšenou verzi kontroly a reportování stavu pevných disků (SMART). V rámci představených vylepšení byla také zapracována podpora aplikací třetích stran. Uživatelé tak mohou stahovat další aplikace z webu LifelineApps.com díky funkci Partner App Download.

Integrována byla aplikace Atmos, která poskytuje možnost využívat cloudových služeb společnosti EMC, aplikace pro bezpečnostní video systémy Mindtree s pokročilými funkcemi (licence pro jednu kameru je zdarma pro všechna zařízení) a vylepšena byla aplikace AVHS. Nově byl software LifeLine také certifikován pro VMware vSphere ESXi 5.0. Software je již certifikován např. pro Citrix Ready, Windows Server 2003 a 2008, Exchange a Symantec Backup Exec 2010.