Také FedEx hlásí rekordy v objemu zásilek

10. 12. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: FedEx)
Nejen Česká pošta, ale také další dopravci zásilek zažívají žně. Stejně tak společnost FedEx, která totiž dnes očekává, že přes její síť projde přibližně 19 milionů zásilek – což je dvojnásobek denního průměru.

Díky tomu bude překonán rekord 17,2 milionu zásilek z předchozího roku. Pro přepravní společnosti jako je FedEx jsou předvánoční týdny tradičně obdobím s nejvyšším objemem zásilek za celý rok.

Podle prognóz FedEx od posledního listopadového týdne do Vánoc odbaví po celém světě více než 280 milionů zásilek (v roce 2011 to bylo 260 milionů).

Rostoucí počet nákupů na internetu, který s sebou nese nutnost nakoupené zboží dopravit k zákazníkovi, obecně zvyšuje objem přepravovaných zásilek. Jen v Evropě tržby z internetových obchodů v roce 2012 vzrostly o 20 % na více než 300 miliard eur, podle zprávy organizace European Multi-Channel and Online Trade Association (EMOTA). Evropa je tak světově nejrychleji rostoucím trhem v oblasti elektronického obchodování.

Štítky: 

Podobné články

Ze spojení FedExu a TNT by mohly profitovat i české firmy

21. 4. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Smartex)
Na trhu s logistickými službami se odehrála významná změna – jeden z největších hráčů, americká společnost FedEx, učinil nabídku svému rivalovi v podobě nizozemského TNT Express. Případné sloučení, které ještě podléhá schválení antimonopolních úřadů, by výrazně promluvilo do nabídek služeb a cen a vedlo k vytvoření větší konkurence v Evropě, a to včetně České republiky. Čtěte více

FedEx v regionu EMEA očekává nejrušnější dny ve své historii

30. 11. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: FedEx)
Přepravce FedEx se v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky chystá na nejrušnější den ve své historii, kterým by se měl stát 16. prosinec. FedEx předpokládá, že mezi Černým pátkem (28. 11.) a Štědrým dnem celosvětově přepraví více než 290 milionů zásilek, což znamená 8,8% meziroční nárůst. Čtěte více