Tiskárny a čtečky od Zebra Technologies naplňují vizi Průmyslu 4.0

9. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra Technologies)
Studie Manufacturing Plant Floor, kterou provedla společnost Zebra Technologies v roce 2017, ukázala, že v současné době sice 27 % z dotázaných shromažďuje údaje z výroby, dodavatelských řetězců a o pracovnících, nicméně záznamy zůstávají v takzvaných datových silech, která brání jejich sdílení.

Pro systémy, které vzájemně nekomunikují, je prakticky nemožné přeměnit shromážděná data v cokoliv užitečného. Přitom cílem každého výrobce je úspěšná produkce, a zavádění propojení mezi zařízeními je zásadní při uskutečňování Průmyslu 4.0. Avšak pokusy o propojení datových sil mohou přinést nečekané výzvy a být i nákladné.

„Kdo chce zůstat konkurenceschopný, musí se přizpůsobit, nebo bude nevyhnutelně zaostávat,“ píše se ve studii společnosti Zebra věnované revolučním změnám v průmyslu. Jak ale nahradit zastaralé systémy výroby za nové bez zbytečných ztrát a zpomalení?

První kroky k internetu věcí v průmyslu

Existuje řešení, které nejen zlepšuje používání tiskáren čárových kódů a ručních čteček čárových kódů ve výrobě, ale také odstraňuje převaděče, nebo síťová zařízení třetích stran. Pracovníci se nemusí učit nový systém, protože jej umožňuje řada stávajících tiskáren a čteček. Odstranění zastaralých zařízení je efektivnější než instalace zcela nového systému.

Network Connect od Zebry snadno propojí tiskárny a čtečky přímo do sítě Industrial Ethernet, aniž by bylo zapotřebí dalšího konverzního vybavení. Propojení zařízení s programovatelným logickým automatem (PLC) navíc podniku ušetří mnoho hodin práce s nastavováním, managementem a odstraňováním problémů. Zvyšuje se tak spolehlivost zařízení, doba odezvy i bezpečnost. Nastavení je snadné. Při použití průmyslové sítě není třeba žádat o podporu ani IT oddělení. Kromě toho lze propojená zařízení lehce spravovat odkudkoliv.

Jaké vybavení má Zebra k dispozici?

Tiskárny

Tiskárny Zebra vybavené funkcí Link-OS jsou navržené pro nasazení v nejnáročnějších prostředích a tak, aby rostly s vyvíjejícími se potřebami uživatelů. Tiskárny poskytují přímé připojení k PLC pomocí programu Zebra Programming Language (ZPL), který eradikuje převodník a externí kabely. Snadné přidání profilů specifických pro Ethernet/IP a Logix Studio 5000 usnadňuje programování tiskárny a eliminuje potřebu zapisovat rozsáhlý kód pro práci s častými úkoly.

Skenery

Zebra 3600 Ultra-Rugged Series je novou třídou ruční čtečky, která je vybavená nepřerušitelným výkonem za jakýchkoli pracovních podmínek. Všechny modely nabízejí vynikající skenovací výkon u prakticky všech čárových kódů. Robustní design zajišťuje provozuschopnost v náročných prostředích a je vybavený nejmodernějším nástrojem pro správu.

Štítky: 

Podobné články

eD system je exkluzivním distributorem čteček Cino

10. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Společnost eD system rozšířila nabídku ručních skenerů čárových kódů o produkty značky Cino. Ty od 1. března 2021 získala do exkluzivní distribuce. Čtěte více

Klíčové trendy v podnikových technologiích podle Zebra Technologies

9. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra Technologies)
Společnost Zebra Technologies představila nejnovější technologické trendy, které v roce 2020 řídí rozhodnutí CIO a managementu technologických firem, a umožní jim se stát se „chytřejšími“ pro vstup do nové dekády. Patří mezi ně blockchain, inteligentní automatizace a pokročilé sledovací technologie. Čtěte více

Zebra Technologies: smartphone TC25

14. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra Technologies)
Průmyslový smartphone Zebra Technologies TC25 je vhodný zejména pro pracovníky v terénu. Ocení jej například řemeslníci, kurýři a pracovníci v maloobchodu. Přístroj je navržen tak, aby fungoval i v extrémních povětrnostních podmínkách, a jeho obrazovka o úhlopříčce 4,3 palce je čitelná i na přímém slunečním světle. Čtěte více
Opticon H27

Opticon: čtečky čárových kódů H-27 a PX-20

6. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Codeware)
Společnost Codeware uvedla na český trh čtečky čárových kódů H-27 a PX-20. K výhodám modelu H-27 patří vysoká odolnost a výbava vycházejí z operačního systému Android, model PX-20 pak zaujme rovněž nadstandardní odolností nebo dlouhou výdrží baterie. Čtěte více