TP-Link přichází s novým třípásmovým osmistreamovým Wi-Fi 6 routerem Archer AX95

13. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila nový třípásmový osmistreamový router Archer AX95 s podporou Wi-Fi 6. Nová vlajková loď, jíž dominuje osm antén, ukazuje, jak lze naplno využít sílu vysokorychlostního připojení bez jakéhokoliv omezení.

Archer AX95 v sobě moderní síťové technologie, ale zároveň je dostupný všem, kteří chtějí využívat internetové připojení na maximum a bez jakýchkoliv omezení. Třípásmový router využívající kanál šířky 160 MHz v pásmu 5 GHz totiž poskytuje osm streamů současně pro přenos rychlostí až 7,8 Gb/s. Třípásmovou strukturu navíc podporuje čipová sada Broadcom s 1,7 GHz čtyřjádrovým procesorem a 512 MB pamětí.

S funkcí Smart Connect router inteligentně přiřadí zařízení k nejlepšímu Wi-Fi pásmu, aniž by musel uživatel jakkoli zasahovat. Cesta k 8K streamování, bezproblémovému hraní online her či rychlému stahování objemných souborů, je tak otevřená všem.

Router Archer AX95 je vybaven osmi anténami, které zesilují signál po celém domě. Technologie Beamforming detekuje všechna připojená zařízení a koncentruje signály směrem k nim, a to i v jinak hůře dostupných místech. Domácnosti s vysokým počtem IoT ocení síť až pro dvě stovky takových zařízení. Router navíc s technologiemi OFDMA a MU-MIMO dosahuje vysoké kapacity, a tak přenos odchozích a příchozích dat z vícero zařízení současně probíhá hladce, aniž by docházelo k jakýmkoli prodlevám.

Prémiové kabelové připojení

Archer AX95 rovněž podporuje technologii OneMesh, což je jednoduchý způsob, jak vytvořit mesh síť s jediným názvem a heslem pro bezproblémové stabilní pokrytí celé domácnosti.

Kromě rychlého bezdrátového připojení poskytuje Archer AX95 také možnost vysokorychlostního kabelového připojení. 2,5 Gb/s a 1 Gb/s WAN/LAN porty a tři gigabitové LAN porty zajišťují maximální flexibilitu a zvýšenou propustnost sítě. Nechybí ani dvojice USB portů.

Robustní bezpečnost, jednoduchá správa i nastavení

Výrobce myslí na bezpečnost uživatelů, a proto je router vybaven bezpečnostními prvky TP-Link HomeShield, které poskytují ochranu dat a soukromí. Síťový skener v reálném čase detekuje potenciální hrozby a bezpečnostní problémy a rodiče zcela jistě ocení možnosti blokace nevhodného obsahu. S předplaceným programem HomeShield PRO lze navíc získat ochranu IoT, prevenci DDoS útoků a pokročilé funkce rodičovské ochrany. Archer AX95 podporuje i VPN služby, a tak lze zařízením umožnit přistupovat ke vzdáleným VPN serverům bez nutnosti instalace dalšího softwaru.

Jednoduché nastavení routeru Archer AX95 probíhá prostřednictvím webového rozhraní nebo aplikace Tether, která je dostupná pro zařízení s Androidem nebo iOS. Pomocí aplikace lze síť jednoduše spravovat, řídit rodičovskou kontrolu či přístupy, případně i vytvářet síť pro hosty. Je to opravdu jednoduché. S technologií Quality of Service (QoS) je také možné nastavit prioritu určitému zařízení nebo aktivitě v síti.

Profilová karta firmy

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů a řešení pro smart home dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více

Cisco s Microsoftem dosáhly při přenosu dat podmořským kabelem rychlosti 800 Gbps

1. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnosti Cisco a Microsoft dokázaly prostřednictvím transatlantického podmořského kabelu přenášet data rychlostí 800 Gbps na vzdálenost přes 6 000 kilometrů. Vysokorychlostní přenos demonstruje další potenciál v rozvoji síťové infrastruktury a otevírá další příležitosti pro špičkové aplikace a nasazení umělé inteligence. Čtěte více

Netgear: přístupový bod WBE750

24. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Kompaktní, třípásmový přístupový bod WBE750 s podporou Wi-Fi 7 je určený pro firmy a aktivity, které vyžadují spolehlivé bezdrátové připojení k internetu. Zařízení nabízí propustnost bezdrátové sítě až 18,4 Gb/s a je vybaveno 10 Gb/s portem s podporou PoE++. Čtěte více