TP-Link: mesh systém Deco S7

16. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Nový Wi-Fi mesh systém TP-Link Deco S7 má za cíl pokrýt celou domácnost (či jiný prostor) stabilním Wi-Fi signálem, zvýšit datovou propustnost a snadno rozšířit stávající Deco systémy. Systém vytváří dvoupásmovou síť, která nabídne celkovou rychlost připojení na 1 900 Mbit/s. Rychlost ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz činí 600 Mbit/s, v pásmu 5 GHz pak 1 300 Mbit/s.

Rychlost je vhodná pro aplikace s velkou datovou spotřebou, například streamování videa ve vysokém 4K rozlišení nebo hraní her v on-line prostředí.

Oproti klasickému routeru uživatel díky mesh systému získá sjednocenou síť s jedním názvem (SSID) a heslem. Ani si nevšimne, když se koncové zařízení přepojí na jiný přístupový bod, u něhož je v daném místě detekován silnější signál. Bez problémů tak lze, třeba při videohovoru, přecházet z místnosti do místnosti. Celkem takto může být připojeno až sto koncových zařízení.

V balení se dle konkrétní zakoupené varianty dodávají jeden, dva nebo tři přístupové body, přičemž už první varianta bez problémů pokryje prostory o ploše až 195 metrů čtverečních, a zajistí tak dostupnost internetu v každém koutě domácnosti.

Režim routeru i přístupového bodu

TP-Link Deco S7 je flexibilní a multifunkční, takže může plnit funkci routeru nebo přístupového bodu. Uživatel si může snadno vybrat režim, jenž odpovídá jeho aktuálním požadavkům a bezdrátově připojit i zařízení, která původně komunikovala pouze po kabelu.

Veškerá nastavení lze provádět přes mobilní aplikaci v češtině i slovenštině, a to včetně prvotní instalace. Stačí jen systém rozbalit, stáhnout si bezplatnou aplikaci Deco pro Android nebo iOS a dále postupovat podle intuitivních pokynů na obrazovce. Jednotka Deco S7 je kompatibilní se službou Amazon Alexa pro hlasové ovládání. Wi-Fi síť lze přes zmíněnou aplikaci ovládat a přizpůsobovat i na dálku, například přiřazovat prioritu připojeným zařízením nebo nastavovat síť pro hosty.

Prostřednictvím mesh systému Deco S7 je možné koncová zařízení připojovat nejen bezdrátově, ale i po kabelu. Součástí každé jednotky jsou totiž tři gigabitové ethernetové porty WAN/LAN.

Rodičovská kontrola 

Díky integrované robustní rodičovské kontrole, ovladatelné rovněž z mobilní aplikace Deco, lze snadno omezit čas, který děti stráví na internetu a zablokovat nevhodné webové stránky na základě jedinečných profilů, které je možné vytvořit pro každého člena rodiny zvlášť.

Za zmínku stojí i jednoduchý, minimalistický bílý design oválné jednotky Deco S7, která tak zapadne prakticky do jakéhokoliv designového stylu, do něhož může být domácnost laděna.

Profilová karta firmy

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů a řešení pro smart home dostupných ve více než 100 zemích světa. Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Mercusys: router MR90X

24. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mercusys)
Značka Mercusys přichází na trh s novým dvoupásmovým Wi-Fi 6 routerem MR90X s rychlostí až 6 Gb/s. Zařízení poskytuje rychlé kabelové i bezdrátové připojení pro streamování, surfování i stahování bez omezení, i řadu dalších funkcí. Čtěte více

TP-Link přichází s novým třípásmovým osmistreamovým Wi-Fi 6 routerem Archer AX95

13. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila nový třípásmový osmistreamový router Archer AX95 s podporou Wi-Fi 6. Nová vlajková loď, jíž dominuje osm antén, ukazuje, jak lze naplno využít sílu vysokorychlostního připojení bez jakéhokoliv omezení. Čtěte více

Audiopro se stalo členem globální sítě autorizovaných poskytovatelů řešení Peplink a Starlink

12. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Česká společnost Audiopro je nově zahrnuta do programu autorizovaných poskytovatelů řešení Peplink a Starlink. Tyto společnosti přicházejí se společným řešením pro celosvětově dostupný, robustní, spolehlivý, škálovatelný a vysokorychlostní satelitní internet za využití družic společnosti SpaceX a inteligentních routerů společnosti Peplink. Čtěte více

SWS je autorizovaným distributorem značky Teltonika Networks

8. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
SWS se stala novým autorizovaným distributorem výrobce zařízení pro potřeby připojení k internetu Teltonika Networks, který mý na tomto trhu již více než 25 lety zkušeností. Společnost se mimo jiné specializuje na produkci bezdrátových a síťových zařízení, určených pro průmyslové a podnikové využití, a to i ve velmi náročných podmínkách. Čtěte více