VSHosting otevřel ServerPark. Má jít o nejlépe zabezpečené datové centrum v ČR

11. 8. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: VSHosting)
V pražské Hostivaři bylo otevřeno nejmodernější datové centrum pro provoz velkých internetových projektů. Stavba započala v listopadu 2014, doposud si vyžádala několik desítek milionů korun a pojme až 7 500 serverů s kapacitou 15 petabytů dat a půl milionu gigabytů operační paměti.
Ze slavnostního otevření

ServerPark je samostatným objektem vybudovaným „na zelené louce“ za účelem provozu serverů. Zároveň je ServerPark první stavbou datacentra pro koncové uživatele na území Prahy po téměř deseti letech.

Dvoupodlažní objekt se dvěma nezávislými trafostanicemi a dieselovými generátory patří k nejlépe zabezpečeným stavbám.  To dokazuje například skutečnost, že datové centrum je „železobetonovou pevností“ s pancéřovými dveřmi, zajištěnými perimetry a mnoha aktivními bezpečnostmi prvky. Budova je zabezpečena proti požáru automatickým hasicím systémem s inertním plynem a je připravena i na několikatýdenní výpadek elektřiny.

V současnosti pojme ServerPark až 7 500 serverů. Rozdělení do tří etap posilování kapacity datového centra ovšem v budoucnosti slibuje rozvoj. Do budovy bude dále přivedena konektivita od VSHostingu s přímým přístupem pro přední světové operátory.

Svou kapacitou a standardem provedení nás zprovoznění ServerParku připraví na mnoho let expanze dopředu. To je velmi důležité, protože objem uskladněných a přenášených dat v ekonomice závratně roste. Prostor pro rozvoj VSHostingu  hledáme již nyní i v zahraničí,“ řekl Damir Špoljarič, generální ředitel společnosti VSHosting.

Mezi stěžejní charakteristiky ServerParku patří především splnění klíčových technologických požadavků standardu Tier IV (nejvyšší možný standard provedení datových center na světě).  Tier IV mimo jiné znamená, že všechny prvky ochrany provozu datového centra jsou minimálně zdvojené, aby pravděpodobnost výpadku provozu byla téměř nulová.

K dalším prvkům výbavy patří modulární záložní bateriový systém s vysokou účinností (97 %), stejně jako systém chlazení, který je unikátně zálohován též bateriovým záložním systémem a pracuje v nadstandardně zálohovaném režimu N+2 (odolný vůči poruše dvou klimatizačních jednotek).

ServerPark je k páteřnímu internetu připojen třemi nezávislými optickými přípojkami, jejichž výstavbu v pražských komunikacích si VSHosting též zajišťoval. Aktuálně je vedeno přes pět kilometrů optických tras do hlavních páteřních optických uzlů.

Obrazová galerie:

Podobné články

Počasí ovlivňuje téměř polovinu datových center

10. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Altron)
Extrémní výkyvy počasí zvyšují riziko výpadků všech IT systémů včetně datových center. Následky mohou být fatální. Ze studie, kterou provedla společnost Uptime Institute vychází, že až 60 % všech respondentů se domnívá, že přerušení dodávek v oblasti IT sektoru bude stále častější. Česká společnost Altron tuto tezi potvrzuje a dodává, že je důležité s tímto faktorem počítat již při výstavbě datových center. Čtěte více

Modernizovaný hyperkonvergovaný systém Dell EMC VxRail zvyšuje výkon i flexibilitu

27. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies představila nové, výkonnější systémy hyperkonvergované infrastruktury Dell EMC VxRail založené na nedávno uvedených serverech Dell EMC PowerEdge. Dell vydává také inovovaný software a představuje dynamické nody, které zákazníkům umožní efektivněji využívat stávající prostředky a podporovat náročné pracovní zátěže. Čtěte více

Výdaje na cloudovou infrastrukturu v první čtvrtletí 2021 rostly

16. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: IDC)
Podle studie IDC Worldwide Quarterly Enterprise Infrastructure Tracker: Buyer and Cloud Deployment vzrostly v prvním čtvrtletí roku 2021 (1Q21) výdaje na produkty výpočetní a úložné infrastruktury pro cloudovou infrastrukturu, včetně dedikovaných a sdílených prostředí, meziročně vzrostly o 12,5 % na 15,1 miliardy dolarů. Čtěte více

Kingston Digital dodává U.2 NVMe SSD disk DC1500M pro datová centra

8. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Kingston zahájil prodej U.2 NVMe PCIe SSD DC1500M, který je určen pro datová centra a smíšenou provozní zátěž. DC1500M využívá rozhraní NVMe PCIe 3.0 ×4 a má předvídatelný výkon při náhodném čtení/zápisu i předvídatelnou latenci v širokém rozsahu pracovních zátěží. Čtěte více