Vylepšené portfolio ThinkPadů přináší větší výběr konfigurací

3. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila novinky v portfoliu produktů řady Thinkpad. Široká nabídka nových modelů z řady T, X a L přináší spojení kvalitního zpracování, designu a moderních IT řešení s chytrými funkcemi. Počítače pohánějí procesory 10. generace Intel Core vPro nebo nová generace procesorů AMD Ryzen 4000 Pro Mobile.

Nejnovější modely nabídnou:

  • Režim Modern Standby, kdy je notebook stále připojený, avšak s nižší spotřebou baterie, a je okamžitě připraven znovu se dát do práce. Probuzení může být ještě jednodušší a rychlejší s možností probuzení z režimu spánku pomocí hlasu (Wake on Voice).
  • Možnost rychlého připojení k internetu s Wi-Fi 6 a připojením až CAT 16 WWAN. Wi-Fi verze 6 je navržena tak, aby udržovala optimální rychlost připojení, zatímco nový bezpečnostní protokol WPA3 znesnadní případným kyberzločincům jejich pokusy o prolomení uživatelských hesel.
  • OLED displeje s až UHD rozlišením a volitelnou technologií Dobly Vision nabídnou živé vykreslení barev. Ozvučení systémem reproduktorů Dolby Audio Speaker System u modelů z řady T a X. Notebooky ThinkPad řady L disponují technologií Dolby Audio.

Novinky prošly podobně jako jejich předchůdci zkouškami ve 22 různých testech Mil-Spec. Notebooky z této produktové rodiny se neustále zlepšují – za posledních patnáct let zlepšila značka ThinkPad svou kvalitu o 73 % i přesto, že ročně vyrábí 4,5× více produktů.

Součástí představených notebooků je také systém ochrany dat ThinkShield s volitelnými funkcemi PrivacyGuard a PrivacyAlert. Ty jsou dostupné u modelů s infračervenou kamerou a pomohou uživatelům chránit jejich informace na displeji před nechtěným čtením druhou osobou. Všechny modely disponují mechanickým krytem kamery ThinkShutter a čtečkou otisků prstů.

ThinkPad X13 a X13 Yoga
Nové modely z řady ThinkPad X jsou navrženy tak, aby uživatelům poskytly podobné funkce jako notebooky řady T a další inovace v menším a přenositelnějším balení. ThinkPad X13 a X13 Yoga jsou poháněny 10. generací procesorů Intel Core vPro a mají k dispozici volitelný Full HD displej s funkcemi PrivacyGuard a PrivacyAlert. ThinkPad X13 je také dostupný v konfiguraci s mobilními procesory AMD Ryzen PRO 4000 Mobile. Model X13 Yoga je systémem reproduktorů Dolby Audio Speaker System a volitelně také UHD OLED displejem s živými barvami a technologií Dolby Vision.

ThinkPad T14, T14s a T15

Řada ThinkPad T je nejúspěšnější produktovou rodinou a pilířem portfolia značky ThinkPad. Nové 14" a 15" modely disponují operačním systémem Windows 10 Pro a jsou poháněny 10. generací procesorů Intel Core vPro, případně mobilními procesory AMD Ryzen PRO 4000 Mobile. Ty je možné nasadit do modelů ThinkPad T14 a T14s.

ThinkPad L14, L15, L13 a L13 Yoga

Firemní uživatelé, kteří hledají odolné, výkonné, a přitom cenově dostupné notebooky zaujme řada ThinkPad L. Počítače jsou nově tenčí a lehčí a disponují funkcemi pro větší efektivitu práce i mimo kancelář jako je Wi-Fi verze 6 a volitelné připojení CAT 9 WWAN. Notebooky ThinkPad L14 a L15 mají speciální klávesy pro snadnější připojení ke konferenčním hovorům. Samozřejmostí jsou volitelně dotykové displeje, operační systém Windows 10 Pro a technologie Dolby Audio. O pohodlné a bezpečné přihlášení se stará čtečka otisků prstů s podporou Windows Hello.

Štítky: 

Podobné články

Gartner: Prodej počítačů, tabletů a mobilů letos klesne až o 14 %

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej zařízení (tedy počítačů, tabletů a mobilních telefonů) by letos mohl podle Gartneru ve srovnání s předchozím rokem klesnout až o téměř 14 %. Znamenalo by to, letos bude prodáno 1,9 miliardy zařízení. Čtěte více

Dell představil nové notebooky XPS 15 a XPS 17

25. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell uvedla na trh nové notebooky z populární série XPS v podobě přepracovaného 15" modelu a zbrusu nové 17" varianty. Novinky se pyšní inovovaným designem i nasazením nejnovějších technologií. Čtěte více

Dynabook: notebooky Portégé X30-G, X40-G a X50-G

17. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dynabook)
Společnost Dynabook představila tři inovované notebooky řady Portégé X – Portégé X30-G (13,3"), Portégé X40-G (14") a Portégé X50-G (15,6"). Novinky představují kompletní sadu podnikových notebooků zaměřenou na profesionální využití, které jsou nyní vybaveny procesory Intel 10. generace a nejnovějšími funkcemi pro zvýšení výkonu a zabezpečení. Čtěte více

Notebooky HP s procesory AMD jsou ideální pro práci na dálku

15. 5. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Multitasking a vysoká mobilita jsou dnes při práci na počítači naprosto zásadní. Drtivá většina uživatelů totiž ke své práci potřebuje několik aplikací – prohlížeč, textový editor, CRM, e-mail a řadu dalších… Je zapotřebí, aby byl počítač nejen dostatečně výkonný, ale také plně mobilní, aby mohli uživatelé pracovat pohodlně odkudkoliv. Jak si v tomto ohledu stojí notebooky od HP s procesory AMD? Čtěte více