VSHosting otevřel ServerPark. Má jít o nejlépe zabezpečené datové centrum v ČR

11. 8. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: VSHosting)
V pražské Hostivaři bylo otevřeno nejmodernější datové centrum pro provoz velkých internetových projektů. Stavba započala v listopadu 2014, doposud si vyžádala několik desítek milionů korun a pojme až 7 500 serverů s kapacitou 15 petabytů dat a půl milionu gigabytů operační paměti.
Ze slavnostního otevření

ServerPark je samostatným objektem vybudovaným „na zelené louce“ za účelem provozu serverů. Zároveň je ServerPark první stavbou datacentra pro koncové uživatele na území Prahy po téměř deseti letech.

Dvoupodlažní objekt se dvěma nezávislými trafostanicemi a dieselovými generátory patří k nejlépe zabezpečeným stavbám.  To dokazuje například skutečnost, že datové centrum je „železobetonovou pevností“ s pancéřovými dveřmi, zajištěnými perimetry a mnoha aktivními bezpečnostmi prvky. Budova je zabezpečena proti požáru automatickým hasicím systémem s inertním plynem a je připravena i na několikatýdenní výpadek elektřiny.

V současnosti pojme ServerPark až 7 500 serverů. Rozdělení do tří etap posilování kapacity datového centra ovšem v budoucnosti slibuje rozvoj. Do budovy bude dále přivedena konektivita od VSHostingu s přímým přístupem pro přední světové operátory.

Svou kapacitou a standardem provedení nás zprovoznění ServerParku připraví na mnoho let expanze dopředu. To je velmi důležité, protože objem uskladněných a přenášených dat v ekonomice závratně roste. Prostor pro rozvoj VSHostingu  hledáme již nyní i v zahraničí,“ řekl Damir Špoljarič, generální ředitel společnosti VSHosting.

Mezi stěžejní charakteristiky ServerParku patří především splnění klíčových technologických požadavků standardu Tier IV (nejvyšší možný standard provedení datových center na světě).  Tier IV mimo jiné znamená, že všechny prvky ochrany provozu datového centra jsou minimálně zdvojené, aby pravděpodobnost výpadku provozu byla téměř nulová.

K dalším prvkům výbavy patří modulární záložní bateriový systém s vysokou účinností (97 %), stejně jako systém chlazení, který je unikátně zálohován též bateriovým záložním systémem a pracuje v nadstandardně zálohovaném režimu N+2 (odolný vůči poruše dvou klimatizačních jednotek).

ServerPark je k páteřnímu internetu připojen třemi nezávislými optickými přípojkami, jejichž výstavbu v pražských komunikacích si VSHosting též zajišťoval. Aktuálně je vedeno přes pět kilometrů optických tras do hlavních páteřních optických uzlů.

Fotogalerie: 

Podobné články

Cisco představilo nová cloudová řešení včetně serverů pro hybridní provoz

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila nové způsoby, jak pomáhá zákazníkům urychlit digitální transformaci přesunem dalších prostředků do cloudu. Propojený, distribuovaný svět, ve kterém žijeme, je mnohem více než dříve závislý na cloudu a podnikové IT týmy se potýkají se zajišťováním optimální digitální zkušenosti kdekoli a kdykoli uživatelé potřebují přístup. Čtěte více
Jiří Dobeš, Business Unit Manager divize Dell v DNS

DNS (Jiří Dobeš a Vladimír Havelka): Každý den chceme být o krůček lepší

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DNS)
Zjistit pro vás maximální množství aktuálních informací o divizi Dell ve společnosti DNS jsme získali díky možnosti vyzpovídat Business Unit Managera Jiřího Dobeše a Senior Consultanta Vladimíra Havelku. Hovořili jsme nejen o pohodové atmosféře v DNS a společné snaze se neustále zlepšovat, ale i o dopadu covidové pandemie, aktuálních trendech, produktových novinkách z portfolia Dellu i plánech do budoucna a mnoha dalších zajímavých věcech. Čtěte více

Dell EMC: úložiště PowerStore 500

30. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies zvyšuje výkon a rozšiřuje schopnosti podnikových úložných systémů Dell EMC PowerStore novým softwarem a možnostmi automatizace. Představuje také nízkonákladový model PowerStore 500 s výkonem a funkcemi podnikové třídy vhodný pro širší okruh podniků a způsobů využití. Čtěte více

Česko i svět čeká boom datových center pro internet věcí

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Altron)
Trh s datovými centry zažívá díky rychlému rozvoji informačních technologií prudký růst. Týká se to i tzv. edge datových center, která jsou díky svému umístění v blízkosti koncových uživatelů vhodná například pro systémy v internetu věcí. Z globálního pohledu by se měl trh s těmito datacentry podle poradenské společnosti PwC do roku 2024 téměř ztrojnásobit. Čtěte více