TP-Link: mesh systém Deco S7

16. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Nový Wi-Fi mesh systém TP-Link Deco S7 má za cíl pokrýt celou domácnost (či jiný prostor) stabilním Wi-Fi signálem, zvýšit datovou propustnost a snadno rozšířit stávající Deco systémy. Systém vytváří dvoupásmovou síť, která nabídne celkovou rychlost připojení na 1 900 Mbit/s. Rychlost ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz činí 600 Mbit/s, v pásmu 5 GHz pak 1 300 Mbit/s.

Rychlost je vhodná pro aplikace s velkou datovou spotřebou, například streamování videa ve vysokém 4K rozlišení nebo hraní her v on-line prostředí.

Oproti klasickému routeru uživatel díky mesh systému získá sjednocenou síť s jedním názvem (SSID) a heslem. Ani si nevšimne, když se koncové zařízení přepojí na jiný přístupový bod, u něhož je v daném místě detekován silnější signál. Bez problémů tak lze, třeba při videohovoru, přecházet z místnosti do místnosti. Celkem takto může být připojeno až sto koncových zařízení.

V balení se dle konkrétní zakoupené varianty dodávají jeden, dva nebo tři přístupové body, přičemž už první varianta bez problémů pokryje prostory o ploše až 195 metrů čtverečních, a zajistí tak dostupnost internetu v každém koutě domácnosti.

Režim routeru i přístupového bodu

TP-Link Deco S7 je flexibilní a multifunkční, takže může plnit funkci routeru nebo přístupového bodu. Uživatel si může snadno vybrat režim, jenž odpovídá jeho aktuálním požadavkům a bezdrátově připojit i zařízení, která původně komunikovala pouze po kabelu.

Veškerá nastavení lze provádět přes mobilní aplikaci v češtině i slovenštině, a to včetně prvotní instalace. Stačí jen systém rozbalit, stáhnout si bezplatnou aplikaci Deco pro Android nebo iOS a dále postupovat podle intuitivních pokynů na obrazovce. Jednotka Deco S7 je kompatibilní se službou Amazon Alexa pro hlasové ovládání. Wi-Fi síť lze přes zmíněnou aplikaci ovládat a přizpůsobovat i na dálku, například přiřazovat prioritu připojeným zařízením nebo nastavovat síť pro hosty.

Prostřednictvím mesh systému Deco S7 je možné koncová zařízení připojovat nejen bezdrátově, ale i po kabelu. Součástí každé jednotky jsou totiž tři gigabitové ethernetové porty WAN/LAN.

Rodičovská kontrola 

Díky integrované robustní rodičovské kontrole, ovladatelné rovněž z mobilní aplikace Deco, lze snadno omezit čas, který děti stráví na internetu a zablokovat nevhodné webové stránky na základě jedinečných profilů, které je možné vytvořit pro každého člena rodiny zvlášť.

Za zmínku stojí i jednoduchý, minimalistický bílý design oválné jednotky Deco S7, která tak zapadne prakticky do jakéhokoliv designového stylu, do něhož může být domácnost laděna.

Profilová karta firmy

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-LINK Czech s.r.o.

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové access pointy, 3G routery, ADSL modemy, adaptéry pro zapojení do domácí elektrické sítě, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailu support.cz@tp-link.com. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 212 812 622 nebo live chat na našich oficiálních stránkách www.tp-link.com.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

TP-Link nabízí koncovým zákazníkům slevy až 500 Kč

2. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link přichází s prodejní akcí „Vyměňte starý router za nový s Wi-Fi 6“. Díky ní mohou koncoví zákazníci po koupi vybraných modelů získat zpět 250 nebo 500 Kč. Akce je platná i pro zákazníky na Slovensku, kde mohou počítat se slevou 10 nebo 20 eur. Čtěte více

HPE akvizicí společnosti Athonet posiluje svou pozici v podnikovém 5G

27. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise oznámila další rozšíření svých propojených edge-to-cloud řešení. Stalo se tak díky akvizici společnosti Athonet, soukromého poskytovatele mobilního připojení, který dodává páteřní mobilní sítě podnikům a poskytovatelům komunikačních služeb. Čtěte více

Pět predikcí budoucnosti (malo)obchodu

22. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: HPE Aruba)
Maloobchodníci, kteří chtějí soutěžit o přízeň zákazníků, se musí přizpůsobit situaci. Obchodníci mají příležitost stát se do budoucna odolnějšími, a to prostřednictvím opatření, která podporují loajalitu zákazníků. Nad tím, co všechno by tedy měli v souvislosti se svým podnikáním do budoucna vzít v úvahu, se zamýšlí Gerri Hinkel ze společnosti Aruba. Čtěte více

QNAP představil 10GbE řízený 1U switch s 90W PoE++ a montáží do racku

21. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Webově řízený PoE switch QNAP QSW-M2106PR-2S2T úrovně 2 s deseti porty a montáží do racku s poloviční šířkou podporuje 2,5GbE a 10GbE konektivitu a PoE++ s výkonem 90 W. Zařízení je také vhodné i pro provoz nejnovějších bezdrátových sítí Wi-Fi 6E či Wi-Fi 7. Čtěte více