ViewSonic představil plány na druhé pololetí 2024 a uvedl na český trh nové produkty

10. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Společnost ViewSonic odhalila své ambiciózní plány na druhou polovinu roku 2024 a představila několik inovativních produktů. Klíčové novinky letošního roku zahrnují uvedení projektoru M10, bezdrátové sady ViewSonic Wireless Screen Casting Kit a herního monitoru XG272-2K-OLED. ViewSonic zároveň oznámil plánované zahájení výroby projektorů s 3LCD technologií.

M10: Přenosný laserový RGB Smart projektor

Projektor M10 nastavuje nový standard v oblasti přenosných projektorů, protože využívá laserovou RGB technologii a přichází v kompaktním provedení. Díky využití výhod této laserové projekce poskytuje obrazový a barevný výkon se 100% pokrytím barevného gamutu BT.2020 a jasem 2 200 laser RGB lm. Projektor povyšuje zážitek z domácího kina a přináší 120" obraz v rozlišení Full HD 1 080p doplněný reproduktorem Harman Kardon. Díky funkcím, jako je automatické nastavení lichoběžníkového zkreslení H/V a okamžité automatické zaostření, poskytuje čistou projekci během několika sekund a nabízí okamžitý filmový požitek. Oblíbené filmy si uživatel snadno přehraje díky všestranným možnostem připojení včetně Wi-Fi pro bezdrátové zrcadlení obrazovky a USB-C pro přímé zobrazení obsahu z mobilních zařízení.

WPD-700: Sada pro bezdrátový přenos obrazu

WPD-700 je intuitivní, stabilní a bezpečné řešení bezdrátového přenosu obrazu. Nabízí funkci plug-and-play a umožňuje uživatelům bezdrátově vysílat obsah z mobilních zařízení bez nutnosti nastavení sítě nebo instalace softwaru. Pomocí připojení peer-to-peer zajišťuje stabilitu a zabezpečení přenosu a zjednodušuje přístup hostů pro sdílení obsahu. Zařízení WPD-700 poskytuje plynulé streamování s latencí menší než 80 ms a podporuje rozlišení až 1 080p Full HD. Navíc umožňuje bezdrátové streamování obsahu chráněného DRM z oblíbených platforem, jako jsou Netflix, Disney+ a další. Díky přenosovému dosahu až 30 m umožňuje bezdrátově přenášet obsah i ve velkých prostorech. Vysílač je vybaven portem USB-C, který zajišťuje přímou kompatibilitu s většinou mobilních zařízení bez dalších adaptérů.

XG272-2K-OLED: 27“ herní OLED monitor s 240Hz obnovovací frekvencí

Monitor XG272-2K-OLED zaujme rozlišením 2K QHD a OLED obrazovkou. Obnovovací frekvence 240 Hz a doba odezvy až 0,02 ms (GTG) zajišťují plynulé a rychlé hraní. Zážitek prohlubují technologie NVIDIA G-Sync Compatible a AMD FreeSync Premium. Kromě obrazového výkonu monitor XG272-2K-OLED zaujme také svým čistým, bílým designem. Vzhled monitoru lze dále zatraktivnit také přizpůsobitelným RGB osvětlením. Ovládání displeje pak usnadňuje také přiložený dálkový ovladač umožňující měnit základní parametry displeje, vstupy a herní režimy.

Nové komerční a industriální displeje

Během konference byly představeny také nové komerční displeje a digitální kiosky, které zahrnují nástěnné, outdoorové, kabinetní, stolní a samostatně stojící modely. Tyto kiosky jsou navrženy tak, aby vyhovovaly různým potřebám podniků a veřejných prostor.

ViewSonic představil svou novou řadu industriálních displejů XF, které jsou odolné vůči extrémním podmínkám a mají certifikaci IP65. Tyto displeje jsou určeny pro použití v průmyslových prostředích, kde je vyžadována vysoká odolnost a spolehlivost.

Dalším představeným produktem byl interaktivní panel IFP52-2F s EDLA certifikací, který nabízí pokročilé funkce pro vzdělávání i firemní prostředí. Tento panel podporuje multi-touch ovládání a je vybaven širokou škálou vstupů pro snadnou integraci do různých systémů.

Opomenuty nebyly ani panely IFP-G1, které jsou navrženy bez operačního systému Android a podporují filozofii Bring Your Own Device (BYOD). Tento přístup je odpovědí na obavy z bezpečnostních hrozeb, které mohou operační systémy představovat pro velké korporace. Uživatelé mohou připojit své firemní notebooky nebo zakoupit OPS PC Windows 11 nebo Android 14, přičemž zařízení jsou stále certifikovaná pod EDLA pro zajištění maximální bezpečnosti a výkonu.

Inovace, kvalita, výkon a uživatelský zážitek

Společnost ViewSonic pokračuje v inovacích a přináší na trh produkty, které reflektují moderní potřeby uživatelů a podniků. S novými technologiemi a řešeními je ViewSonic připraven nabídnout to nejlepší na trhu. Důraz je kladen jak na výkon a kvalitu, tak na design a co nejlepší uživatelský zážitek. Navíc jsou všechny výrobky společnosti navrhovány tak, aby byly maximálně recyklovatelné a co nejšetrnější pro životní prostředí.

Matúš Výbošťok, country sales manager pro Českou republiku, Slovensko, Maďarsko a Srbsko ze společnosti ViewSonic, uvedl: „Naše nové produkty a technologie jsou výsledkem neustálého vývoje a naslouchání potřebám našich zákazníků. Věříme, že přinesou nové možnosti a zlepší zážitek uživatelů v různých segmentech.“

„Naše komerční displeje a digitální kiosky jsou navrženy tak, aby nabízely maximální flexibilitu a spolehlivost pro podniky. Jsme přesvědčeni, že naše nová řada produktů bude mít pozitivní dopad na podnikání našich klientů,“ doplnil sales manager B2B pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, Radek Švehla.

Josef Švejda, regional sales account manager ve společnosti ViewSonic, dodal: „Spotřebitelé očekávají stále vyšší standardy kvality a výkonu. S našimi novými monitory a projekčními řešeními jsme připraveni tyto očekávání nejen naplnit, ale i překonat.“

Obrazová galerie:

Podobné články

Novinky a trendy v segmentu projektorů

5. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD)
Zástupce výrobců projektorů, kteří působí na českém a slovenském trhu, jsme vyzpovídali ohledně aktuálních trendů v tomto atraktivním audiovizuálním segmentu. Na následujících řádcích vám tak přinášíme možnost si nastudovat aktuální dění ve spotřebitelském i firemním/profi segmentu a seznámit se se zajímavými produktovými novinkami. Čtěte více

ATC získalo dvě ocenění od EPSONu

7. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers dostala hned dvojici ocenění od společnosti EPSON. Ceny byly předány na přátelském setkání v pondělí 29. 4. 2024. Čtěte více

Epson předváděl unikátní technologie z oblasti projekční techniky

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson uspořádala v prostorách Home of AV v Říčanech u Prahy pro své resellery PQ launch & HBR training. Akce byla zaměřena především na představení nových 4K HBR projektorů řady PQ. Nechyběly workshopy doplněné praktickými ukázkami užitečných funkcí projektorů včetně edge blandingu, stackingu a videomappingu. Čtěte více

Marcel Divín (Epson): Reselleři jsou partneři na celý život

16. 4. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: dcd)
Marcel Divín, branch office manager společnosti Epson Europe CZ & SK, prozradil, jak se společnosti Epson daří a které novinky v dohledné době můžeme očekávat. Řeč přišla také na udržitelnost, která je pro Epson jednou z priorit. Čtěte více