TP-Link odhalil nová síťová řešení pro domácí i podnikové využití

14. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Hned několika zajímavými novinkami se pochlubila firma TP-Link – např. oceňovaná řada Deco nyní přichází s integrovaným hlasovým ovládáním. Dále se zákazníci mohou těšit na zařízení s podporou Wi-Fi 6E, zcela nové 10G switche, sítě 5G nebo bezpečnostní službu HomeShield.

Deco Voice X20 je vybaven Wi-Fi Mesh systémem s inteligentním reproduktorem, který poskytuje zákazníkům Wi-Fi síť pro celou domácnost s hlasovým ovládáním. Deco Voice X20, který pokryje plochu až 370 m2 (se dvěma jednotkami), pracuje s technologií TP-Link Mesh, a vytváří tak jednotnou síť, která umožňuje bezproblémový roaming i při pohybu po domě bez jakéhokoliv výpadku signálu – a to dokonce i během streamování, videohovorů nebo cloudového hraní. Alexa je integrována do vestavěného reproduktoru a umožňuje správu domácnosti, hlasové ovládání a streamování hudby. Deco Voice X20 podporuje také Alexa volání, zasílání zpráv a oznámení, což rozšiřuje rozsah interakcí mezi jednotkami Deco i s jinými zařízeními podporujícími Alexu.

Zařízení s podporou Wi-Fi 6E
Wi-Fi 6E se od staršího protokolu Wi-Fi 6 (bez „E“) odlišuje využitím 6GHz pásma. Do této rodiny zatím přibyly:

  • mesh systém pro domácnosti Deco X96;
  • mesh systém pro domácnosti s funkcí Smart Hub Deco X76 Plus
  • AX7800 třípásmový Wi-Fi 6E router Archer AX96;
  • AX11000 třípásmový Wi-Fi 6E router s 10G porty Archer AX206.

Rychlé připojení díky 10G portům

TP-Link TL-SX105 je pětiportový 10G multi-gigabitový stolní switch umožňující přejít na nejvyšší výkon 10G/Multi-Gig pásma a zařízení. Automatické nastavení rychlosti pro 100Mbps/1G/2,5G/5G/10G připojení poskytuje optimální výkon, zatímco odolné kovové pouzdro a možnost montáže na zeď jej předurčují pro mnoho různých prostředí. TL-SX105 také disponuje designem bez větráčku, který zajišťuje tichý provoz, ideální pro jakýkoliv domov či podnik. Pokud je potřeba připojit více zařízení, je k dispozici také verze s osmi porty. K dispozici jsou také nové 5/8portové switche s 2.5G porty, které jsou cenově dostupnější a zajistí taktéž multi-gigabitový výkon.

Zabezpečení chytré domácnosti s balíkem TP-Link HomeShield
TP-Link představil také prémiovou službu zabezpečení HomeShield, díky které zůstane domácí síť v bezpečí se špičkovými funkcemi pro ochranu sítě a chytré domácnosti. HomeShield zároveň přináší zabezpečení IoT zařízení. Jeho skener v reálném čase automaticky identifikuje zařízení IoT a lépe monitoruje a upozorňuje na bezpečnostní problémy, jakmile k nim dojde. Robustní síťová ochrana blokuje škodlivé adresy URL nebo jiné potenciální hrozby a opravuje chyby zabezpečení v síti. Zabraňuje také útokům DDoS tím, že zaznamenává abnormální příchozí provoz a odmítá požadavky z podřízených IP adres. HomeShield navíc poskytuje komplexnější zprávy, které uživateli pomohou získat přehled o aktivitách v síti.

Svoboda s mobilními daty 5G
Brána Deco X80-5G Wi-Fi 6 pro domácnosti, která využívá sílu mobilního spojení páté generace, je k dispozici na vybraných trzích, a zvyšuje rychlost stahování až 5 Gb/s neboli je 33× rychlejší než 4G. Celá síťová technologie Mesh Deco pak zajišťuje všude silný Wi-Fi signál. Mezi další klíčové funkce patří: AX6000 dvoupásmová Wi-Fi – 4 804 Mbps (5 GHz) + 1 148 Mbps (2,4 GHz), 1× 2.5 Gbps port + 1× Gigabit port nebo podpora VoLTE/VoIP telefonie (VoIP a DECT).

