Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

15. 9. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: WD)
Bez ohledu na to, zda jsou zaměstnanci doma, na cestách nebo v kanceláři, musí mít svá data v bezpečí. Tento výrazný posun znamená, že se produktivita a efektivita mění všude a pro všechny, a proto je robustní infrastruktura NAS nutností pro zálohování, ochranu dat, vzdálený přístup a digitální spolupráci.

Podle zprávy FutureScape 2022 přemění do roku 2023 padesát procent malých a středních podniků (SMB) svou organizační strukturu na vzdálené/virtuální organizace, aby mohly čelit současným tržním podmínkám a jiným výzvám. Tyto modely jsou hnací silou technologických inovací, které umožňují pracovníkům přístup ke klíčovým zdrojům na různých místech, v různých časových pásmech a na různých zařízeních. Proto práce odkudkoli, vzdálený přístup, konektivita, škálovatelnost a přenosová rychlost definují nový standard pracoviště. Bez ohledu na to, zda jsou zaměstnanci doma, na cestách nebo v kanceláři, musí mít svá data v bezpečí – od pracovních dokumentů přes rodinné fotografie až po hudební a filmové archivy a další.

Tento výrazný posun znamená, že se produktivita a efektivita mění všude a pro všechny, a proto je robustní infrastruktura NAS nutností pro zálohování, ochranu dat, vzdálený přístup a digitální spolupráci. V systému NAS jsou data centrálně uložena v několika pozicích, které jsou obvykle obsazeny pevnými disky (HDD) nebo disky SSD (NAS SSD). K těmto datům může přistupovat více uživatelů prostřednictvím místní sítě (LAN) přes ethernet. V současné době je v popředí zájmu potřeba úložných řešení, která nabízejí vysokou kapacitu, přenosovou rychlost a spolehlivost za přijatelnou cenu. Zvýšení kapacity úložiště také znamená, že někteří uživatelé mohou využívat systémy NAS s menším počtem pozic, zatímco jiní nebudou muset přecházet na systém s větším počtem pozic, když jim dojde místo. Pro splnění těchto požadavků nabízí společnost Western Digital produktovou řadu WD Red, která je navržena speciálně pro střední a velké firemní zákazníky, přičemž v centru pozornosti jsou jejich požadavky na produktivitu.

V letošním roce slaví produktová řada WD Red. 10. výročí svého vzniku. To je další důvod, proč se blíže seznámit s touto produktovou řadou a jejími výhodami.

Maximální výkon: Pevné disky řady WD Red pomáhají systému NAS streamovat, sdílet a ukládat oblíbený obsah – kdekoli, kde je připojení k internetu. Společně s SSD disky WD Red mohou aplikace NAS pro prostředí malých a domácích kanceláří získat ještě vyšší výkon díky spojení rychlosti, odolnosti a flexibility pro snížení latence a zlepšení odezvy. Tyto SSD disky jsou k dispozici ve formátu 2,5“ nebo štíhlém formátu M.2 a spolu s pevnými disky WD Red jsou ideální pro ukládání do mezipaměti – ať už jde o online databáze, systémy NAS, střih videa v rozlišení 4K a 8K, nebo jiné použití. 

Spolehlivost bez kompromisů: Pevné disky WD Red Pro a WD Red Plus jsou optimalizovány pro vysokou spolehlivost a podporují trvalé pracovní zatížení s řešeními pro rodiny, domácí kanceláře a IT centra malých a středních firem. Tyto disky jsou navrženy s technologií záznamu CMR při 7 200 otáčkách za minutu, aby zvládly vysoce intenzivní pracovní zátěž v prostředí s nepřetržitým provozem. Exkluzivní technologie NASwareTM 3.0 umožňuje bezproblémovou integraci, robustní ochranu dat a optimální výkon pro systémy NAS pracující pod vysokými nároky. Vestavěné technologické funkce systému spolu s víceosým snímačem otřesů, který automaticky detekuje jemné otřesy, a s technologií dynamické výšky letu umožňují zvýšit kompatibilitu, možnost aktualizace i spolehlivost a upravit každou funkci čtení a zápisu tak, aby kompenzovala a chránila data.

Škálovatelné úložiště: Díky plné kompatibilitě pomáhají tyto pevné disky s kapacitou až 22 TB* (pevné disky WD Red Pro) uživatelům snadno přizpůsobit pole NAS jejich potřebám. Disky jsou k dispozici až pro 24šachtové systémy NAS a jsou ideální pro archivaci a sdílení, stejně jako pro obnovu pole RAID v rozšířených operačních systémech, jako je ZFS nebo jiné souborové systémy. Řada disků WD Red poskytuje přidanou hodnotu každé firmě, protože umožňuje zaměstnancům spolehlivě synchronizovat a sdílet své soubory včetně složek v řešení NAS, čímž přispívá ke zvýšení produktivity a efektivity.

Profilová karta firmy

WD

WD

Společnost WD, součást Western Digital, je ve svém oboru inovátorem s dlouhodobým vedoucím postavením. Firma, která udává tempo technologiím pro ukládání dat, produkuje spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky i disky SSD. Tyto disky jsou používány OEM partnery a systémovými integrátory v jejich stolních i přenosných počítačích, podnikových stanicích, vestavěných systémech a aplikacích spotřební elektroniky.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

NAS TVS-HX74 S QUTS Hero na souborovém systému ZFS

28. 12. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Qnap)
Společnost QNAP představila novinky z portfolia NAS úložišť. Jde o modely TVS-hx74 s operačním systémem QuTS hero využívající souborový systém ZFS. Díky své konfiguraci a procesorům Intel Alder Lake jsou tato zařízení vhodná především pro nasazení na virtualizační úlohy. Čtěte více

QNAP uvedl na trh multimediální NAS pro domácnosti

16. 12. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila řadu úložišť TS-x62 ve variantách pro dva nebo čtyři disky. Oba modely jsou vybaveny 2,5GbE portem, dvěma pozicemi M.2 PCIe pro SSD cache a slotem PCIe Gen 3. Uložená multimédia lze streamovat pomocí bezdrátových technologií nebo je přehrávat prostřednictvím výstupu HDMI 2.1 v televizoru nebo na monitoru. Čtěte více

QNAP QuTS hero h5.0.1 přináší šifrování LUN, spolehlivou výměnu disků RAID a další novinky

8. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP vydala QuTS hero h5.0.1, nejnovější verzi svého operačního systému pro NAS na bázi ZFS, který zvyšuje úroveň QuTS hero NAS a rozšiřuje možnosti ukládání velkých objemů dat (až 5 TB na sdílenou složku) a zabezpečení. Čtěte více

QNAP: úložiště TS-253E a TS-453E

22. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila dvoudiskové (TS-253E) a čtyřdiskové (TS-453E) úložiště vhodné pro poskytovatele řízených služeb, systémové integrátory a další firmy podnikající v oblasti IT, které hledají NAS vhodný pro dlouhodobé projekty. Za pozornost totiž stojí prodloužená podpora, která bude společností QNAP poskytovaná až do 2029. Čtěte více