Wi-Fi 6 EAP pro B2B řešení Omada SDN
Společnost TP-Link také přináší nová zařízení Wi-Fi 6 do svého řešení Omada SDN pro podnikové zákazníky, díky nimž jsou nastavení a správa IT jednoduché a efektivní. Nová rodina Omada SDN Wi-Fi 6 EAP pro firmy zahrnuje:

  • AX6000 třípásmový přístupový bod (AP) Wi-Fi 6 pro montáž na strop EAP680 HD, který přináší bezdrátové rychlosti až do 6 Gb/s poháněné nejnovější technologií Wi-Fi 6 s 10G ethernetovým portem s podporou 802.3bt PoE++.
  • AX1800 přístupový bod (AP) Wi-Fi 6 pro montáž na zeď EAP615-Wall, který přináší dvoupásmové rychlosti až do 1,8 Gb/s poháněné nejnovější technologií Wi-Fi 6 se čtyřmi gigabitovými porty (1× uplink + 3× downlink) a jedním downlink portem nabízejícím PoE průchozí zásuvku.
  • AX1800 vnitřní/venkovní přístupový bod (AP) Wi-Fi 6 EAP610-Outdoor,který přináší dvoupásmové rychlosti až do 1,8 Gb/s poháněné nejnovější technologií Wi-Fi 6 s dedikovaným vysoce výkonným zesilovačem a profesionálními anténami s obalem odolným vůči klimatickým podmínkám (IP67).

Deco Wi-Fi pro ISP
A nakonec TP-Link představuje Deco ISP cloudový systém pro správu, což je efektivnější a jednoduší ISP řešení. Deco ISP Cloud je integrované, cloudové síťové řešení pro vzdálenou správu ISP. Umožňuje WISP, SI a malým podnikům monitorovat a spravovat veškeré produkty Deco pomocí centralizované platformy pro správu přes cloud. Více informací získáte na: sales.cz@tp-link.com.

Podobné články

Integrace firewallu dělá z platformy Nebula nejkomplexnější řešení pro cloudovou správu sítí malých a středních firem

12. 4. 2021. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel Networks, která patří mezi špičky na trhu domácích a podnikových síťových řešení využívajících přednosti umělé inteligence a cloudu, rozšířila svou vlajkovou platformy Nebula o firewally řady USG FLEX. (PR článek) Čtěte více

Devolo: powerline adaptéry Magic 2

3. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Devolo)
Sada adaptérů Devolo Magic 2 pomůže překonat překážky, které způsobují komplikovaný či zpomalený přenos Wi-Fi do některých částí bytu nebo domu. Řešení zajistí přenos signálu mezi jednotlivými součástmi sady 2 přes stávající rozvod elektřiny do vzdálenosti až 500 metrů s přenosovou rychlostí až 2 400 Mb/s. V cílovém místě je dle varianty produktu k dispozici buď kabelové připojení nebo Wi-Fi síť. Čtěte více

Zyxel: přepínač XGS1250-12

2. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel představila multigigabitový přepínač XGS1250-12 s dvanácti porty a webovou správou. Zařízení eliminuje úzká hrdla v síti a dokáže plnou rychlostí připojit zařízení standardu Wi-Fi 6, 10G servery i nejmodernější notebooky a stolní počítače. Čtěte více

Každý třetí Čech není spokojen s kvalitou své domácí Wi-Fi sítě

25. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Vlastní bezdrátovou Wi-Fi síť dnes provozuje 95 % českých domácností a na její kvalitě, zejména v době pandemie, distanční výuky a práce z domova, záleží více než kdykoliv předtím. Operátor O2 se proto rozhodl zjistit, jak české domácnosti své sítě spravují. Čtěte více